PALLAS SPELEN 2017
Resultatlista.
Datum: 2017-01-28 - 29
Plats: Atleticum, Malmö
Arrangör: IK Pallas, Heleneholms IF, IK Finish o MAI
Tävlingsledare: Maria Kvant
Senast uppdaterad: 2017-02-02, 20:28

MS 60 m Försök 1 17-01-28
Plac Namn Förening/Land Resultat Kval
1 Kjell Gustav -96 Turebergs FK 6,93 A
2 Masth Larsson Jakob -97 IF Göta 7,18 B
3 Brangstrup Olsen Kasper -91 Hvidovre Atletik & Motion /DK 7,20
5 Buschardt Sebastian -97 Bagsvaerd Atletik /DK 7,41
6 Abu Eesa Josef -75 Sparta /DK 7,43
7 Savin Marius -95 IFK IV Halmstad 7,79
8 Pålsson Martin -75 Heleneholms IF 7,99
Kiplesund Ingar -96 Trondheim Friidrett/NO

MS 60 m Försök 2 17-01-28
Plac Namn Förening/Land Resultat Kval
1 Bah Sulayman -86 Ullevi FK 6,86 A
2 Levin Anton -92 MAI 7,02 A
3 Chua Ziska Jacob -97 Hvidovre Atletik & Motion /DK 7,32
4 Nielsen Christian L -91 Aarhus 1900 A/M /DK 7,32
5 Ullbing Jesper -97 Ljungby FIK 7,38
6 Mathiasen Simon -96 Hvidovre Atletik & Motion /DK 7,43
Kerr Omar -92 Sparta /DK fs

MS 60 m Försök 3 17-01-28
Plac Namn Förening/Land Resultat Kval
1 Gabrielsen Benjamin -95 Sparta /DK 7,10 A
2 Olsson Benjamin -91 IFK Helsingborg 7,13 B
3 Bredo Lukas -97 Ballerup AK /DK 7,14 B
4 Kadestål Sebastian -96 MAI 7,15 B
5 Pedersen Sebastian -97 Sparta /DK 7,18 B
6 Thomsen Johan -97 Ballerup AK /DK 7,56
7 Bazger Navid -95 Hvidovre Atletik & Motion /DK 7,80
8 Smith Axel -86 Björnstorps IF 8,05

MS 60 m Försök 4 17-01-28
Plac Namn Förening/Land Resultat Kval
1 Sennung David -91 Ullevi FK 6,93 A
2 Martinez Lion -78 Spårvägens FK 7,07 A
3 Nilsson Philip -95 IFK Lund 7,12 B
4 Perera Kevin -93 IFK Helsingborg 7,13 B
5 Ström Emil -93 Sparta /DK 7,24
6 Pratdavis Rodny -93 Hvidovre Atletik & Motion /DK 7,25
7 Arge Tommas Napoleon -95 Hvidovre Atletik & Motion /DK 7,39

MS 60 m Försök 5 17-01-28
Plac Namn Förening/Land Resultat Kval
1 Kadestål Kasper -99 MAI 6,88 A
2 Schou Frederik -96 Sparta /DK 7,04 A
3 Elvung Nilsson Viktor -94 KA 2 IF 7,15 B
4 Fankl Kevin -95 Ullevi FK 7,24
5 Karanda Dennis -89 MAI 7,27
6 Andersen Jacob -97 Herlufsholm A&M /DK 7,31
7 Ericsson Felix -95 IFK Helsingborg 7,34
8 Kristensen Martin -92 Hvidovre Atletik & Motion /DK 7,46

MS 60 m Final 1 17-01-28
Plac Namn Förening/Land Resultat
1 Bah Sulayman -86 Ullevi FK 6,76
2 Kjell Gustav -96 Turebergs FK 6,85
3 Kadestål Kasper -99 MAI 6,85
4 Sennung David -91 Ullevi FK 6,88
5 Schou Frederik -96 Sparta /DK 6,98
6 Levin Anton -92 MAI 7,02
7 Martinez Lion -78 Spårvägens FK 7,09
8 Gabrielsen Benjamin -95 Sparta /DK 7,16

MS 60 m Final 2 17-01-28
Plac Namn Förening/Land Resultat
1 Olsson Benjamin -91 IFK Helsingborg 7,09
2 Kadestål Sebastian -96 MAI 7,09
3 Perera Kevin -93 IFK Helsingborg 7,11
4 Nilsson Philip -95 IFK Lund 7,12
5 Pedersen Sebastian -97 Sparta /DK 7,14
6 Elvung Nilsson Viktor -94 KA 2 IF 7,15
7 Masth Larsson Jakob -97 IF Göta 7,18
8 Bredo Lukas -97 Ballerup AK /DK 7,19

MS 200 m Final 1 17-01-29
Plac Namn Förening/Land Resultat Tot.Plac
1 Kadestål Kasper -99 MAI 21,78 1
2 Elvung Nilsson Viktor -94 KA 2 IF 22,33 2
3 Brangstrup Olsen Kasper -91 Hvidovre Atletik & Motion /DK 22,68 4

MS 200 m Final 2 17-01-29
Plac Namn Förening/Land Resultat Tot.Plac
1 Trajkovski Peter -96 Sparta /DK 22,37 3
2 Karanda Dennis -89 MAI 22,69 5
3 Peschardt Frederik -95 Aarhus 1900 A/M /DK 23,08 12

MS 200 m Final 3 17-01-29
Plac Namn Förening/Land Resultat Tot.Plac
1 Ström Emil -93 Sparta /DK 22,69 6
2 Hartling Nicolai -94 Sparta /DK 22,73 7
3 Stenqvist Vidar -00 Täby IS 22,80 9

MS 200 m Final 4 17-01-29
Plac Namn Förening/Land Resultat Tot.Plac
1 Pedersen Sebastian -97 Sparta /DK 22,84 10
2 Kadestål Sebastian -96 MAI 22,85 11
Sunneborn Mattias -70 Spårvägens FK dns

MS 200 m Final 5 17-01-29
Plac Namn Förening/Land Resultat Tot.Plac
1 Andersson Kasper -97 Greve Atletik /DK 22,76 8
2 Klejnstrup Mikkel -86 Sparta /DK 23,34 14
3 Mehic Adrian -94 Heleneholms IF 23,64 16

MS 200 m Final 6 17-01-29
Plac Namn Förening/Land Resultat Tot.Plac
1 Chua Ziska Jacob -97 Hvidovre Atletik & Motion /DK 23,23 13
2 Brasch Johan -98 Wärnamo SK 23,56 15
Aquino Jonathan -99 Sparta /DK

MS 200 m Final 7 17-01-29
Plac Namn Förening/Land Resultat Tot.Plac
1 Astrup Mathias -99 Greve Atletik /DK 24,08 17
2 Skifter Andersen Mathias -99 Slagelse Atletik DELTA/DK 24,93 19
3 Friberg Adam -98 Hovslätts IK 25,00 20

MS 200 m Final 8 17-01-29
Plac Namn Förening/Land Resultat Tot.Plac
1 Olsson Lundh Samuel -95 KA 2 IF 24,19 18
2 Bazger Navid -95 Hvidovre Atletik & Motion /DK 25,23 22
3 Smith Axel -86 Björnstorps IF 25,39 23

MS 200 m Final 9 17-01-29
Plac Namn Förening/Land Resultat Tot.Plac
1 Kock Pedersen Andreas -97 Korsør Atletik /DK 25,16 21
2 Savin Marius -95 IFK IV Halmstad 25,69 24
3 Berg Richard -92 IFK IV Halmstad 28,17 25
Ericsson Felix -95 IFK Helsingborg

MS 400 m Final 1 17-01-28
Plac Namn Förening/Land Resultat Tot.Plac
1 Hartling Nicolai -94 Sparta /DK 49,23 1
2 Sigurdsson Anton -96 MAI 49,36 2
3 Peschardt Frederik -95 Aarhus 1900 A/M /DK 50,57 4
4 Bondesson Viktor -98 MAI 51,08 6

MS 400 m Final 2 17-01-28
Plac Namn Förening/Land Resultat Tot.Plac
1 Nilsson Filip -92 IFK Lund 50,14 3
2 Mehic Adrian -94 Heleneholms IF 51,53 7
3 Sterner Robin -91 MAI 52,30 11
4 Kristensen Martin -92 Hvidovre Atletik & Motion /DK 52,43 12

MS 400 m Final 3 17-01-28
Plac Namn Förening/Land Resultat Tot.Plac
1 Trajkovski Peter -96 Sparta /DK 50,74 5
2 Astrup Mathias -99 Greve Atletik /DK 51,65 8
3 Klejnstrup Mikkel -86 Sparta /DK 52,08 10
4 Nilsson Eric -99 IFK Helsingborg 53,17 16

MS 400 m Final 4 17-01-28
Plac Namn Förening/Land Resultat Tot.Plac
1 Schou Andreas -98 Korsør Atletik /DK 52,46 13
2 Eikenes Rösaker Endre -96 Københavns IF /DK 52,76 14
3 Plas Vincent -01 Sparta /DK 52,77 15
La Fleur Filip -97 IFK Växjö dns

MS 400 m Final 5 17-01-28
Plac Namn Förening/Land Resultat Tot.Plac
1 Brasch Johan -98 Wärnamo SK 51,65 9
2 Neilsen Magnus -91 IFK Lund 53,25 17
3 Jörgensen Brian -74 Københavns IF /DK 53,34 18
4 Panduro Martin -94 Københavns IF /DK 54,06 22

MS 400 m Final 6 17-01-28
Plac Namn Förening/Land Resultat Tot.Plac
1 Thermö Oliver -96 Korsør Atletik /DK 53,66 19
2 Borgen Morell Micki -00 IK Olympia Maribo /Dk 53,84 20
3 Persson Emil -95 KA 2 IF 54,04 21
4 Thun Fabian -97 IFK Lund 54,15 23

MS 400 m Final 7 17-01-28
Plac Namn Förening/Land Resultat Tot.Plac
1 Lundborg Daniel -97 MAI 55,47 26
2 Soulier Lucas -02 Slagelse Atletik DELTA/DK 56,00 27
3 Pilegaard Hansen Michael -67 Bagsvaerd Atletik /DK 58,63 29
4 Rydell Anders -78 MAI 59,02 30

MS 400 m Final 8 17-01-28
Plac Namn Förening/Land Resultat Tot.Plac
1 Glavare Karlsson Axel -01 Täby IS 55,17 24
2 Friberg Adam -98 Hovslätts IK 55,45 25
3 Smith Axel -86 Björnstorps IF 56,42 28
4 Fjelldbye Nicklas -01 Ballerup AK /DK 1.05,33 31

MS 400 m Final 9 17-01-28
Plac Namn Förening/Land Resultat Tot.Plac
Sjöberg Axel -00 Öresund FK dns

MS 800 m Final 1 17-01-29
Plac Namn Förening/Land Resultat Tot.Plac
1 Clausen Christian -96 Københavns IF /DK 1.52,85 1
2 Andersson Joakim -92 IFK Trelleborg 1.52,96 2
3 Åberg Benjamin -95 Hälle IF 1.55,46 3
4 Bouhania Aladdin -84 Aarhus 1900 A/M /DK 1.58,19 4
5 Adamsen Jonathan -95 Københavns IF /DK 2.04,08 9
Mehic Adrian -94 Heleneholms IF dnf

MS 800 m Final 2 17-01-29
Plac Namn Förening/Land Resultat Tot.Plac
1 Källman Eric -00 IK Ymer 2.00,58 5
2 Nuur Omar -01 IFK Växjö 2.00,78 6
3 Sterner Robin -91 MAI 2.00,94 7
4 Mäle Martin -00 Fana IL / NO 2.01,91 8
5 Brasen Sören Christoffer -84 Københavns IF /DK 2.04,58 10
6 Präst Jaque Klaus -92 Bagsvaerd Atletik /DK 2.06,59 12

MS 800 m Final 3 17-01-29
Plac Namn Förening/Land Resultat Tot.Plac
1 Thermö Oliver -96 Korsør Atletik /DK 2.05,91 11
2 Forsgren Dennis -93 MAI 2.06,76 13
3 Fredriksson Viktor -99 Höörs IS 2.07,22 14
4 Holst Lange Andreas -02 Gentofte IK/DK 2.09,79 15
5 Lindberg Anton -00 IS Göta 2.10,13 16

MS 800 m Final 4 17-01-29
Plac Namn Förening/Land Resultat Tot.Plac
1 Rydell Anders -78 MAI 2.11,26 17
2 Friberg Kasper -01 Björnstorps IF 2.12,11 18
3 Pilegaard Hansen Michael -67 Bagsvaerd Atletik /DK 2.13,09 20
4 Schou Villads -01 Københavns IF /DK 2.13,33 21
5 Friberg Christer -72 Björnstorps IF 2.13,35 22

MS 800 m Final 5 17-01-29
Plac Namn Förening/Land Resultat Tot.Plac
1 Smith Axel -86 Björnstorps IF 2.12,50 19
2 Lundqvist Gustav -02 Hovslätts IK 2.25,98 23
3 Sköt Ingerslev Jens Jacob -03 Gentofte IK/DK 2.28,68 24
4 Kongsted Misander Elias -02 Gentofte IK/DK 2.37,71 25

MS 1 500 m Final 1 17-01-28
Plac Namn Förening/Land Resultat Tot.Plac
1 Ohlsson Mattias -94 Heleneholms IF 3.54,27 1
2 Kanini Ali -94 Ullevi FK 3.59,80 2
3 Sievert Nielsen Joachim -97 Frederiksberg FIF /DK 4.01,42 3
4 Petersson Henrik -93 MAI 4.01,63 4
5 Nooh Abdikhalaq -99 Ullevi FK 4.02,11 5
6 Abdullahi Ahmed -99 Ullevi FK 4.04,65 6
Persson Sebastian -91 Heleneholms IF dnf

MS 1 500 m Final 2 17-01-28
Plac Namn Förening/Land Resultat Tot.Plac
1 Källman Eric -00 IK Ymer 4.09,42 7
2 Waerme Alexander -97 Ullevi FK 4.09,61 8
3 Tarras Madsen Christoffer -92 Københavns IF /DK 4.10,39 9
4 Abrahamsson Bo -76 Københavns IF /DK 4.13,05 11
5 Soovik Anders -76 Kongahälla AIK 4.25,04 13
6 Yassin Nuray -81 Ullevi FK 4.32,54 14
Tostrup Emil -95 MAI dns

MS 1 500 m Final 3 17-01-28
Plac Namn Förening/Land Resultat Tot.Plac
1 Bjeregaard Isak -81 Björnstorps IF 4.11,87 10
2 Santicstevez Erik -96 Ullevi FK 4.16,61 12
3 Friberg Christer -72 Björnstorps IF 4.34,17 15
4 Lidfors Erik -99 IFK Lund 4.37,95 16
Karlsson Ola -87 MAI dnf

MS 60 m häck Final 17-01-29
Plac Namn Förening/Land Resultat Kval
1 Martinsen Andreas -90 Aarhus 1900 A/M /DK 7,85
2 Levin Anton -92 MAI 8,09
3 Kvist Wirdmo Hannes -94 Athletics 24seven 8,31
4 Masth Larsson Jakob -97 IF Göta 8,35
5 Mitala Charles -96 MAI 8,49
6 Martinsson Elias -97 Mölndals AIK 8,59
7 Fankl Kevin -95 Ullevi FK 8,63
8 Perera Kevin -93 IFK Helsingborg 8,64

MS 60 m häck Extra Final 17-01-29
Plac Namn Förening/Land Resultat
1 Martinsen Andreas -90 Aarhus 1900 A/M /DK 7,86
2 Levin Anton -92 MAI 8,07
3 Martinsson Elias -97 Mölndals AIK 8,27
4 Mitala Charles -96 MAI 8,34
5 Masth Larsson Jakob -97 IF Göta 8,40
6 Kvist Wirdmo Hannes -94 Athletics 24seven 8,41
7 Fankl Kevin -95 Ullevi FK 8,91
8 Perera Kevin -93 IFK Helsingborg 9,87

MS Höjdhopp Final 17-01-29
Plac Namn Förening/Land Resultat
1 Allamine Hamdi -97 Qatar 2,20
2 Wiklund Simon -99 IK Wilske 2,00
3 Wu Yuan Zhong -91 IFK Växjö 2,00
4 Bolstad Raa Erlend -00 Fana IL / NO 1,90
5 Leveau Andreas -80 Öresund FK 1,90
1,75 1,80 1,85 1,90 1,95 2,00 2,05 2,10 2,15 2,20 2,22
Allamine Hamdi o o o o xo xx-
Wiklund Simon o xo o xo xxx
Wu Yuan Zhong o o xxo xxx
Bolstad Raa Erlend o o o xxx
Leveau Andreas o o o xxo xxx

MS Stavhopp Final 17-01-28
Plac Namn Förening/Land Resultat
1 Dolve Eirik -95 Fana IL / NO 5,53
2 Assarsson Simon -91 IFK Växjö 5,00
3 Fagö Micael -94 Kalmar SK 4,80
4 Chabert Oliver -99 Greve Atletik /DK 4,60
5 Christiansen Micael -88 Aarhus 1900 A/M /DK 4,60
6 Jacobsson Robin -98 Ullevi FK 4,50
7 Durafour Oliver -97 Ballerup AK /DK 4,40
8 Östergren Emil -98 IFK Växjö 4,40
9 Bengtsson Adam -99 Ullevi FK 4,30
9 Petersen Aske -98 Sparta /DK 4,30
11 Herstedt Magnus -98 MAI 4,30
12 Anell Filip -99 IK Ymer 4,20
13 Graves Nicolai -98 Sparta /DK 4,10
14 Nielsen Christian L -91 Aarhus 1900 A/M /DK 4,00
15 Topholm Hartmann Virgil -98 Sparta /DK 3,70
3,50 3,60 3,70 3,80 3,90 4,00 4,10 4,20 4,30 4,40 4,50 4,60 4,70 4,80 4,90 5,00 5,10 5,20 5,35 5,46
Dolve Eirik o o o
Assarsson Simon xxo - xo o xxx
Fagö Micael o xxo xo xxx
Chabert Oliver o - o o o o xo xxx
Christiansen Micael xo - xxo - xxx
Jacobsson Robin xo o xo o xo xxx
Durafour Oliver o - xo o xo xxx
Östergren Emil xo xo xo xxx
Bengtsson Adam o o xo xxx
Petersen Aske o - o xo xxx
Herstedt Magnus o xo xo xxx
Anell Filip o - o xxx
Graves Nicolai o o o o o xxx
Nielsen Christian L o o o o o o xxx
Topholm Hartmann Virgil o - o xxx
5,53 5,61
Dolve Eirik o xxx

MS Längdhopp Final 17-01-29
Plac Namn Förening/Land Resultat
1 Kiplesund Ingar -96 Trondheim Friidrett/NO 7,41
2 Gabrielsen Benjamin -95 Sparta /DK 7,34
3 Jensen Morten -82 Sparta /DK 7,25
4 Pedersen Sebastian -97 Sparta /DK 7,00
5 Engström Artur -96 Örgryte IS 6,75
6 Sunneborn Mattias -70 Spårvägens FK 6,69
7 Hallquist Odin -97 IK Tjalve/NO 6,47
8 Nilsson Markus -91 Högby IF 6,47
9 Quick Pontus -97 IFK Lund 6,45
10 Swann Robin -97 Sparta /DK 5,99
11 Andersson Kasper -97 Greve Atletik /DK 5,98
12 Olsson Lundh Samuel -95 KA 2 IF 5,88
13 Persson Emil -95 KA 2 IF 5,35
14 Berg Richard -92 IFK IV Halmstad 5,06
1 2 3 4 5 6
Kiplesund Ingar x 7,30 7,19 x x 7,41
Gabrielsen Benjamin x 7,34 7,29 7,23 x 7,29
Jensen Morten x 7,00 6,74 6,43 7,15 7,25
Pedersen Sebastian 6,92 6,97 7,00 7,00 6,93 6,70
Engström Artur x 6,75 x x x 4,91
Sunneborn Mattias 6,47 6,60 6,56 6,69 6,49 6,65
Hallquist Odin 6,07 6,09 6,47 6,44 6,41 6,40
Nilsson Markus 6,47 --- ---
Quick Pontus 6,45 x x
Swann Robin 5,97 x 5,99
Andersson Kasper 5,98 5,85 5,55
Olsson Lundh Samuel 5,70 5,76 5,88
Persson Emil 5,30 5,30 5,35
Berg Richard 5,06 4,85 4,58

MS Tresteg Final 17-01-28
Plac Namn Förening/Land Resultat
1 Nielsen Peder -88 Sparta /DK 15,62
2 Ström Mathias -87 Örgryte IS 15,40
3 Engström Artur -96 Örgryte IS 14,96
4 Bolstad Raa Erlend -00 Fana IL / NO 14,64
5 Nyberg Marcus -97 MAI 14,57
6 Ait Bouzait Massin -95 Sparta /DK 14,28
1 2 3 4 5 6
Nielsen Peder 15,62 15,51 x 15,27 x15,3 15,31
Ström Mathias x 15,40 x x x 15,13
Engström Artur x 14,96 14,85 14,80 14,94 x
Bolstad Raa Erlend 14,51 x 14,39 14,54 x 14,64
Nyberg Marcus 14,57 x 14,35 14,21 x 14,57
Ait Bouzait Massin 13,82 13,73 x x 14,07 14,28

MS Kula Final 17-01-29
Plac Namn Förening/Land Resultat
1 Petersson Wictor -98 MAI 18,08
2 Meyer Jonas -90 Örgryte IS 17,21
3 Thomsen Krisoffer -96 Aarhus 1900 A/M /DK 16,95
4 Hagen Matthias -97 Hvidovre Atletik & Motion /DK 14,68
5 Fankl Kevin -95 Ullevi FK 13,87
6 Bagge Jannick -94 Københavns IF /DK 13,15
7 Mortensen Stefan -96 Sparta /DK 13,06
1 2 3 4 5 6
Petersson Wictor 16,06 16,06 17,08 16,89 16,99 18,08
Meyer Jonas 17,21 17,15 x x x x
Thomsen Krisoffer x x 16,58 16,70 16,95 ---
Hagen Matthias 14,10 x 14,12 14,68 x 14,47
Fankl Kevin 12,33 13,87 x 13,08 x x
Bagge Jannick 12,76 13,15 12,51 12,36 x 12,93
Mortensen Stefan x x x x x 13,06

KS 60 m Försök 1 17-01-28
Plac Namn Förening/Land Resultat Kval
1 Nilsson Pernilla -92 MAI 7,65 A
2 Songren Frida -97 Aarhus 1900 A/M /DK 7,83
3 Skagersten Lisa -92 Varbergs GIF 7,95
4 Berneryd Saga -99 Spårvägens FK 7,99
5 Roth Malin -94 Ullevi FK 8,02
6 Sanden Sövik Elise -97 IL Norna Salhus/N 8,27
7 Nossmy Elin -96 MAI 8,33

KS 60 m Försök 2 17-01-28
Plac Namn Förening/Land Resultat Kval
1 Eurenius Isabelle -89 Spårvägens FK 7,67 A
2 Traoré Martha -95 Sparta /DK 7,78 A
3 Buchwald Zarah -95 Hvidovre Atletik & Motion /DK 7,82 A
4 Böll Sandra -94 Sparta /DK 8,14
5 Ascard Felicia -96 IFK Lund 8,19
6 Jepsen Mette -70 Hvidovre Atletik & Motion /DK 8,30
7 Volmerdal Klara -96 Hovslätts IK 8,73

KS 60 m Försök 3 17-01-28
Plac Namn Förening/Land Resultat Kval
1 Kramer Mathilde -93 Frederiksberg FIF /DK 7,54 A
2 Hoff Hanna -97 IFK Växjö 7,79 A
3 Karstoft Ida -95 Sparta /DK 7,93
4 Olsson Josefine -98 Hässleholms AIS 8,18
5 Töllöse Laura -97 Sparta /DK 8,27
6 Maurer Julia -93 Sparta /DK 8,27
7 Haahr Thea Sofie -91 Sparta /DK 8,49

KS 60 m Försök 4 17-01-28
Plac Namn Förening/Land Resultat Kval
1 Graversgaard Mette -95 Aarhus 1900 A/M /DK 7,69 A
2 Onstad Oda Utsi -90 IL Norna Salhus/N 7,79 A
3 Carlsson Johanna -94 IFK Helsingborg 7,82
4 Nissen Camilla -90 Københavns IF /DK 7,92
5 Ahmad Binai -97 KA 2 IF 8,07
6 Mc Cabe Frida -92 IFK Lund 8,16
7 Larsson Jennika -91 IFK Lund 8,40

KS 60 m Final 17-01-28
Plac Namn Förening/Land Resultat
1 Eurenius Isabelle -89 Spårvägens FK 7,56
2 Kramer Mathilde -93 Frederiksberg FIF /DK 7,58
3 Traoré Martha -95 Sparta /DK 7,67
4 Nilsson Pernilla -92 MAI 7,68
5 Hoff Hanna -97 IFK Växjö 7,76
6 Buchwald Zarah -95 Hvidovre Atletik & Motion /DK 7,89
Onstad Oda Utsi -90 IL Norna Salhus/N dns
Graversgaard Mette -95 Aarhus 1900 A/M /DK dns

KS 200 m Final 1 17-01-29
Plac Namn Förening/Land Resultat Tot.Plac
1 Slott Petersen Sara -87 Aarhus 1900 A/M /DK 24,07 1
2 Graversgaard Mette -95 Aarhus 1900 A/M /DK 24,19 2
3 Kirkegaard Anne Sofie -98 Sparta /DK 25,42 7

KS 200 m Final 2 17-01-29
Plac Namn Förening/Land Resultat Tot.Plac
1 Kramer Mathilde -93 Frederiksberg FIF /DK 24,81 3
2 Dauwens Axele -90 Aarhus 1900 A/M /DK 25,18 4
3 Hoff Hanna -97 IFK Växjö 25,56 8

KS 200 m Final 3 17-01-29
Plac Namn Förening/Land Resultat Tot.Plac
1 Buchwald Zarah -95 Hvidovre Atletik & Motion /DK 25,26 6
2 Berneryd Saga -99 Spårvägens FK 25,63 9
3 Ascard Felicia -96 IFK Lund 25,81 10

KS 200 m Final 4 17-01-29
Plac Namn Förening/Land Resultat Tot.Plac
1 Böll Sandra -94 Sparta /DK 25,83 11
2 Nilsson Caroline -99 Göteborgs KIK 26,02 12
Nissen Camilla -90 Københavns IF /DK dq

KS 200 m Final 5 17-01-29
Plac Namn Förening/Land Resultat Tot.Plac
1 Karstoft Ida -95 Sparta /DK 25,22 5
2 Saavedra Stephanie -89 Sparta /DK 26,31 13
3 Nissen Annemarie -94 Københavns IF /DK 26,38 15

KS 200 m Final 6 17-01-29
Plac Namn Förening/Land Resultat Tot.Plac
1 Maurer Julia -93 Sparta /DK 26,89 16
2 Skifter Andersen Nicoline -98 Slagelse Atletik DELTA/DK 27,07 17
Skagersten Lisa -92 Varbergs GIF dq

KS 200 m Final 7 17-01-29
Plac Namn Förening/Land Resultat Tot.Plac
1 Kärsbo Sara -91 Åhus FK 26,32 14
2 Nossmy Elin -96 MAI 27,27 18
3 Volmerdal Linnéa -99 Hovslätts IK 28,06 22

KS 200 m Final 8 17-01-29
Plac Namn Förening/Land Resultat Tot.Plac
1 Zachrisson Hanna -99 Ullevi FK 27,69 20
2 Westhoff Hanna -99 IFK Växjö 27,73 21
3 Ingemann Kristensen Silje -97 Korsør Atletik /DK 28,68 25

KS 200 m Final 9 17-01-29
Plac Namn Förening/Land Resultat Tot.Plac
1 Fredriksen Agnes -97 Hovslätts IK 28,16 23
2 Krab Scheibelein Anna -98 Københavns IF /DK 28,39 24

KS 200 m Final 10 17-01-29
Plac Namn Förening/Land Resultat Tot.Plac
1 Glavare Karlsson Lovisa -99 Täby IS 27,35 19
2 Zahrai Sima -63 IFK Lund 34,75 26

KS 400 m Final 1 17-01-28
Plac Namn Förening/Land Resultat Tot.Plac
1 Kirkegaard Anne Sofie -98 Sparta /DK 55,45 1
2 Mattisson Moa -98 IFK Helsingborg 58,15 3
3 Saavedra Stephanie -89 Sparta /DK 59,17 5
4 Striner Patrica -97 MAI 1.00,88 12

KS 400 m Final 2 17-01-28
Plac Namn Förening/Land Resultat Tot.Plac
1 Bergqvist Hanna -91 Örgryte IS 58,09 2
2 Risberg Thoor Josephine -95 IFK Helsingborg 58,39 4
3 Thorsgaard Olivia -00 Sparta /DK 1.00,11 8
4 Nilsson Caroline -99 Göteborgs KIK 1.00,37 9

KS 400 m Final 3 17-01-28
Plac Namn Förening/Land Resultat Tot.Plac
1 Tornhed Elin -95 IFK Växjö 59,36 6
2 Ascard Felicia -96 IFK Lund 1.01,88 14
3 La Fleur Josefin -94 IFK Växjö 1.02,19 15
4 Näsby Cecilie -00 Sparta /DK 1.02,84 16

KS 400 m Final 4 17-01-28
Plac Namn Förening/Land Resultat Tot.Plac
1 Nörrung Poulsen Laura -00 Sparta /DK 59,94 7
2 Ileso Ide -00 Ullevi FK 1.00,37 10
3 Bourrows Jernmark Ebba -00 Hälle IF 1.00,38 11
4 Westhoff Hanna -99 IFK Växjö 1.02,95 17

KS 400 m Final 5 17-01-28
Plac Namn Förening/Land Resultat Tot.Plac
1 Glavare Karlsson Lovisa -99 Täby IS 1.01,49 13
2 Ingemann Kristensen Silje -97 Korsør Atletik /DK 1.04,41 19
3 Volmerdal Linnéa -99 Hovslätts IK 1.05,32 22
Tuokila Olivia -00 Sparta /DK dns

KS 400 m Final 6 17-01-28
Plac Namn Förening/Land Resultat Tot.Plac
1 Haslund Christensen Laura -01 Frederiksberg FIF /DK 1.03,26 18
2 Tidfors Ellen -97 Göteborgs KIK 1.04,54 20
3 Andersson Mimmi -00 IFK Växjö 1.06,12 24
4 Stojakovic Florentina -74 IFK Helsingborg 1.06,77 26

KS 400 m Final 7 17-01-28
Plac Namn Förening/Land Resultat Tot.Plac
1 Johansen Silke -01 Bagsvaerd Atletik /DK 1.06,67 25
2 Landler Janning Veronica -01 Helsingør IF Atletik /DK 1.09,16 28
3 Riis Mathilde -99 Ballerup AK /DK 1.09,66 29

KS 400 m Final 8 17-01-28
Plac Namn Förening/Land Resultat Tot.Plac
1 Lindegaard Laursen Nikoline -00 Frederiksberg FIF /DK 1.04,94 21
2 Östergaard Tine -00 Bagsvaerd Atletik /DK 1.05,38 23
3 Larsen Ella -01 Ullevi FK 1.07,20 27

KS 800 m Final 1 17-01-29
Plac Namn Förening/Land Resultat Tot.Plac
1 Troest Stina -94 Amager A C /DK 2.04,28 1 PallasSpels Rek.
2 Fillingsnes Ida -90 Københavns IF /DK 2.08,14 2
3 Mörck Mia Helene -99 Bagsvaerd Atletik /DK 2.09,79 3
4 Jörgensen Louise -91 Københavns IF /DK 2.10,23 4
5 Rytter Josefine -94 Bagsvaerd Atletik /DK 2.12,78 5
6 Freij Maria -98 Öresund FK 2.15,43 6

KS 800 m Final 2 17-01-29
Plac Namn Förening/Land Resultat Tot.Plac
1 Möller Jensen Cecilie -01 Bagsvaerd Atletik /DK 2.21,04 7
2 Johansen Elena -01 Helsingør IF Atletik /DK 2.21,40 8
3 Bülow Johanna -02 Hovslätts IK 2.25,12 9
4 Östergaard Tine -00 Bagsvaerd Atletik /DK 2.25,71 10
5 Stojakovic Florentina -74 IFK Helsingborg 2.30,06 11

KS 800 m Final 3 17-01-29
Plac Namn Förening/Land Resultat Tot.Plac
1 Wilhelmsson Lisa -00 IFK Växjö 2.30,44 12
2 Jagesten Anja -02 Björnstorps IF 2.34,07 13
3 Munksdorf Josefine -02 Hvidovre Atletik & Motion /DK 2.34,16 14
4 Andersson Mimmi -00 IFK Växjö 2.37,96 15
5 Kirkeby Esther -04 Gentofte IK/DK 2.41,87 16

KS 1 500 m Final 17-01-28
Plac Namn Förening/Land Resultat
1 Sandström Maria -90 MAI 4.49,56
3 Skoglund Lovisa -01 Höörs IS 4.57,58
4 Arnesson Rebecca -94 IFK Växjö 5.01,60
5 Orban Freya -97 IFK Lund 5.06,26
6 Salman Ismael Amani -00 MAI 5.15,65
7 Rybäck Annika -61 Björnstorps IF 6.03,91
8 Hegadt Sofia -72 IFK Lund 6.11,96

KS 60 m häck Försök 1 17-01-29
Plac Namn Förening/Land Resultat Kval
1 Carlsson Johanna -94 IFK Helsingborg 8,56 A
2 Holmén Svensson Johanna -95 Ullevi FK 8,60 A
3 Wärff Erika -00 MAI 8,98 A
4 Möller Anne -87 Frederiksberg FIF /DK 9,03 A
5 Levy Paez Marie-Louise -79 IFK Helsingborg 10,81

KS 60 m häck Försök 2 17-01-29
Plac Namn Förening/Land Resultat Kval
1 Graversgaard Mette -95 Aarhus 1900 A/M /DK 8,56 A
2 Heltbech Mathilde -95 Helsingør IF Atletik /DK 8,58 A
3 Klaup Mari -90 Ullevi FK 8,74 A
4 Hertz Saebbö Tess -98 Göteborgs KIK 8,89 A
5 Nissen Annemarie -94 Københavns IF /DK 9,06

KS 60 m häck Final 17-01-29
Plac Namn Förening/Land Resultat
1 Graversgaard Mette -95 Aarhus 1900 A/M /DK 8,49
2 Heltbech Mathilde -95 Helsingør IF Atletik /DK 8,51
3 Carlsson Johanna -94 IFK Helsingborg 8,58
4 Holmén Svensson Johanna -95 Ullevi FK 8,70
5 Klaup Mari -90 Ullevi FK 8,79
6 Wärff Erika -00 MAI 9,08
7 Möller Anne -87 Frederiksberg FIF /DK 9,13
Hertz Saebbö Tess -98 Göteborgs KIK dns

KS Höjdhopp Final 17-01-28
Plac Namn Förening/Land Resultat
1 von Corswant Vendela -93 Örgryte IS 1,71 skiljehopp
2 Christensen Sandra B -95 Amager A C /DK 1,71 skiljehopp
3 Ferrando Forés Beatriz -86 Aarhus 1900 A/M /DK 1,68
4 Böll Sandra -94 Sparta /DK 1,68
5 Johansson Sara -94 IFK Lund 1,45
1,40 1,45 1,50 1,55 1,60 1,65 1,68 1,71 1,74 1,74
von Corswant Vendela o xo xxx o
Christensen Sandra B o o o xo xxx x
Ferrando Forés Beatriz o o o xxx
Böll Sandra o xo xxo xxx
Johansson Sara o o xxx

KS Stavhopp Final 17-01-28
Plac Namn Förening/Land Resultat
1 Retzius Lene -96 IL i BUL /NO 4,10
2 Jensen Line Renée -92 Sparta /DK 4,00
3 Larsåsen Cathrine -96 Sparta /DK 3,90
4 Ranners Caroline -85 Ballerup AK /DK 3,70
5 Fischer Karin -88 Aarhus 1900 A/M /DK 3,70
6 Olsson Ellen -97 Wärnamo SK 3,70
7 Jönsson Linnea -99 IFK Helsingborg 3,60
8 Grönbech Laura -99 Slagelse Atletik DELTA/DK 3,60
9 Olsen Anne Sofie -94 Københavns IF /DK 3,50
10 Jönsson Gabriella -01 IFK Helsingborg 3,40
11 Berg Nobeus Megan -00 MAI 3,30
12 Miller Filippa -99 Hovslätts IK 3,30
13 Jespersen Ida -00 Ballerup AK /DK 3,20
13 Ohlsson Sophie -99 Luleå FI 3,20
15 Carlsson Ebba -99 IK Hinden 3,20
Vitale Emma -93 Sparta /DK u.g.r.
Sundin Alva -01 Täby IS u.g.r.
3,00 3,10 3,20 3,30 3,40 3,50 3,60 3,70 3,80 3,90 4,00 4,10 4,20
Retzius Lene xxo - o o x
Jensen Line Renée o xo o xxx
Larsåsen Cathrine o xo x--
Ranners Caroline o xo o o o xxx
Fischer Karin xxo o xxx
Olsson Ellen o xxo xo xxo xxx
Jönsson Linnea o o xxo xxx
Grönbech Laura o o xxo o xxo xxx
Olsen Anne Sofie xo - o xo o xxo xxx
Jönsson Gabriella o o o xxx
Berg Nobeus Megan o xxx
Miller Filippa xo o o xo xxx
Ohlsson Sophie o o o xxx
Jespersen Ida o o o xxx
Carlsson Ebba o xo xxx
Sundin Alva xxx
Vitale Emma xxx

KS Längdhopp Final 17-01-29
Plac Namn Förening/Land Resultat
1 Akpana Assa Nadia -95 IL i BUL /NO 6,03
2 Traoré Martha -95 Sparta /DK 6,00
3 Hertz Saebbö Tess -98 Göteborgs KIK 5,75
4 Carlsson Johanna -94 IFK Helsingborg 5,71
5 Ipsen Jessie -83 Københavns IF /DK 5,68
6 Böll Sandra -94 Sparta /DK 5,56
7 Klaup Mari -90 Ullevi FK 5,50
8 Töllöse Laura -97 Sparta /DK 5,38
9 Kramer Mathilde -93 Frederiksberg FIF /DK 5,27
10 Mc Cabe Frida -92 IFK Lund 5,14
11 Olsson Malin -97 MAI 5,13
12 Geckler Friborg Ellen -00 Bagsvaerd Atletik /DK 5,00
13 Larsson Jennika -91 IFK Lund 4,97
14 Skifter Andersen Nicoline -98 Slagelse Atletik DELTA/DK 4,94
15 Hjalmarsson Amanda -97 IFK Växjö 4,94
16 Fredriksen Agnes -97 Hovslätts IK 4,77
1 2 3 4 5 6
Akpana Assa Nadia 5,97 x 5,98 5,90 6,03 x
Traoré Martha 5,85 5,87 x x 5,99 6,00
Hertz Saebbö Tess x 4,30 5,75 5,74 x 4,53
Carlsson Johanna 5,68 5,65 5,57 5,71 5,64 4,37
Ipsen Jessie x 5,68 5,63 5,50 x 5,65
Böll Sandra x 5,38 5,30 5,40 5,35 5,56
Klaup Mari 5,24 5,33 5,41 5,49 5,43 5,50
Töllöse Laura x 4,11 5,38 5,06 x 5,20
Kramer Mathilde 5,16 5,15 5,27
Mc Cabe Frida x 5,14 x
Olsson Malin x 5,13 x
Geckler Friborg Ellen x 4,97 5,00
Larsson Jennika x 4,80 4,97
Skifter Andersen Nicoline x 4,91 4,94
Hjalmarsson Amanda 3,30 4,94 4,86
Fredriksen Agnes 4,77 x 4,57

KS Tresteg Final 17-01-28
Plac Namn Förening/Land Resultat
1 Onstad Oda Utsi -90 IL Norna Salhus/N 12,98
2 Olsholt Sofie -96 IK Tjalve/NO 12,53
3 Mårtensson Nellie -95 MAI 12,24
4 Porsholdt Anne -95 Sparta /DK 11,99
5 Högberget Kalisz Maren -89 Sparta /DK 11,87
6 Bressand Julie Marie -97 IL Tyrving/NO 11,77
7 Ekelund Klara -99 KA 2 IF 11,75
8 Erlandsson Emma -99 MAI 11,45
9 Sjögren Sara -98 Stenungsunds Friidrott 11,43
10 Sanden Sövik Elise -97 IL Norna Salhus/N 11,42
11 Töllöse Laura -97 Sparta /DK 11,42
12 Olander Julia -99 KA 2 IF 11,39
13 Nielsen Annette -96 Københavns IF /DK 11,35
14 Rapp Elina -93 IFK Växjö 11,30
15 Hjalmarsson Amanda -97 IFK Växjö 11,30
16 Sjöberg Saga -99 Öresund FK 11,27
17 Fredriksen Agnes -97 Hovslätts IK 10,11
18 Persson Beatrice -99 IFK Lund 9,88
1 2 3 4 5 6
Onstad Oda Utsi 12,88 12,98 12,87 12,69 11,35 x
Olsholt Sofie 11,38 x 12,53 12,35 12,26 x
Mårtensson Nellie x 11,75 x x 12,24 x
Porsholdt Anne 11,64 x 10,71 x 11,77 11,99
Högberget Kalisz Maren 11,72 11,62 11,87 11,58 11,84 x
Bressand Julie Marie x 11,54 11,69 11,70 x 11,77
Ekelund Klara 11,75 x x 11,67 x 11,73
Erlandsson Emma 11,45 11,02 11,20 11,20 11,35 11,36
Sjögren Sara 11,04 11,21 11,43
Sanden Sövik Elise 11,35 11,42 11,41
Töllöse Laura x 11,42 11,35
Olander Julia 11,18 x 11,39
Nielsen Annette 11,09 11,35 11,15
Rapp Elina 11,25 x 11,30
Hjalmarsson Amanda x x 11,30
Sjöberg Saga 11,27 x 11,17
Fredriksen Agnes x 10,11 x
Persson Beatrice 9,88 9,70 9,62

KS Kula Final 17-01-29
Plac Namn Förening/Land Resultat
1 Mulbjerg Trine -90 Sparta /DK 16,00
2 Slök Hansen Maria -83 Hvidovre Atletik & Motion /DK 14,55
3 Harrysson Emma -97 Hälle IF 14,17
4 Johansson Axelina -00 Hovslätts IK 13,73
5 Svärd Axelsson Julia -96 MAI 12,79
6 Böll Sandra -94 Sparta /DK 11,67
7 Åkerman Linda -71 IFK IV Halmstad 8,82
1 2 3 4 5 6
Mulbjerg Trine 15,33 15,10 15,56 16,00 15,84 15,80
Slök Hansen Maria 14,55 x x 14,18 14,43 x
Harrysson Emma 13,48 13,47 13,45 14,17 13,90 13,24
Johansson Axelina x 13,35 13,35 12,59 13,42 13,73
Svärd Axelsson Julia 12,02 x 12,72 12,10 10,11 12,79
Böll Sandra 10,92 11,54 11,08 11,27 11,67 ---
Åkerman Linda 8,36 8,18 8,73 x 8,82 8,42

P19 60 m Försök 1 17-01-28
Plac Namn Förening/Land Resultat Kval
1 Knudsen Steffen -98 Aarhus 1900 A/M /DK 7,03 A
2 Andersson Peter -99 Greve Atletik /DK 7,04 A
3 Bengtsson Joel -99 IFK Helsingborg 7,20 A
4 Andersen Nicolai -98 Sparta /DK 7,24 A
5 Andersson Linus -98 Alingsås IF 7,40 A

P19 60 m Försök 2 17-01-28
Plac Namn Förening/Land Resultat Kval
1 Hansen Simon -98 Aarhus 1900 A/M /DK 6,93 A
2 Aquino Jonathan -99 Sparta /DK 7,22 A
3 Dadey Frankky -99 Greve Atletik /DK 7,32 A
4 Bjerre Nicklas -99 Korsør Atletik /DK 7,45
5 Friberg Adam -98 Hovslätts IK 7,71

P19 60 m Final 17-01-28
Plac Namn Förening/Land Resultat
1 Andersson Peter -99 Greve Atletik /DK 7,01
2 Hansen Simon -98 Aarhus 1900 A/M /DK 7,02
3 Knudsen Steffen -98 Aarhus 1900 A/M /DK 7,12
4 Bengtsson Joel -99 IFK Helsingborg 7,18
5 Aquino Jonathan -99 Sparta /DK 7,20
6 Andersen Nicolai -98 Sparta /DK 7,21
7 Dadey Frankky -99 Greve Atletik /DK 7,27
8 Andersson Linus -98 Alingsås IF 7,35

P19 200 m Final 1 17-01-28
Plac Namn Förening/Land Resultat Tot.Plac
1 Andersson Peter -99 Greve Atletik /DK 22,78 1
2 Chabert Oliver -99 Greve Atletik /DK 22,99 2
3 Dadey Frankky -99 Greve Atletik /DK 23,62 4

P19 200 m Final 2 17-01-28
Plac Namn Förening/Land Resultat Tot.Plac
1 Hvorup Jacob -99 Sparta /DK 23,14 3
2 Månsson Albin -99 IFK Växjö 23,69 5
3 Bjerre Nicklas -99 Korsør Atletik /DK 24,56 6

P19 1 500 m Final 3 17-01-28
Plac Namn Förening/Land Resultat Tot.Plac
5 Tadese Bahta -98 Ljungby FIK 4.40,83 1
6 Wiese Rasmus -99 Fremad Holbäck /DK 4.57,82 2

P19 60 m häck Final 17-01-29
Plac Namn Förening/Land Resultat Kval
1 Bengtsson Joel -99 IFK Helsingborg 8,25
2 Bertilsson Anton -99 Habo IF 8,32
3 Chabert Oliver -99 Greve Atletik /DK 8,43
4 Lundholm Nielsen Gustav -98 Sparta /DK 8,97
5 Lenz Jacob -99 IFK Lund 8,99
6 Martinsson Simon -99 Lomma FIK 9,27
Hvorup Jacob -99 Sparta /DK dnf

P19 60 m häck Extra Extra 17-01-29
Plac Namn Förening/Land Resultat
1 Bengtsson Joel -99 IFK Helsingborg 8,30
2 Bertilsson Anton -99 Habo IF 8,69
3 Lenz Jacob -99 IFK Lund 9,06

P19 Höjdhopp Final 17-01-29
Plac Namn Förening/Land Resultat
1 Wiklund Simon -99 IK Wilske 2,02
2 Larsson Simon -98 IK Ymer 1,97
3 Jacobsson Robin -98 Ullevi FK 1,94
1,82 1,85 1,88 1,91 1,94 1,97 2,02 2,07
Wiklund Simon o o o o o xo xx-
Larsson Simon o - o o o xxx
Jacobsson Robin xxo o - xxo xxo xxx

P19 Längdhopp Final 17-01-29
Plac Namn Förening/Land Resultat
1 Ibsen Emil -99 Ballerup AK /DK 6,86
2 Andersson Peter -99 Greve Atletik /DK 6,75
3 Larsson Simon -98 IK Ymer 6,48
4 Andersen Nicolai -98 Sparta /DK 6,47
5 Lundholm Nielsen Gustav -98 Sparta /DK 6,41
6 Månsson Albin -99 IFK Växjö 6,11
7 Martinsson Simon -99 Lomma FIK 5,65
Heikkilä Richard -98 Mölndals AIK u.g.r.
1 2 3 4 5 6
Ibsen Emil 6,60 6,60 6,86 6,70 --- 6,54
Andersson Peter 6,40 6,46 6,69 6,75 x 6,73
Larsson Simon 6,16 6,25 6,42 6,48 --- ---
Andersen Nicolai 6,44 6,47 x 6,47 6,23 4,85
Lundholm Nielsen Gustav 6,19 6,15 6,32 6,41 --- 6,12
Månsson Albin 5,99 6,07 4,78 x 6,11 4,66
Martinsson Simon 5,36 5,52 5,37 5,65 5,52 5,60
Heikkilä Richard x x ---

P19 Kula Final 17-01-28
Plac Namn Förening/Land Resultat
1 Petersson Wictor -98 MAI 20,11 Pallas,Sv Junior-rekord.
2 Jörgensen Casper -99 Amager A C /DK 15,15
3 Graves Nicolai -98 Sparta /DK 13,33
4 Hallberg August -98 Sparta /DK 11,69
5 Chua Ziska Mikael -99 Frederiksberg FIF /DK 8,79
1 2 3 4 5 6
Petersson Wictor 18,78 x 20,11 x x x
Jörgensen Casper 15,11 15,15 x x x x
Graves Nicolai 13,08 13,23 13,33 x x 12,81
Hallberg August 11,69 x x 11,50 11,23 11,10
Chua Ziska Mikael 8,79 8,73 8,49 x x 8,32

F19 60 m Försök 1 17-01-28
Plac Namn Förening/Land Resultat Kval
1 Warfvinge Lisa -98 Varbergs GIF 7,85 A
2 Dahlström Lisa -99 Hälle IF 8,09 A
3 Sjögren Sara -98 Stenungsunds Friidrott 8,23 A
4 Persson Beatrice -99 IFK Lund 8,42
5 Hede Leonora -98 Sparta /DK 8,60
6 June Strand Tessa -98 Hvidovre Atletik & Motion /DK 8,63

F19 60 m Försök 2 17-01-28
Plac Namn Förening/Land Resultat Kval
1 Mattisson Moa -98 IFK Helsingborg 7,76 A
2 Nilsson Ida -98 Hovslätts IK 7,95 A
3 Frisk Julia -99 IFK Växjö 7,97 A
4 Olsson Josefine -98 Hässleholms AIS 8,21 A
5 Zachrisson Hanna -99 Ullevi FK 8,32 A
6 Sjöberg Saga -99 Öresund FK 8,57

F19 60 m Final 17-01-28
Plac Namn Förening/Land Resultat
1 Mattisson Moa -98 IFK Helsingborg 7,77
2 Warfvinge Lisa -98 Varbergs GIF 7,81
3 Nilsson Ida -98 Hovslätts IK 7,93
4 Dahlström Lisa -99 Hälle IF 7,98
5 Frisk Julia -99 IFK Växjö 8,04
6 Olsson Josefine -98 Hässleholms AIS 8,17
7 Sjögren Sara -98 Stenungsunds Friidrott 8,23
8 Zachrisson Hanna -99 Ullevi FK 8,41

F19 200 m Final 1 17-01-28
Plac Namn Förening/Land Resultat Tot.Plac
1 Slej Cornelia -99 Aarhus 1900 A/M /DK 28,25 1
2 Kretzschmer Julie -99 Hvidovre Atletik & Motion /DK 28,66 2
Frisk Julia -99 IFK Växjö dns

F19 200 m Final 2 17-01-28
Plac Namn Förening/Land Resultat Tot.Plac
1 Wiedermann Simonsen Johanne -99 Sparta /DK 28,77 3
2 Lindh Linnea -99 Hovslätts IK 28,97 4
June Strand Tessa -98 Hvidovre Atletik & Motion /DK dns

F19 1 500 m Final 17-01-28
Plac Namn Förening/Land Resultat
2 Lövenstein Vegeberg Caroline -98 Køge Atletik /DK 4.49,65

F19 60 m häck Försök 1 17-01-29
Plac Namn Förening/Land Resultat Kval
1 Lange Anna -99 Greve Atletik /DK 9,30 A
2 Olander Julia -99 KA 2 IF 10,00 A
3 Bahat Sarah -99 Aarhus 1900 A/M /DK 10,24 A
4 Kretzschmer Julie -99 Hvidovre Atletik & Motion /DK 10,32
5 Fernström Filippa -98 MAI 10,54
Hede Leonora -98 Sparta /DK dns

F19 60 m häck Försök 2 17-01-29
Plac Namn Förening/Land Resultat Kval
1 Kjellander Moa -99 Åhus FK 9,16 A
2 Bergvall Frida -99 IFK Växjö 9,70 A
3 Skifter Andersen Nicoline -98 Slagelse Atletik DELTA/DK 9,80 A
4 Lees Astrid -99 Brattås CK 10,01 A
5 Lindh Linnea -99 Hovslätts IK 10,09 A

F19 60 m häck Final 17-01-29
Plac Namn Förening/Land Resultat
1 Kjellander Moa -99 Åhus FK 8,97
2 Bergvall Frida -99 IFK Växjö 9,55
3 Lees Astrid -99 Brattås CK 9,82
4 Olander Julia -99 KA 2 IF 10,08
5 Lindh Linnea -99 Hovslätts IK 10,12
6 Bahat Sarah -99 Aarhus 1900 A/M /DK 10,14
Skifter Andersen Nicoline -98 Slagelse Atletik DELTA/DK dnf
Lange Anna -99 Greve Atletik /DK dnf

F19 Höjdhopp Final 17-01-28
Plac Namn Förening/Land Resultat
1 Söderström Emma -98 Göteborgs KIK 1,80 PallasSpels Rek.
2 Andersen Rikke -98 Sparta /DK 1,68
3 Bergvall Frida -99 IFK Växjö 1,68
4 Gunnarsson Filippa -99 Laholms IF 1,55
5 Pettersson Julia -98 Ullevi FK 1,50
5 Bahat Sarah -99 Aarhus 1900 A/M /DK 1,50
7 Persson Emilie -99 Sparta /DK 1,50
Lindwall Sofia -98 Göteborgs KIK u.g.r.
1,40 1,45 1,50 1,55 1,60 1,65 1,68 1,71 1,74 1,80 1,84
Söderström Emma o - o xxo -
Andersen Rikke o o o xxx
Bergvall Frida o o xo xxo xxx
Gunnarsson Filippa xxo o xxx
Bahat Sarah o xxx
Pettersson Julia o o o xxx
Persson Emilie o o xxo xxx
Lindwall Sofia xxx

F19 Längdhopp Final 17-01-29
Plac Namn Förening/Land Resultat
1 Gunnarsson Filippa -99 Laholms IF 5,56
2 Sjögren Sara -98 Stenungsunds Friidrott 5,55
3 Warfvinge Lisa -98 Varbergs GIF 5,43
4 Hofer Sophia -98 MAI 5,34
5 Bergvall Frida -99 IFK Växjö 5,32
6 Bengtsson Ida -98 Falkenbergs IK 5,18
7 Andersson Isa -98 MAI 5,15
8 Lange Anna -99 Greve Atletik /DK 5,07
9 Olander Julia -99 KA 2 IF 5,05
10 Bahat Sarah -99 Aarhus 1900 A/M /DK 5,02
11 Wiberg Alexandra -99 MAI 4,98
12 Gustavsson Ebba -00 IF Göta 4,75
13 Persson Beatrice -99 IFK Lund 4,59
14 Ekelund Klara -99 KA 2 IF 3,58
Nilsson Ida -98 Hovslätts IK u.g.r.
1 2 3 4 5 6
Gunnarsson Filippa x 5,30 x 5,13 x 5,56
Sjögren Sara x x 5,55 5,53 5,28 5,53
Warfvinge Lisa 5,37 5,43 x 5,39 x 5,25
Hofer Sophia x 5,00 5,28 5,34 x 5,34
Bergvall Frida 5,07 x 5,14 x 5,02 5,32
Bengtsson Ida 5,18 x 5,06 x x x
Andersson Isa 5,15 x 4,98 5,00 5,04 x
Lange Anna 4,63 4,70 5,07 4,91 4,58 3,50
Olander Julia 4,89 5,01 5,05
Bahat Sarah 4,91 5,02 5,01
Wiberg Alexandra 4,86 4,98 4,68
Gustavsson Ebba 4,73 4,75 ---
Persson Beatrice 4,57 4,56 4,59
Ekelund Klara 3,58 2,94 x
Nilsson Ida x x x

F19 Kula Final 17-01-29
Plac Namn Förening/Land Resultat
1 Jensen Thea -99 Hvidovre Atletik & Motion /DK 12,69 Pallasspels Rek
2 Bergvall Frida -99 IFK Växjö 12,57
3 Röbel Ayoe -98 Sparta /DK 12,09
4 Bahat Sarah -99 Aarhus 1900 A/M /DK 11,82
5 Ridegård Nicole -99 IFK Helsingborg 10,46
6 Kilpeläinen Alma -99 Ljungby FIK 10,11
7 Wamsler Karolina -98 IFK Lund 9,53
1 2 3 4 5 6
Jensen Thea 11,97 11,22 12,69 x 12,04 12,07
Bergvall Frida 11,29 11,97 11,40 11,17 12,57 11,89
Röbel Ayoe 11,86 11,78 12,09 11,15 11,62 12,07
Bahat Sarah 11,82 11,56 11,76 11,39 11,31 11,62
Ridegård Nicole 9,83 1,07 10,46 9,86 9,23 9,59
Kilpeläinen Alma 9,80 10,11 9,74 9,99 9,93 9,72
Wamsler Karolina 9,53 9,27 9,11 8,94 9,19 9,12

P17 60 m Försök 1 17-01-28
Plac Namn Förening/Land Resultat Kval
1 Böe Filip -00 Fana IL / NO 7,17 A
2 Frände Emil -00 Sparta /DK 7,33 A
3 Ramlow Mikkel -00 Sparta /DK 7,36 A
4 Kristensen Isak -00 Ullevi FK 7,43 A
5 Sjöberg Axel -00 Öresund FK 7,49
6 Conable Caleb -01 MAI 7,49
7 Moe Erlend -00 Fana IL / NO 7,56

P17 60 m Försök 2 17-01-28
Plac Namn Förening/Land Resultat Kval
1 Larsen Tobias -00 Sparta /DK 7,12 A
2 Stenqvist Vidar -00 Täby IS 7,19 A
3 Klausen Thornbjerg Rasmus -00 Fremad Holbäck /DK 7,42 A
4 Andersson Marcus -00 Öresund FK 7,45 A
5 Wennolf Simon -00 IFK Lund 7,60
6 Khan Haris -00 Hvidovre Atletik & Motion /DK 7,75
7 Samefors Albin -00 Hovslätts IK 8,44

P17 60 m Final 17-01-28
Plac Namn Förening/Land Resultat
1 Böe Filip -00 Fana IL / NO 7,05
2 Larsen Tobias -00 Sparta /DK 7,06
3 Stenqvist Vidar -00 Täby IS 7,18
4 Frände Emil -00 Sparta /DK 7,35
5 Ramlow Mikkel -00 Sparta /DK 7,35
6 Klausen Thornbjerg Rasmus -00 Fremad Holbäck /DK 7,39
7 Kristensen Isak -00 Ullevi FK 7,44
8 Andersson Marcus -00 Öresund FK 7,49

P17 200 m Final 1 17-01-29
Plac Namn Förening/Land Resultat Tot.Plac
1 Larsen Tobias -00 Sparta /DK 22,69 1
2 Ramlow Mikkel -00 Sparta /DK 23,19 2
3 Frände Emil -00 Sparta /DK 23,27 3

P17 200 m Final 2 17-01-29
Plac Namn Förening/Land Resultat Tot.Plac
1 Kristensen Isak -00 Ullevi FK 23,34 4
2 Soenarso Bimo -01 MAI 23,37 5
Klausen Thornbjerg Rasmus -00 Fremad Holbäck /DK dns

P17 200 m Final 3 17-01-29
Plac Namn Förening/Land Resultat Tot.Plac
1 Plas Vincent -01 Sparta /DK 23,60 6
2 Moe Erlend -00 Fana IL / NO 24,46 10
3 Dixon Andreas -01 Fana IL / NO 24,46 11

P17 200 m Final 4 17-01-29
Plac Namn Förening/Land Resultat Tot.Plac
1 Hörby Madsen Anders -01 Sparta /DK 24,48 12
2 Khan Haris -00 Hvidovre Atletik & Motion /DK 24,61 14
3 Wennolf Simon -00 IFK Lund 25,20 15

P17 200 m Final 5 17-01-29
Plac Namn Förening/Land Resultat Tot.Plac
1 Voigt Johan - IK Olympia Maribo /Dk 25,84 16
2 Overgaard Jason -01 Fremad Holbäck /DK 29,98 17
Danielsson Oliwer -01 Ullevi FK dq

P17 200 m Final 6 17-01-29
Plac Namn Förening/Land Resultat Tot.Plac
1 Johansson Erik -01 Ullevi FK 23,83 7
2 Glavare Karlsson Axel -01 Täby IS 24,57 13

P17 200 m Final 7 17-01-29
Plac Namn Förening/Land Resultat Tot.Plac
1 Bolin Lucas -01 Ullevi FK 24,19 8
2 Jönsson Ludvig -00 IFK Växjö 24,24 9

P17 1 500 m Final 1 17-01-28
Plac Namn Förening/Land Resultat Tot.Plac
1 Nuur Omar -01 IFK Växjö 4.16,03 1
2 Borgen Morell Micki -00 IK Olympia Maribo /Dk 4.17,25 2
3 Mäle Martin -00 Fana IL / NO 4.17,27 3
4 Ali Abdirahman -00 Ullevi FK 4.27,55 4
5 Boethius Erik -00 Kongahälla AIK 4.27,77 5
6 Friberg Kasper -01 Björnstorps IF 4.30,18 6
7 Holst Lange Andreas -02 Gentofte IK/DK 4.37,90 8

P17 1 500 m Final 2 17-01-28
Plac Namn Förening/Land Resultat Tot.Plac
1 Möbius Henrik -00 MAI 4.35,27 7
2 Elsner Wlliam -03 Københavns IF /DK 4.56,03 9
3 Gustavsson Martin -01 IFK Lund 5.00,42 10
4 Quvant Olof -00 MAI 5.25,68 11
5 Sköt Ingerslev Jens Jacob -03 Gentofte IK/DK 5.28,44 12
6 Kongsted Misander Elias -02 Gentofte IK/DK 5.45,09 13

P17 60 m häck Final 17-01-29
Plac Namn Förening/Land Resultat
1 Winroth Anton -00 IFK Växjö 9,01

P17 Höjdhopp Final 17-01-29
Plac Namn Förening/Land Resultat
1 Ellingsen Vetle Raa -00 Fana IL / NO 1,91
2 Fransson Samuel -00 MAI 1,88
3 Elsted Magnus -01 Ballerup AK /DK 1,82
4 Wågsäter Albin -00 MAI 1,82
5 Pauli Sören -01 Ullevi FK 1,70
6 Denguier Zackarias -01 IFK Lund 1,65
7 Manne Melker -01 Ullevi FK 1,65
1,50 1,55 1,60 1,65 1,70 1,73 1,76 1,79 1,82 1,85 1,88 1,91 1,94
Ellingsen Vetle Raa o o o o o xxo xxx
Fransson Samuel o o o o xxx
Elsted Magnus o o o xxo o xo xxx
Wågsäter Albin o xo o xxo xxx
Pauli Sören o o o o xxx
Denguier Zackarias o o xxx
Manne Melker o o o xo xxx

P17 Stavhopp Final 17-01-29
Plac Namn Förening/Land Resultat
1 Rydin William -00 Ullevi FK 4,10
2 Adamsen Peter M -00 Københavns IF /DK 3,90
3 Munch Skylv Christian -01 Sparta /DK 3,50
4 Hörmann Kasper -01 Aarhus 1900 A/M /DK 3,20
5 Thulstrup Jonathan -01 Sparta /DK 2,80
Bengtsson Adam -99 Ullevi FK 4,51 Utom tävlan
2,60 2,80 3,00 3,10 3,20 3,30 3,40 3,50 3,60 3,70 3,80 3,90 4,00 4,10 4,20 4,30 4,40 4,51
Rydin William o o o xxx
Adamsen Peter M o xo xo xxx
Munch Skylv Christian o o xo xo xxx
Hörmann Kasper o o xxo o xxx
Thulstrup Jonathan xxo o xxx
Bengtsson Adam o - xo - xo xxx

P17 Längdhopp Final 17-01-29
Plac Namn Förening/Land Resultat
1 Frände Emil -00 Sparta /DK 6,49
2 Lindebjerg Martin - Fremad Holbäck /DK 6,05
3 Jönsson Ludvig -00 IFK Växjö 5,55
4 Moe Erlend -00 Fana IL / NO 5,47
5 Andersson Marcus -00 Öresund FK 5,40
1 2 3 4 5 6
Frände Emil 6,49 6,04 4,55 3,65 6,36 x
Lindebjerg Martin 5,84 5,93 5,86 5,80 5,90 6,05
Jönsson Ludvig 5,55 5,29 x 5,33 x 5,32
Moe Erlend 5,47 5,33 4,86 5,00 5,40 5,29
Andersson Marcus 5,40 5,22 5,34 x x 5,13

P17 Tresteg Final 17-01-28
Plac Namn Förening/Land Resultat
1 Solheim Mikael -00 Fana IL / NO 12,61
2 Dixon Andreas -01 Fana IL / NO 12,19
3 Moe Erlend -00 Fana IL / NO 12,19
4 Rosquist Larsson Max -01 MAI 12,07
5 Manne Melker -01 Ullevi FK 11,71
6 Lindh Filip -01 IFK Växjö 11,30
7 Voigt Johan - IK Olympia Maribo /Dk 9,94
1 2 3 4 5 6
Solheim Mikael 12,35 12,61 12,31 --- 12,43 12,51
Dixon Andreas 12,19 12,16 --- 11,82 --- ---
Moe Erlend 11,91 11,80 12,19 11,99 11,79 ---
Rosquist Larsson Max 11,44 --- 11,56 12,07 --- ---
Manne Melker 11,36 11,71 11,60 11,52 --- ---
Lindh Filip 11,30 --- x x x x
Voigt Johan 9,89 9,79 --- 9,94 9,59 x

P17 Kula Final 17-01-28
Plac Namn Förening/Land Resultat
1 Haugeby Alexander -00 Sparta /DK 14,34
2 Borgström Casper -00 FK Athlet 13,00
3 Binou Nielsen Jacob -00 Korsør Atletik /DK 12,99
4 Kristensen Isak -00 Ullevi FK 11,43
5 Vegge Phillip -00 Greve Atletik /DK 11,34
1 2 3 4 5 6
Haugeby Alexander 14,34 x 13,85 x x x
Borgström Casper 11,80 12,28 11,82 x 11,77 13,00
Binou Nielsen Jacob 12,78 x 12,99 x x x
Kristensen Isak 11,15 x 10,81 10,37 10,34 11,43
Vegge Phillip 11,12 x 11,34 10,75 x x

F17 60 m Försök 1 17-01-28
Plac Namn Förening/Land Resultat Kval
1 Busch Hansen Camille -00 Hvidovre Atletik & Motion /DK 8,07 A
2 Ileso Ide -00 Ullevi FK 8,09 A
3 Gustavsson Ebba -00 IF Göta 8,40 A
4 Molander Pedersen Amalie -00 Frederiksberg FIF /DK 8,45 A
5 Rasmussen Sofie -00 Københavns IF /DK 8,64
6 Lindegaard Laursen Nikoline -00 Frederiksberg FIF /DK 8,91
7 Jespersen Ida -00 Ballerup AK /DK 8,91
8 Boe Rasmussen Jasmin -00 Greve Atletik /DK 8,93

F17 60 m Försök 2 17-01-28
Plac Namn Förening/Land Resultat Kval
1 Augustsson Clara -00 IK Ymer 8,02 A
2 Hansson Hannah -00 Åhus FK 8,14 A
3 Smedberg Emmy -00 MAI 8,19 A
4 Grahn Sara -00 KA 2 IF 8,44 A
5 Geckler Friborg Ellen -00 Bagsvaerd Atletik /DK 8,47
6 Kazakeviciute Gerda -00 Københavns IF /DK 9,18
7 Kamara Ya-Kaday -00 Københavns IF /DK 9,26
8 Höjer Mcclur Thomsen Cecilie -00 Frederiksberg FIF /DK 9,42

F17 60 m Final 17-01-28
Plac Namn Förening/Land Resultat
1 Busch Hansen Camille -00 Hvidovre Atletik & Motion /DK 8,06
2 Ileso Ide -00 Ullevi FK 8,09
3 Smedberg Emmy -00 MAI 8,12
4 Augustsson Clara -00 IK Ymer 8,15
5 Hansson Hannah -00 Åhus FK 8,25
6 Gustavsson Ebba -00 IF Göta 8,48
Molander Pedersen Amalie -00 Frederiksberg FIF /DK dns
Grahn Sara -00 KA 2 IF dns

F17 200 m Final 1 17-01-29
Plac Namn Förening/Land Resultat Tot.Plac
1 Andersdotter Freja -01 KA 2 IF 25,73 2
2 Tuokila Olivia -00 Sparta /DK 26,06 6
3 Oware Samantha -01 MAI 26,24 7

F17 200 m Final 2 17-01-29
Plac Namn Förening/Land Resultat Tot.Plac
1 Rosenquist Wilma -01 MAI 25,31 1
2 Wärff Erika -00 MAI 25,99 4
3 Busch Hansen Camille -00 Hvidovre Atletik & Motion /DK 26,97 10

F17 200 m Final 3 17-01-29
Plac Namn Förening/Land Resultat Tot.Plac
1 Augustsson Clara -00 IK Ymer 26,05 5
2 Ileso Ide -00 Ullevi FK 26,34 8
3 Thorsgaard Olivia -00 Sparta /DK 26,73 9

F17 200 m Final 4 17-01-29
Plac Namn Förening/Land Resultat Tot.Plac
1 Karlsson Lovisa -00 Högby IF 25,91 3
2 Illum Petersen Hannah -00 Sparta /DK 27,59 17
3 Dommer Viktoria -01 Sparta /DK 27,59 18

F17 200 m Final 5 17-01-29
Plac Namn Förening/Land Resultat Tot.Plac
1 Beiter Bomme Ida -01 Sparta /DK 27,20 12
2 Moore Louise B -01 Sparta /DK 27,48 14
3 Skifter Andersen Josefine -03 Slagelse Atletik DELTA/DK 27,52 15

F17 200 m Final 6 17-01-29
Plac Namn Förening/Land Resultat Tot.Plac
1 Cronstedt Helena -01 MAI 27,13 11
2 Haslund Christensen Laura -01 Frederiksberg FIF /DK 27,32 13
3 Molander Pedersen Amalie -00 Frederiksberg FIF /DK 27,74 20

F17 200 m Final 7 17-01-29
Plac Namn Förening/Land Resultat Tot.Plac
1 Paule Dahi Marie -01 Greve Atletik /DK 27,82 21
2 Skov Kragh Maria -01 Sparta /DK 28,39 25
Näsby Cecilie -00 Sparta /DK dq

F17 200 m Final 8 17-01-29
Plac Namn Förening/Land Resultat Tot.Plac
1 Valentine Laura -01 Helsingør IF Atletik /DK 27,61 19
2 Gedsö Färge Cecilie -03 Ballerup AK /DK 27,90 22
3 Larsen Ella -01 Ullevi FK 29,76 33

F17 200 m Final 9 17-01-29
Plac Namn Förening/Land Resultat Tot.Plac
1 Jepsen Misja -01 Hvidovre Atletik & Motion /DK 28,23 24
2 Boe Rasmussen Jasmin -00 Greve Atletik /DK 29,28 31
3 Gedin Mea -01 MAI 29,30 32

F17 200 m Final 10 17-01-29
Plac Namn Förening/Land Resultat Tot.Plac
1 Kökeny Lili -01 Sparta /DK 27,53 16
2 Eppers Annika -02 Sparta /DK 28,68 26
3 Jensen Emma -01 Klippans FK 29,22 29

F17 200 m Final 11 17-01-29
Plac Namn Förening/Land Resultat Tot.Plac
1 Lindegaard Laursen Nikoline -00 Frederiksberg FIF /DK 29,22 30
2 Kazakeviciute Gerda -00 Københavns IF /DK 30,84 34
3 Höjer Mcclur Thomsen Cecilie -00 Frederiksberg FIF /DK 31,82 35

F17 200 m Final 12 17-01-29
Plac Namn Förening/Land Resultat Tot.Plac
1 Öbro Jakobsen Andrea -01 Frederiksberg FIF /DK 28,95 27
2 Bjerstedt Nellie -00 Åhus FK 29,06 28

F17 200 m Final 13 17-01-29
Plac Namn Förening/Land Resultat Tot.Plac
1 Bengtsson Alva -01 IFK Helsingborg 27,97 23
Johansson Mika -01 Eslövs AIF dq

F17 1 500 m Final 17-01-28
Plac Namn Förening/Land Resultat
1 Alm Cornelia -00 Täby IS 5.11,74
2 Brorsen Maria -03 Københavns IF /DK 5.18,00
3 Rothschild Laura -02 Københavns IF /DK 5.18,58
4 Wilhelmsson Lisa -00 IFK Växjö 5.18,83
5 Jensen Emma -01 Klippans FK 5.39,23
6 Prick Melinda -01 IFK Växjö 6.13,63

F17 60 m häck Final 17-01-29
Plac Namn Förening/Land Resultat Kval
1 Smedberg Emmy -00 MAI 9,00
2 Kjellander Alice -00 Göteborgs KIK 9,20
3 Nörrung Poulsen Laura -00 Sparta /DK 9,52
4 Grahn Sara -00 KA 2 IF 9,90
5 Boe Rasmussen Jasmin -00 Greve Atletik /DK 10,18
6 Bjerstedt Nellie -00 Åhus FK 10,32
7 Nilsson Ellen -00 Åhus FK 10,38

F17 Höjdhopp Final 17-01-28
Plac Namn Förening/Land Resultat
1 Wärff Erika -00 MAI 1,72
2 Karlsson Lovisa -00 Högby IF 1,69
3 Hertz Saebbö Linn -00 Göteborgs KIK 1,63
4 Cronstedt Helena -01 MAI 1,63
5 White Ellen -01 IFK Lund 1,60
6 Oltsman Vendela -01 Hovslätts IK 1,55
7 Gedin Mea -01 MAI 1,55
8 Blomgren Ellen -01 KA 2 IF 1,55
9 Hofström Hilma -00 KA 2 IF 1,50
10 Andersson Sofia -01 Ullevi FK 1,45
11 Olsson Anja -01 MAI 1,45
12 Obradovic Isabella -00 IFK Lund 1,45
13 Hartveit Ingrid Celia -00 Fana IL / NO 1,40
13 Erlandsson Nellie -01 MAI 1,40
13 Bach Jensen Bang Josefine -00 Bagsvaerd Atletik /DK 1,40
16 Simonsson Moa -01 MAI 1,35
1,35 1,40 1,45 1,50 1,55 1,60 1,63 1,66 1,69 1,72 1,79
Wärff Erika xo xxx
Karlsson Lovisa o - xxo xx
Hertz Saebbö Linn o xo xxo xxx
Cronstedt Helena o o o xxo xxo xxx
White Ellen o xo xxo xo xxx
Oltsman Vendela o o xo o xxx
Gedin Mea o o xo xxx
Blomgren Ellen o xxo xxo xxx
Hofström Hilma o o xo xo xxx
Andersson Sofia o o o xxx
Olsson Anja o xo o xxx
Obradovic Isabella xo xxo xxx
Hartveit Ingrid Celia o o xxx
Erlandsson Nellie o o xxx
Bach Jensen Bang Josefine o xxx
Simonsson Moa o xxx

F17 Stavhopp Final 17-01-29
Plac Namn Förening/Land Resultat
1 Jönsson Gabriella -01 IFK Helsingborg 3,70
2 Sundin Alva -01 Täby IS 3,60
3 Jespersen Ida -00 Ballerup AK /DK 3,40
4 Berg Nobeus Megan -00 MAI 3,30
5 Vetter Harsmann Julie -00 Aarhus 1900 A/M /DK 3,20
6 Hager Ebba -01 Ullevi FK 3,10
7 Olsson Anja -01 MAI 2,60
8 Grevy Ejstrup Signe -01 Sparta /DK 2,20
Jönsson Linnea -99 IFK Helsingborg 3,60 Utom tävlan
Zachrisson Hanna -99 Ullevi FK 2,60 Utom tävlan
2,20 2,40 2,60 2,80 3,00 3,10 3,20 3,30 3,40 3,50 3,60 3,70 3,80
Jönsson Gabriella xo o xo o xo o xxx
Sundin Alva o - o o xxx
Jespersen Ida o o o xo o xxx
Berg Nobeus Megan xo xxx
Vetter Harsmann Julie o o o xo xxx
Hager Ebba o o xxx
Olsson Anja xo xxx
Grevy Ejstrup Signe o xxx
Zachrisson Hanna o xxx
Jönsson Linnea o o o xxx

F17 Längdhopp Final 17-01-29
Plac Namn Förening/Land Resultat
1 Karlsson Lovisa -00 Högby IF 6,01
2 Eklund Emelie -00 Täby IS 5,41
3 Hertz Saebbö Linn -00 Göteborgs KIK 5,16
4 Kjellander Alice -00 Göteborgs KIK 5,15
5 Augustsson Clara -00 IK Ymer 5,06
6 Grahn Sara -00 KA 2 IF 4,92
7 Carlsson Thelma -01 Klippans FK 4,85
8 Kamara Ya-Kaday -00 Københavns IF /DK 3,88
1 2 3 4 5 6
Karlsson Lovisa 5,75 5,91 5,83 5,91 6,01 5,86
Eklund Emelie 5,37 x x 5,41 4,31 4,19
Hertz Saebbö Linn 4,95 4,95 4,84 4,70 5,05 5,16
Kjellander Alice 5,09 4,71 4,67 4,89 5,01 5,15
Augustsson Clara 4,62 4,77 4,69 4,63 5,06 4,89
Grahn Sara 4,79 4,74 x 4,87 4,71 4,92
Carlsson Thelma 4,74 4,85 4,77 x 4,82 x
Kamara Ya-Kaday 3,75 x 3,88 x --- ---

F17 Tresteg Final 17-01-28
Plac Namn Förening/Land Resultat
1 Molander Pedersen Amalie -00 Frederiksberg FIF /DK 11,53
2 Grahn Sara -00 KA 2 IF 11,34
3 Eklund Emelie -00 Täby IS 11,23
4 Hofström Hilma -00 KA 2 IF 11,10
5 Blomgren Ellen -01 KA 2 IF 10,88
6 Östklint Stina -01 Hovslätts IK 10,46
7 Kjellander Alice -00 Göteborgs KIK 10,35
8 Stenbeck Hannah -01 Täby IS 10,18
9 Hartveit Ingrid Celia -00 Fana IL / NO 9,99
10 Andersson Sofia -01 Ullevi FK 9,70
Ek Olivia -01 Sävedalens AIK u.g.r.
Capobianco Emily -01 KFUM Örebro IA u.g.r.
1 2 3 4 5 6
Molander Pedersen Amalie 11,20 11,22 11,53 10,85 11,44 11,33
Grahn Sara 10,94 x x 11,34 10,92 11,34
Eklund Emelie 11,23 11,04 11,20 10,82 x 10,76
Hofström Hilma 10,84 11,10 11,01 x 10,97 x
Blomgren Ellen x 10,39 10,88 10,79 10,75 ---
Östklint Stina x 10,46 10,06 10,36 9,78 10,25
Kjellander Alice 10,28 x 10,35 x 10,29 ---
Stenbeck Hannah 10,03 10,12 x x 9,65 10,18
Hartveit Ingrid Celia x x 9,99
Andersson Sofia 9,70 9,39 9,61
Ek Olivia x x x
Capobianco Emily x x x

F17 Kula Final 17-01-29
Plac Namn Förening/Land Resultat
1 Johansson Axelina -00 Hovslätts IK 16,55 PallasSpels Rek.
2 Wärff Erika -00 MAI 14,82
3 Andersson Ella -00 Eslövs AIF 13,44
4 Persson Daniella -00 Hälle IF 12,97
5 Engbe Vilma -00 Öresund FK 12,39
6 Molander Pedersen Amalie -00 Frederiksberg FIF /DK 11,04
7 Sundström Alva -02 Ljungby FIK 11,01
8 Höjer Mcclur Thomsen Cecilie -00 Frederiksberg FIF /DK 9,35
9 Lundmark Emma -00 Kongahälla AIK 8,42
10 Kamara Ya-Kaday -00 Københavns IF /DK 6,39
1 2 3 4 5 6
Johansson Axelina 14,86 14,18 15,76 16,51 15,85 16,55
Wärff Erika 14,80 13,17 14,20 12,53 14,82 14,60
Andersson Ella 12,95 11,81 13,44 x 12,22 x
Persson Daniella x 11,68 11,51 12,42 12,97 12,97
Engbe Vilma 11,01 12,39 12,13 12,06 11,43 11,07
Molander Pedersen Amalie 10,36 10,94 10,76 11,04 x 10,93
Sundström Alva 11,01 10,84 11,00 10,36 x 10,74
Höjer Mcclur Thomsen Cecilie 9,35 8,27 8,76 8,81 8,70 9,02
Lundmark Emma 8,42 8,27 8,09
Kamara Ya-Kaday x 6,32 6,39

P16 60 m Försök 1 17-01-28
Plac Namn Förening/Land Resultat Kval
1 Soenarso Bimo -01 MAI 7,32 A
2 Hörby Madsen Anders -01 Sparta /DK 7,60 A
3 Bengtsson Erik -01 MAI 7,73 A
4 Danilsson Einar -01 Hovslätts IK 7,87
5 Lumholdt Oliver -01 Ballerup AK /DK 8,37
6 Wictorsson Oscar -01 Hovslätts IK 9,06

P16 60 m Försök 2 17-01-28
Plac Namn Förening/Land Resultat Kval
1 Johansson Erik -01 Ullevi FK 7,41 A
2 Bolin Lucas -01 Ullevi FK 7,43 A
3 Elsted Magnus -01 Ballerup AK /DK 7,82
4 Helamb Hampus -01 Ullevi FK 7,86
5 Hörmann Kasper -01 Aarhus 1900 A/M /DK 7,95
6 Sundberg Oskar -01 Hovslätts IK 8,24

P16 60 m Försök 3 17-01-28
Plac Namn Förening/Land Resultat Kval
1 Danielsson Oliwer -01 Ullevi FK 7,24 A
2 Rosquist Larsson Max -01 MAI 7,52 A
3 Dixon Andreas -01 Fana IL / NO 7,80 A
4 Voigt Johan - IK Olympia Maribo /Dk 8,18
5 Moradi Alisafa -01 Simrishamns AIF 8,58
Lindh Filip -01 IFK Växjö dns

P16 60 m Final 17-01-28
Plac Namn Förening/Land Resultat
1 Danielsson Oliwer -01 Ullevi FK 7,09
2 Soenarso Bimo -01 MAI 7,11
3 Johansson Erik -01 Ullevi FK 7,36
4 Bolin Lucas -01 Ullevi FK 7,47
5 Hörby Madsen Anders -01 Sparta /DK 7,54
6 Rosquist Larsson Max -01 MAI 7,61
7 Dixon Andreas -01 Fana IL / NO 7,83
Bengtsson Erik -01 MAI dns

P16 60 m häck Final 17-01-29
Plac Namn Förening/Land Resultat
2 Dixon Andreas -01 Fana IL / NO 9,15
3 Ye Theo -01 MAI 9,50

P16 Längdhopp Final 17-01-29
Plac Namn Förening/Land Resultat
1 Johansson Erik -01 Ullevi FK 6,62
2 Danielsson Oliwer -01 Ullevi FK 6,40
3 Hörby Madsen Anders -01 Sparta /DK 6,04
4 Rosquist Larsson Max -01 MAI 5,92
5 Helamb Hampus -01 Ullevi FK 5,80
6 Denguier Zackarias -01 IFK Lund 5,53
7 Bolin Lucas -01 Ullevi FK 5,52
8 Danilsson Einar -01 Hovslätts IK 5,34
9 Pauli Sören -01 Ullevi FK 4,88
10 Sundberg Oskar -01 Hovslätts IK 4,63
11 Voigt Johan - IK Olympia Maribo /Dk 3,93
12 Wictorsson Oscar -01 Hovslätts IK 3,71
Manne Melker -01 Ullevi FK u.g.r.
1 2 3 4 5 6
Johansson Erik x 5,08 6,28 6,43 6,62 x
Danielsson Oliwer 6,30 x 6,40 x 6,33 6,26
Hörby Madsen Anders 5,78 5,92 5,69 5,98 5,71 6,04
Rosquist Larsson Max x 5,86 5,92 5,75 5,87 x
Helamb Hampus 5,80 x 5,55 5,58 5,80 x
Denguier Zackarias 5,53 x 3,55 5,41 5,20 2,54
Bolin Lucas 5,24 5,03 4,91 5,11 5,09 5,52
Danilsson Einar x 5,34 x x x 5,25
Pauli Sören 4,88 x x
Sundberg Oskar 4,63 4,36 4,37
Voigt Johan 3,54 3,86 3,93
Wictorsson Oscar 3,23 3,70 3,71
Manne Melker x x x

P16 Kula Final 17-01-28
Plac Namn Förening/Land Resultat
1 Bengtsson Erik -01 MAI 14,29
2 Helamb Hampus -01 Ullevi FK 10,70
3 Bolin Lucas -01 Ullevi FK 10,56
4 Danilsson Einar -01 Hovslätts IK 10,14
5 Wictorsson Oscar -01 Hovslätts IK 8,67
6 Sundberg Oskar -01 Hovslätts IK 8,37
7 Moradi Alisafa -01 Simrishamns AIF 7,71
1 2 3 4 5 6
Bengtsson Erik 14,29 x x x x 14,03
Helamb Hampus 10,43 9,53 10,31 9,25 10,70 9,77
Bolin Lucas x 10,54 9,81 9,82 9,61 10,56
Danilsson Einar 10,14 9,64 x 10,11 9,35 x
Wictorsson Oscar 8,67 8,56 8,57 8,20 7,90 7,88
Sundberg Oskar 8,35 8,37 x 7,37 7,66 8,14
Moradi Alisafa 7,26 7,71 7,53 7,56 6,88 7,36

F16 60 m Försök 1 17-01-28
Plac Namn Förening/Land Resultat Kval
1 Wennersten Julia -01 IK Ymer 8,01 A
2 Capobianco Emily -01 KFUM Örebro IA 8,08 A
3 Haslund Christensen Laura -01 Frederiksberg FIF /DK 8,30
4 Östklint Stina -01 Hovslätts IK 8,33
5 Dommer Viktoria -01 Sparta /DK 8,51
6 Öbro Jakobsen Andrea -01 Frederiksberg FIF /DK 8,73
7 Richardsson Agnes -01 IFK Helsingborg 8,82

F16 60 m Försök 2 17-01-28
Plac Namn Förening/Land Resultat Kval
1 Kjellergren Kajsa -01 IFK IV Halmstad 8,00 A
2 Andersson Linnéa -01 Båstads GoIF 8,33
3 Beiter Bomme Ida -01 Sparta /DK 8,47
3 Oltsman Vendela -01 Hovslätts IK 8,47
5 Nilsson Moa -01 IFK Helsingborg 8,53
6 Jepsen Misja -01 Hvidovre Atletik & Motion /DK 8,54
7 Svensson Felicia -01 MAI 8,61

F16 60 m Försök 3 17-01-28
Plac Namn Förening/Land Resultat Kval
1 Sivnert Filippa -01 Öresund FK 7,96 A
2 Oware Samantha -01 MAI 8,02 A
3 Moore Louise B -01 Sparta /DK 8,37
4 Simonsson Moa -01 MAI 8,46
5 Skov Kragh Maria -01 Sparta /DK 8,51
6 Bengtsson Alva -01 IFK Helsingborg 8,60

F16 60 m Försök 4 17-01-28
Plac Namn Förening/Land Resultat Kval
1 Rosenquist Wilma -01 MAI 7,93 A
2 Andersdotter Freja -01 KA 2 IF 7,98 A
3 Maunsbach Maja -01 IFK Lund 8,07 A
4 Paule Dahi Marie -01 Greve Atletik /DK 8,26
5 Johansson Mika -01 Eslövs AIF 8,86
6 Tanskanen Ann Sofie -01 Lomma FIK 9,67
7 Stensballe Klara -01 Frederiksberg FIF /DK 13,42

F16 60 m Final 17-01-28
Plac Namn Förening/Land Resultat
1 Sivnert Filippa -01 Öresund FK 7,80
2 Kjellergren Kajsa -01 IFK IV Halmstad 7,81
3 Rosenquist Wilma -01 MAI 7,90
4 Wennersten Julia -01 IK Ymer 7,90
5 Oware Samantha -01 MAI 7,96
6 Andersdotter Freja -01 KA 2 IF 7,98
7 Capobianco Emily -01 KFUM Örebro IA 8,07
8 Maunsbach Maja -01 IFK Lund 8,08

F16 60 m häck Försök 1 17-01-29
Plac Namn Förening/Land Resultat Kval
1 Capobianco Emily -01 KFUM Örebro IA 9,12 A
2 Erlandsson Nellie -01 MAI 9,20 A
3 Kökeny Lili -01 Sparta /DK 9,69 A
4 Östklint Stina -01 Hovslätts IK 10,05
5 Öbro Jakobsen Andrea -01 Frederiksberg FIF /DK 13,62
Olsson Anja -01 MAI dns

F16 60 m häck Försök 2 17-01-29
Plac Namn Förening/Land Resultat Kval
1 Wennersten Julia -01 IK Ymer 8,94 A
2 Maunsbach Maja -01 IFK Lund 9,27 A
3 Beiter Bomme Ida -01 Sparta /DK 9,29 A
4 Florin Emilie -01 Helsingør IF Atletik /DK 9,52 A
5 Cronstedt Helena -01 MAI 9,55 A
6 Simonsson Moa -01 MAI 10,60

F16 60 m häck Final 17-01-29
Plac Namn Förening/Land Resultat
1 Wennersten Julia -01 IK Ymer 8,84
2 Capobianco Emily -01 KFUM Örebro IA 9,07
3 Maunsbach Maja -01 IFK Lund 9,08
4 Erlandsson Nellie -01 MAI 9,14
5 Beiter Bomme Ida -01 Sparta /DK 9,33
6 Cronstedt Helena -01 MAI 9,38
7 Florin Emilie -01 Helsingør IF Atletik /DK 9,43
8 Kökeny Lili -01 Sparta /DK 9,73

F16 Längdhopp Final 17-01-29
Plac Namn Förening/Land Resultat
1 Andersdotter Freja -01 KA 2 IF 5,29
2 Rosenquist Wilma -01 MAI 5,29
3 Skifter Andersen Josefine -03 Slagelse Atletik DELTA/DK 5,16
4 Moore Louise B -01 Sparta /DK 5,13
5 Andersson Linnéa -01 Båstads GoIF 5,10
6 Olsson Anja -01 MAI 5,08
7 Hager Ebba -01 Ullevi FK 4,99
8 Oltsman Vendela -01 Hovslätts IK 4,88
9 Cronstedt Helena -01 MAI 4,82
10 Skov Kragh Maria -01 Sparta /DK 4,81
11 Paule Dahi Marie -01 Greve Atletik /DK 4,78
12 Simonsson Moa -01 MAI 4,78
13 Stenbeck Hannah -01 Täby IS 4,78
14 Richmore Angel -01 MAI 4,72
15 Andersson Sofia -01 Ullevi FK 4,53
16 Olsson Johanna -01 MAI 4,35
17 Nilsson Moa -01 IFK Helsingborg 4,11
18 Östklint Stina -01 Hovslätts IK 4,07
19 Richardsson Agnes -01 IFK Helsingborg 3,86
20 Stensballe Klara -01 Frederiksberg FIF /DK 3,63
21 Tanskanen Ann Sofie -01 Lomma FIK 3,39
1 2 3 4 5 6
Andersdotter Freja 3,85 5,08 5,09 5,14 5,29 ---
Rosenquist Wilma 5,29 4,99 --- --- --- ---
Skifter Andersen Josefine 4,75 4,81 4,93 --- 5,16 ---
Moore Louise B 5,00 4,83 --- 5,13 4,91 ---
Andersson Linnéa 5,10 5,06 4,88 4,89 4,96 4,95
Olsson Anja --- 5,05 5,08 --- --- ---
Hager Ebba 4,96 --- 4,93 4,99 --- 3,88
Oltsman Vendela 4,79 --- 4,88 4,79 4,52 ---
Cronstedt Helena 4,62 4,70 4,82
Skov Kragh Maria 4,81 4,81 4,66
Paule Dahi Marie 4,41 4,76 4,78
Simonsson Moa --- 4,78 4,73
Stenbeck Hannah --- 4,78 4,69
Richmore Angel 4,72 --- ---
Andersson Sofia 4,53 4,48 4,48
Olsson Johanna 2,71 3,38 4,35
Nilsson Moa --- 4,11 3,85
Östklint Stina --- --- 4,07
Richardsson Agnes --- --- 3,86
Stensballe Klara 3,63 3,35 3,47
Tanskanen Ann Sofie 3,32 3,39 3,27

F16 Kula Final 17-01-28
Plac Namn Förening/Land Resultat
1 Richmore Angel -01 MAI 11,32
2 Beiter Bomme Ida -01 Sparta /DK 10,92
3 Olsson Anja -01 MAI 10,71
4 Cronstedt Helena -01 MAI 10,47
5 Simonsson Moa -01 MAI 10,29
6 Hager Ebba -01 Ullevi FK 10,08
7 Svensson Felicia -01 MAI 9,85
8 Erlandsson Nellie -01 MAI 9,47
1 2 3 4 5 6
Richmore Angel 11,32 x 11,18 10,36 x 10,13
Beiter Bomme Ida 10,68 10,44 10,70 10,08 10,74 10,92
Olsson Anja 10,00 9,90 10,71 9,87 10,38 8,47
Cronstedt Helena 10,47 9,41 9,60 9,57 10,14 x
Simonsson Moa 9,93 9,04 9,04 10,29 9,62 10,13
Hager Ebba x 9,97 9,26 10,08 9,31 9,35
Svensson Felicia 9,76 9,23 9,34 x 8,95 9,85
Erlandsson Nellie 9,47 8,87 9,45 x x 9,46

P15 60 m Försök 1 17-01-28
Plac Namn Förening/Land Resultat Kval
1 Hedner Elias -02 MAI 7,71 A
2 Ljungberg Berjelin Erik -02 Höörs IS 7,72 A
3 Månsson Edvin -02 IFK Växjö 7,73 A
4 Wallin Hampus -02 Hovslätts IK 8,07
5 Hippe Brun Aske -02 Gentofte IK/DK 8,13
6 Bokesjö Ola -02 Ullevi FK 8,68
Costa Bertram -02 Sparta /DK dns

P15 60 m Försök 2 17-01-28
Plac Namn Förening/Land Resultat Kval
1 Engman Isac -02 MAI 7,75 A
2 Leong Richie -02 Ullevi FK 7,78 A
3 Aaröe Siam -02 Sparta /DK 7,78 A
4 Ege Nielsen Jeppe -02 Aarhus 1900 A/M /DK 7,84 A
5 Smitt Vanges Adam -02 Frederiksberg FIF /DK 7,99
6 Feltzing Elliot -02 Kongahälla AIK 8,13
Wahlgren Johan -02 Ullevi FK dns

P15 60 m Försök 3 17-01-28
Plac Namn Förening/Land Resultat Kval
1 Carlsson Emil -02 IFK Växjö 7,71 A
2 Andersson Tobias -02 Greve Atletik /DK 7,88
3 Carstensen Oswald -02 Sparta /DK 8,00
4 Dahl Larsen Alfred -02 Frederiksberg FIF /DK 8,27
5 Forsberg Herman -02 Ullevi FK 8,45
6 Samuelsson Rasmus -02 Ullevi FK 9,14
Isaac Osadeba -02 Sparta /DK dns

P15 60 m Final 17-01-28
Plac Namn Förening/Land Resultat
1 Månsson Edvin -02 IFK Växjö 7,57
2 Leong Richie -02 Ullevi FK 7,67
3 Ljungberg Berjelin Erik -02 Höörs IS 7,67
4 Ege Nielsen Jeppe -02 Aarhus 1900 A/M /DK 7,73
5 Carlsson Emil -02 IFK Växjö 7,75
6 Hedner Elias -02 MAI 7,76
7 Engman Isac -02 MAI 7,76
8 Aaröe Siam -02 Sparta /DK 7,84

P15 200 m Final 1 17-01-28
Plac Namn Förening/Land Resultat Tot.Plac
1 Landén Adam -02 IFK Helsingborg 24,22 1
2 Carlsson Emil -02 IFK Växjö 25,27 8
3 Andersson Tobias -02 Greve Atletik /DK 25,33 10
Ege Nielsen Jeppe -02 Aarhus 1900 A/M /DK dq

P15 200 m Final 2 17-01-28
Plac Namn Förening/Land Resultat Tot.Plac
1 Månsson Edvin -02 IFK Växjö 24,55 2
2 Hedner Elias -02 MAI 24,78 3
3 Engman Isac -02 MAI 24,84 4
4 Östergaard August -03 Gentofte IK/DK 25,72 12

P15 200 m Final 3 17-01-28
Plac Namn Förening/Land Resultat Tot.Plac
1 Andersson Mattias -03 Öresund FK 25,12 5
2 Isaac Osadeba -02 Sparta /DK 25,13 6
3 Lassen Sofus -03 Sparta /DK 25,28 9
4 Hippe Brun Aske -02 Gentofte IK/DK 26,41 16

P15 200 m Final 4 17-01-28
Plac Namn Förening/Land Resultat Tot.Plac
1 Smitt Vanges Adam -02 Frederiksberg FIF /DK 25,86 13
2 Feltzing Elliot -02 Kongahälla AIK 26,72 17
3 Lago Albin -03 Genarps IF 27,11 20
4 Carstensen Oswald -02 Sparta /DK 27,19 21

P15 200 m Final 5 17-01-28
Plac Namn Förening/Land Resultat Tot.Plac
1 Dahl Larsen Alfred -02 Frederiksberg FIF /DK 26,32 15
2 Falck Neloo -03 Københavns IF /DK 27,08 18
Mehrotra Dhruv -03 Sparta /DK dns
Costa Bertram -02 Sparta /DK dq

P15 200 m Final 6 17-01-28
Plac Namn Förening/Land Resultat Tot.Plac
1 Jönsson Andreas -02 MAI 25,22 7
2 Aaröe Siam -02 Sparta /DK 26,01 14
3 Wallin Hampus -02 Hovslätts IK 27,09 19
Bucher Johanesen Per -02 Fana IL / NO dns

P15 200 m Final 7 17-01-28
Plac Namn Förening/Land Resultat Tot.Plac
1 Leong Richie -02 Ullevi FK 25,49 11
2 Kindvall Noel -03 IFK Lund 30,68 25
Rubek Vitoft Mads -03 Sparta /DK dq

P15 200 m Final 8 17-01-28
Plac Namn Förening/Land Resultat Tot.Plac
1 Forsberg Herman -02 Ullevi FK 27,66 22
2 Bokesjö Ola -02 Ullevi FK 28,20 23
3 Wahlgren Johan -02 Ullevi FK 28,31 24

P15 1 000 m Final 1 17-01-28
Plac Namn Förening/Land Resultat Tot.Plac
1 Skilleås Svein Oscar -02 Fana IL / NO 2.54,16 1
2 Månsson Truls -02 Åhus FK 2.54,74 2
3 Balterzen Rasmus -02 Ballerup AK /DK 2.55,29 3
4 Larsson Anton -02 MAI 2.56,09 4
5 Seferovic Muhammed -02 Heleneholms IF 3.11,81 10
6 Nielsen Tobias -03 IK Hellas Roskilde /DK 3.17,16 11
Åkerblom Morgan -02 FK Athlet dns

P15 1 000 m Final 2 17-01-28
Plac Namn Förening/Land Resultat Tot.Plac
1 Albin Erik -02 IS Göta 2.59,64 5
2 Lundqvist Gustav -02 Hovslätts IK 3.08,82 6
3 Haak Rasmus -03 Stenungsunds Friidrott 3.09,19 7
4 Weineisen Erik -03 Björnstorps IF 3.09,41 8
5 Albertsen Jonas -03 Ballerup AK /DK 3.10,29 9
6 Ahlström Edvin -02 Björnstorps IF 3.21,04 12
7 Kindvall Noel -03 IFK Lund 3.22,25 13

P15 60 m häck Försök 1 17-01-29
Plac Namn Förening/Land Resultat Kval
1 Månsson Edvin -02 IFK Växjö 8,99 A
2 Andersson Mattias -03 Öresund FK 9,28 A
3 Mehrotra Dhruv -03 Sparta /DK 9,52 A
4 Smitt Vanges Adam -02 Frederiksberg FIF /DK 9,69 A
Boesen Emil -03 Ballerup AK /DK dns
Rye Daae Sander -02 Fana IL / NO dns

P15 60 m häck Försök 2 17-01-29
Plac Namn Förening/Land Resultat Kval
1 Bucher Johanesen Per -02 Fana IL / NO 8,81 A
2 Dahl Larsen Alfred -02 Frederiksberg FIF /DK 9,83 A
3 Rubek Vitoft Mads -03 Sparta /DK 9,85 A
4 Glans Oliver -03 Ullevi FK 10,38 A
5 Hering Viktor -03 Ullevi FK 10,91
Bokesjö Ola -02 Ullevi FK dns

P15 60 m häck Final 17-01-29
Plac Namn Förening/Land Resultat
1 Bucher Johanesen Per -02 Fana IL / NO 8,64
2 Månsson Edvin -02 IFK Växjö 8,88
3 Andersson Mattias -03 Öresund FK 9,24
4 Rubek Vitoft Mads -03 Sparta /DK 9,48
5 Mehrotra Dhruv -03 Sparta /DK 9,60
6 Dahl Larsen Alfred -02 Frederiksberg FIF /DK 9,65
7 Smitt Vanges Adam -02 Frederiksberg FIF /DK 9,90
8 Glans Oliver -03 Ullevi FK 10,56

P15 Höjdhopp Final 17-01-28
Plac Namn Förening/Land Resultat
1 Rubek Vitoft Mads -03 Sparta /DK 1,63
2 Nylander Ludvig -02 MAI 1,60
3 Sundberg Hugo -02 Hovslätts IK 1,60
4 Rye Daae Sander -02 Fana IL / NO 1,55
1,35 1,40 1,45 1,50 1,55 1,60 1,63 1,65
Rubek Vitoft Mads o o o xxo o xxx
Nylander Ludvig o o o o o xxx
Sundberg Hugo o o xxo o xo xxx
Rye Daae Sander o xxo xxx

P15 Stavhopp Final 17-01-29
Plac Namn Förening/Land Resultat
1 Carlsson Emil -02 IFK Växjö 4,10
2 Grönbech Nikolaj -02 Slagelse Atletik DELTA/DK 3,30
3 Samuelsson Rasmus -02 Ullevi FK 2,80
4 Boesen Emil -03 Ballerup AK /DK 2,80
2,20 2,40 2,60 2,80 3,00 3,10 3,20 3,30 3,40 3,50 3,60 3,70 3,80 3,90 4,00 4,10 4,20 4,30 4,40 4,51
Carlsson Emil o o o - xo - xxx
Grönbech Nikolaj xxo o xxo o xxx
Samuelsson Rasmus o xo o xo xxx
Boesen Emil o o xo xxo xxx

P15 Längdhopp Final 17-01-29
Plac Namn Förening/Land Resultat
1 Nylander Ludvig -02 MAI 5,61
2 Andersson Tobias -02 Greve Atletik /DK 5,55
3 Costa Bertram -02 Sparta /DK 5,22
4 Leong Richie -02 Ullevi FK 5,15
5 Grönbech Nikolaj -02 Slagelse Atletik DELTA/DK 5,15
6 Hedner Elias -02 MAI 5,09
7 Ege Nielsen Jeppe -02 Aarhus 1900 A/M /DK 4,90
8 Rye Daae Sander -02 Fana IL / NO 4,86
9 Heander Axel -02 IFK Lund 4,73
10 Wahlgren Johan -02 Ullevi FK 4,41
11 Forsberg Herman -02 Ullevi FK 2,88
1 2 3 4 5 6
Nylander Ludvig 5,45 5,43 5,55 5,61 x 5,22
Andersson Tobias 5,55 x 5,18 5,24 x x
Costa Bertram 5,18 x 4,96 5,22 5,17 x
Leong Richie 5,02 4,97 x 5,15 x x
Grönbech Nikolaj x x 5,15 3,78 x ---
Hedner Elias x 4,64 5,09 4,61 4,71 4,41
Ege Nielsen Jeppe 4,90 4,57 4,53 4,57 4,45 4,70
Rye Daae Sander 4,78 4,57 3,53 4,50 4,86 x
Heander Axel 4,73 4,66 x
Wahlgren Johan 4,41 x 4,39
Forsberg Herman x 2,88 x

P15 Tresteg Final 17-01-28
Plac Namn Förening/Land Resultat
1 Bucher Johanesen Per -02 Fana IL / NO 12,35
2 Wahlgren Johan -02 Ullevi FK 10,69
1 2 3 4 5 6
Bucher Johanesen Per 12,10 11,99 12,29 --- 12,24 12,35
Wahlgren Johan --- --- 10,56 9,03 10,69 ---

P15 Kula Final 17-01-29
Plac Namn Förening/Land Resultat
1 Henriksson Andreas -02 IFK Lund 13,88
2 Janén Leo -02 IFK Växjö 13,56
3 Wallin Hampus -02 Hovslätts IK 12,77
4 Heander Axel -02 IFK Lund 10,27
5 Engman Isac -02 MAI 10,22
6 Dahl Larsen Alfred -02 Frederiksberg FIF /DK 9,64
1 2 3 4 5 6
Henriksson Andreas 13,61 x 13,88 13,30 13,13 13,64
Janén Leo 11,53 13,56 12,33 13,45 13,33 12,09
Wallin Hampus 11,65 12,16 11,37 12,77 x 11,93
Heander Axel x 10,16 9,72 10,27 9,22 9,34
Engman Isac 9,38 9,69 9,52 9,32 9,73 10,22
Dahl Larsen Alfred x x 9,64 9,50 x 8,41

F15 60 m Försök 1 17-01-28
Plac Namn Förening/Land Resultat Kval
1 Jönsson Selma -02 Åhus FK 8,20 A
2 Iversen Laura -02 IFK Växjö 8,37 A
3 Lendal Victoria -02 Sparta /DK 8,38 A
4 Börjesson Franzén Flora -02 Öresund FK 8,63
5 Bengtsson Tilde -02 IFK Växjö 8,68
6 Alvreten Lina -02 Hovslätts IK 8,90
7 Carlenberg Alicia Nesbeth -02 Ullevi FK 8,98

F15 60 m Försök 2 17-01-28
Plac Namn Förening/Land Resultat Kval
1 Skriver Loessl Klara -02 Ballerup AK /DK 8,20 A
2 Abotnes Emma -02 Fana IL / NO 8,22 A
3 Landberg Emma -02 Frederiksberg FIF /DK 8,71
4 Spiegelhaer Rebecca -02 Ballerup AK /DK 8,76
5 Lönn Agnes -02 IFK Växjö 8,79
6 Brann Widén Lisa -02 Ullevi FK 8,90
7 Frisk Elin -02 IFK Växjö 9,21
8 Artmur Cecilie -02 Herlufsholm A&M /DK 9,40

F15 60 m Försök 3 17-01-28
Plac Namn Förening/Land Resultat Kval
1 Kreiberg Skou Mathilde -02 Aarhus 1900 A/M /DK 8,26 A
2 Ekelund Elin -02 Eslövs AIF 8,45
3 Löfman Selma -02 IFK Lund 8,47
4 Kjellman Nörremark Björk -02 Hvidovre Atletik & Motion /DK 8,53
5 Lukic Anna -02 IFK Helsingborg 8,59
6 Persson Hanna -02 IFK Helsingborg 8,60
7 Berg Astrid -02 Ullevi FK 8,79
8 Söndergaard Caroline -02 Frederiksberg FIF /DK 9,11

F15 60 m Försök 4 17-01-28
Plac Namn Förening/Land Resultat Kval
1 Augustsson Cajsa -02 IK Ymer 8,01 A
2 Daréll Cindy -02 Ullevi FK 8,28 A
3 R Stefensen Hannah -02 Fana IL / NO 8,39
4 Kjellman Nörremar Carla -02 Hvidovre Atletik & Motion /DK 8,50
5 Hallbjörner Elin -02 Ullevi FK 8,61
6 Palmér Tindra -02 IFK Helsingborg 8,73
7 Faye Kitty F -02 Fana IL / NO 8,89

F15 60 m Final 17-01-28
Plac Namn Förening/Land Resultat
1 Augustsson Cajsa -02 IK Ymer 7,95
2 Skriver Loessl Klara -02 Ballerup AK /DK 8,09
3 Abotnes Emma -02 Fana IL / NO 8,12
4 Kreiberg Skou Mathilde -02 Aarhus 1900 A/M /DK 8,16
5 Daréll Cindy -02 Ullevi FK 8,17
6 Jönsson Selma -02 Åhus FK 8,24
7 Lendal Victoria -02 Sparta /DK 8,35
8 Iversen Laura -02 IFK Växjö 8,36

F15 200 m Final 1 17-01-28
Plac Namn Förening/Land Resultat Tot.Plac
1 Koch Jacobsen Josphine -03 Sparta /DK 26,24 2
2 Abotnes Emma -02 Fana IL / NO 27,06 6
3 Augustsson Cajsa -02 IK Ymer 27,31 7
4 Jönsson Selma -02 Åhus FK 27,41 8

F15 200 m Final 2 17-01-28
Plac Namn Förening/Land Resultat Tot.Plac
1 Stridh Olivia -02 MAI 25,92 1
2 Persson Famke -03 IFK Lund 26,47 3
3 Kreiberg Skou Mathilde -02 Aarhus 1900 A/M /DK 26,50 4
Bengts