PALLAS SPELEN 2016
Resultatlista.
Datum: 2016-01-30 - 31
Plats: Atleticum, Malmö
Arrangör: Öresunds Friidrott och MAI
Tävlingsledare: Maria Kvant
Senast uppdaterad: 2016-02-03, 19:01

MS 60 m Försök 1 16-01-30
Plac Namn Förening/Land Resultat Kval
1 Rose Odain -92 IFK Umeå 6,81 A
2 Schou Frederik -96 Sparta /DK 6,97 B
3 Boström Björn -87 IFK Lund 7,04 B
4 Olsen Kasper -91 Hvidovre Atletik & Motion /DK 7,18
5 Kristensen Martin -92 Hvidovre Atletik & Motion /DK 7,25
6 Hilmersson Jonas -88 Ullevi FK 7,26
7 Reynolds Phillip -96 Sparta /DK 7,49

MS 60 m Försök 2 16-01-30
Plac Namn Förening/Land Resultat Kval
1 Dalgaard Madsen Morten -95 Skive AM /DK 6,91 A
2 Sennung David -91 Ullevi FK 6,93 A
3 Nilsson Philip -95 IFK Lund 6,96 B
4 Hamilton Austin -97 MAI 7,03 B
5 Åström Fredrik -93 Täby IS 7,22
6 Skalenius Michael -90 IF Kville 7,38

MS 60 m Försök 3 16-01-30
Plac Namn Förening/Land Resultat Kval
1 Dawlson Emmanuel -92 MAI 6,83 A
2 Darkwah Tony -86 Hammarby IF FI 6,91 A
3 Dengiur Adam -94 Ullevi FK 6,98 B
4 Jansson Victor -93 IF Kville 7,10
5 Kadestål Sebastian -96 Öresund FK 7,18
6 Olsson Lundh Samuel -95 KA 2 IF 7,69
7 Gholami Mohammad -95 IFK Helsingborg 7,71
Adiklanathan Olsen Mathias -91 Frederiksberg FIF /DK dns

MS 60 m Försök 4 16-01-30
Plac Namn Förening/Land Resultat Kval
1 Bah Sulayman -86 Ullevi FK 6,81 A
2 Elvung Nilsson Viktor -94 KA 2 IF 7,07
3 Kerr Omar -92 Sparta /DK 7,09
4 Skou Mathias -86 Københavns IF /DK 7,21
5 Kiplesund Ingar - Trondheim Friidrett/NO 7,21
6 Karanda Dennis -89 MAI 7,23
7 Lund Jonas -96 Vejle IF /DK 7,32
8 Nordström Andreas -92 Ullevi FK 7,35

MS 60 m Försök 5 16-01-30
Plac Namn Förening/Land Resultat Kval
1 Kjell Gustav -96 Turebergs FK 6,94 A
2 Gabrielsen Benjamin -95 Sparta /DK 6,99 B
3 Nilsson Montler Thobias -96 MAI 7,06 B
4 Björk Patrik -83 Sävedalens AIK 7,20
5 Henriksen Daniel -96 Sparta /DK 7,51
6 Holmberg Sebastian -87 IFK Lund 7,64
7 Karlsson Fredrik -78 Vittsjö GoIK 7,82
8 Pålsson Martin -75 Heleneholms IF 7,94

MS 60 m Försök 6 16-01-30
Plac Namn Förening/Land Resultat Kval
1 Rosenberg Michael - Lillehammer IF/NO 6,85 A
2 Fossöy Jostein Joshua -92 Florö T&IF/NO 7,06 B
3 Musah Kojo -96 Vejle IF /DK 7,11
4 Ström Emil -93 Sparta /DK 7,20
5 Jespersen Emil -94 Ballerup AK /DK 7,49
6 Bäckman Joakim -96 Varbergs GIF 7,61
7 Rosén Peter -65 Hovslätts IK 7,87
8 Nilsson Thomas -74 Hässleholms AIS 8,11

MS 60 m Final 1 16-01-30
Plac Namn Förening/Land Resultat
1 Rose Odain -92 IFK Umeå 6,68 Varning
2 Dalgaard Madsen Morten -95 Skive AM /DK 6,75
3 Bah Sulayman -86 Ullevi FK 6,78
4 Rosenberg Michael - Lillehammer IF/NO 6,80
5 Dawlson Emmanuel -92 MAI 6,90 Varning
6 Sennung David -91 Ullevi FK 6,92
7 Kjell Gustav -96 Turebergs FK 6,94
Darkwah Tony -86 Hammarby IF FI dns

MS 60 m Final 2 16-01-30
Plac Namn Förening/Land Resultat
1 Schou Frederik -96 Sparta /DK 6,91
2 Gabrielsen Benjamin -95 Sparta /DK 6,95
3 Hamilton Austin -97 MAI 6,95
4 Dengiur Adam -94 Ullevi FK 7,04
5 Boström Björn -87 IFK Lund 7,07
6 Fossöy Jostein Joshua -92 Florö T&IF/NO 7,09
Nilsson Montler Thobias -96 MAI dns
Nilsson Philip -95 IFK Lund dns

MS 200 m Final 1 16-01-31
Plac Namn Förening/Land Resultat Tot.Plac
1 Olsen Kasper -91 Hvidovre Atletik & Motion /DK 22,18 5
2 Elvung Nilsson Viktor -94 KA 2 IF 22,33 8
3 Ström Emil -93 Sparta /DK 22,69 9

MS 200 m Final 2 16-01-31
Plac Namn Förening/Land Resultat Tot.Plac
1 Dawlson Emmanuel -92 MAI 22,02 3
2 Karanda Dennis -89 MAI 22,11 4
3 Schou Frederik -96 Sparta /DK 22,24 6

MS 200 m Final 3 16-01-31
Plac Namn Förening/Land Resultat Tot.Plac
1 Tornée Marcus -98 IFK Helsingborg 21,88 1
2 Hamilton Austin -97 MAI 21,89 2
3 Kristensen Martin -92 Hvidovre Atletik & Motion /DK 22,86 12

MS 200 m Final 4 16-01-31
Plac Namn Förening/Land Resultat Tot.Plac
1 Åström Fredrik -93 Täby IS 22,32 7
2 Bondesson Viktor -98 MAI 23,00 13
3 Nordström Andreas -92 Ullevi FK 23,49 18

MS 200 m Final 5 16-01-31
Plac Namn Förening/Land Resultat Tot.Plac
1 Musah Kojo -96 Vejle IF /DK 22,71 10
2 Lund Jonas -96 Vejle IF /DK 22,83 11
Pedersen Sebastian -97 Sparta /DK dns

MS 200 m Final 6 16-01-31
Plac Namn Förening/Land Resultat Tot.Plac
1 Klejnstrup Mikkel -86 Sparta /DK 23,10 14
2 Hussein Sakaria -93 Falkenbergs IK 23,15 15
3 Gaudiello James -98 MAI 23,39 17

MS 200 m Final 7 16-01-31
Plac Namn Förening/Land Resultat Tot.Plac
1 Mårtensson Erik -97 IFK Trelleborg 23,67 19
2 Bäckman Joakim -96 Varbergs GIF 24,34 20
Harbo Simon -95 HG Atletik&Motion /DK dns

MS 200 m Final 8 16-01-31
Plac Namn Förening/Land Resultat Tot.Plac
1 Friberg Adam -98 Hovslätts IK 24,74 21
2 Eskdahl Alexander -97 Hovslätts IK 24,97 23
3 Raga Fuad Ahmed -96 Sparta /DK 25,37 25

MS 200 m Final 9 16-01-31
Plac Namn Förening/Land Resultat Tot.Plac
1 Dellantonio Luka -90 Sparta /DK 24,94 22
2 Rosén Peter -65 Hovslätts IK 26,47 26
3 Protopaps George -77 Sparta /DK 27,52 27

MS 200 m Final 10 16-01-31
Plac Namn Förening/Land Resultat Tot.Plac
1 Ericsson Felix -95 IFK Helsingborg 23,31 16
2 Hoffman Viktor -98 Kongahälla AIK 25,32 24
3 Lindgren Peter -60 IS Göta 35,88 28

MS 400 m Final 1 16-01-30
Plac Namn Förening/Land Resultat Tot.Plac
1 Caldwell Marquis -90 Sparta /DK 55,16 23
Kadestål Kasper -99 Öresund FK dns
Hartling Nicolai -94 Sparta /DK dnf

MS 400 m Final 2 16-01-30
Plac Namn Förening/Land Resultat Tot.Plac
1 Sigurdsson Anton -96 MAI 50,20 1
2 Braun Philip -90 Sparta /DK 50,41 2
3 Guidje Alexandre -94 Københavns IF /DK 50,64 3

MS 400 m Final 3 16-01-30
Plac Namn Förening/Land Resultat Tot.Plac
1 Klejnstrup Mikkel -86 Sparta /DK 51,60 6
2 Choa Ziska Jacob -97 Frederiksberg FIF /DK 51,78 7
3 Bruselius Andreas -95 Vejle IF /DK 52,13 8
la Fleur Filip -97 Ystad IF dns

MS 400 m Final 4 16-01-30
Plac Namn Förening/Land Resultat Tot.Plac
1 Nylander Viktor -98 MAI 50,65 4
2 Bondesson Viktor -98 MAI 51,58 5
3 Nilsson Eric -99 IFK Helsingborg 53,07 14
Kirk Mathias -96 Vejle IF /DK dns

MS 400 m Final 5 16-01-30
Plac Namn Förening/Land Resultat Tot.Plac
1 Neilsen Magnus -91 IFK Lund 52,24 9
2 Devandier William -00 Sparta /DK 52,71 10
3 Nilsson Tobias -92 IFK Växjö 52,80 11
4 Essbrant Filip -90 MAI 54,21 19

MS 400 m Final 6 16-01-30
Plac Namn Förening/Land Resultat Tot.Plac
1 Forsgren Dennis -93 MAI 52,93 12
2 Andersson Linus -98 Alingsås IF 53,59 15
3 Carlberg Håkan -92 MAI 53,65 16
4 Harbo Simon -95 HG Atletik&Motion /DK 55,14 22

MS 400 m Final 7 16-01-30
Plac Namn Förening/Land Resultat Tot.Plac
1 Astrup Mathias -99 Greve Atletik /DK 52,99 13
2 Mårtensson Erik -97 IFK Trelleborg 54,04 18
3 Gitz Johansen Bertram -96 Vejle IF /DK 55,97 27
Jensen Lukas -97 Ballerup AK /DK dns

MS 400 m Final 8 16-01-30
Plac Namn Förening/Land Resultat Tot.Plac
1 Friberg Adam -98 Hovslätts IK 55,13 21
2 Marcus Samuel -99 Sparta /DK 55,39 24
3 Thermö Oliver -96 Korsør Atletik /DK 56,00 28
4 Raga Fuad Ahmed -96 Sparta /DK 57,05 29

MS 400 m Final 9 16-01-30
Plac Namn Förening/Land Resultat Tot.Plac
1 Lundborg Daniel -97 MAI 54,03 17
2 Borgen Morell Micki -00 IK Olympia Maribo /Dk 54,84 20
3 Hoffman Viktor -98 Kongahälla AIK 55,91 26
4 Nielsen Sebastian -00 Sparta /DK 59,13 30

MS 400 m Final 10 16-01-30
Plac Namn Förening/Land Resultat Tot.Plac
1 Dellantonio Luka -90 Sparta /DK 55,46 25
2 Protopaps George -77 Sparta /DK 1.03,32 31

MS 800 m Final 1 16-01-31
Plac Namn Förening/Land Resultat Tot.Plac
1 Hartling Nicolai -94 Sparta /DK 1.52,38 1
2 Ohlsson Mattias -94 Öresund FK 1.53,55 2
3 Bruselius Andreas -95 Vejle IF /DK 1.58,07 3
4 Said Burane Salman -97 MAI 1.58,29 4
5 Slättengren Ken -95 Högby IF 1.58,52 5
6 Söder Mathias -99 Kongahälla AIK 2.00,93 9
7 Jönk Sören -97 Bagsvaerd Atletik /DK 2.03,70 19

MS 800 m Final 2 16-01-31
Plac Namn Förening/Land Resultat Tot.Plac
1 Devandier William -00 Sparta /DK 2.00,42 7
2 Adamsen Jonathan -95 Københavns IF /DK 2.00,57 8
3 Caldwell Marquis -90 Sparta /DK 2.01,35 10
4 Forsgren Dennis -93 MAI 2.01,39 11
5 Persson Sebastian -91 Öresund FK 2.02,07 15
6 Zewdu Adelegn -97 MAI 2.02,82 17

MS 800 m Final 3 16-01-31
Plac Namn Förening/Land Resultat Tot.Plac
1 Nilsson Tobias -92 IFK Växjö 1.59,22 6
2 Mårtensson Lucas -98 IF UDD 2.01,57 12
3 Carlberg Håkan -92 MAI 2.01,74 13
4 Davidsson Andreas -95 Högby IF 2.01,93 14
5 Nyman Hall Magnus - Aarhus 1900 A/M /DK 2.02,21 16
6 Lövgren Marc -74 Heleneholms IF 2.03,16 18
7 Gitz Johansen Bertram -96 Vejle IF /DK 2.09,75 24

MS 800 m Final 4 16-01-31
Plac Namn Förening/Land Resultat Tot.Plac
1 Fågelberg Mikael -78 Vittsjö GoIK 2.07,33 20
2 Mogensen Jonathan -00 Amager A C /DK 2.07,93 21
3 Lundborg Daniel -97 MAI 2.09,43 22
4 Karlsson Erik -98 Högby IF 2.09,49 23
5 Karlsson Ola -87 MAI 2.11,05 25
6 Möbius Henrik -00 MAI 2.18,67 28
7 Nielsen Sebastian -00 Sparta /DK 2.25,97 31

MS 800 m Final 5 16-01-31
Plac Namn Förening/Land Resultat Tot.Plac
1 Rydell Anders -78 MAI 2.12,98 26
2 Bierbun Bascher Henrik -86 Sparta /DK 2.15,55 27
3 Lange Andreas -02 Gentofte IK/DK 2.22,78 29
4 Norstedt Frederik -99 IFK Helsingborg 2.24,01 30

MS 1 500 m Final 1 16-01-30
Plac Namn Förening/Land Resultat Tot.Plac
1 Boll Christoffer -92 Københavns IF /DK 3.58,29 1
2 Thomsen Victor -99 Amager A C /DK 4.01,94 2
3 Said Burane Salman -97 MAI 4.03,88 3
4 Zewdu Adelegn -97 MAI 4.07,83 4
5 Slättengren Ken -95 Högby IF 4.10,52 5
6 Adamsen Jonathan -95 Københavns IF /DK 4.12,79 6
7 Tostrup Emil -95 MAI 4.19,29 11
Schmidt Michael -85 Københavns IF /DK dnf

MS 1 500 m Final 2 16-01-30
Plac Namn Förening/Land Resultat Tot.Plac
1 Nyman Hall Magnus - Aarhus 1900 A/M /DK 4.13,42 7
2 Davidsson Andreas -95 Högby IF 4.16,26 8
3 Abrahamsson Bo -76 Københavns IF /DK 4.17,74 9
4 Fågelberg Mikael -78 Vittsjö GoIK 4.18,86 10
5 Mogensen Jonathan -00 Amager A C /DK 4.20,93 12
6 Soovik Anders -76 Kongahälla AIK 4.29,79 13
7 Skifte Thor -97 Amager A C /DK 4.35,51 15

MS 1 500 m Final 3 16-01-30
Plac Namn Förening/Land Resultat Tot.Plac
1 Lopeez Eduardo -85 Sparta /DK 4.33,27 14
2 Friberg Christer -72 Björnstorps IF 4.36,21 16
3 Povisen Sören -65 Københavns IF /DK 4.47,01 17
4 Bierbun Bascher Henrik -86 Sparta /DK 4.48,63 18
5 Daanen Christian -59 IS Göta 4.49,08 19
6 Strand Simon -94 Heleneholms IF 4.55,58 20
7 Ekvall Daniel -94 Heleneholms IF 5.22,94 21

MS 60 m häck Final 16-01-31
Plac Namn Förening/Land Resultat Kval
1 Shaker Amir - Hammarby IF FI 7,97
2 Tay Marvin -90 Spårvägens FK 7,99
3 Martinsen Andreas -90 Aarhus 1900 A/M /DK 8,02
4 Levin Anton -92 MAI 8,11
5 Mitala Charles -96 MAI 8,30
6 Gaudiello James -98 MAI 8,77

MS 60 m häck Extra 16-01-31
Plac Namn Förening/Land Resultat
1 Shaker Amir - Hammarby IF FI 7,92
2 Tay Marvin -90 Spårvägens FK 7,94
3 Levin Anton -92 MAI 8,04
4 Mitala Charles -96 MAI 8,41
5 Gaudiello James -98 MAI 8,68
Martinsen Andreas -90 Aarhus 1900 A/M /DK dnf

MS Höjdhopp Final 16-01-31
Plac Namn Förening/Land Resultat
1 Barshim Mutaz Essa -91 Qatar 2,34
2 Allamine Hamdi -97 Qatar 2,17
3 Svensson Emil -89 Örgryte IS 2,14
4 Klausen Janick -93 Aarhus 1900 A/M /DK 2,14
5 Lundqvist Philip -89 IF Göta 2,08
6 Barshim Muammar Essa -94 Qatar 2,08
7 Ekholm Fredrick -94 Huddinge AIS 2,05
8 Moos Larsen Mads - Aarhus 1900 A/M /DK 1,90
9 Söderbergh Oscar -96 Ullevi FK 1,90

MS Stavhopp Final 16-01-30
Plac Namn Förening/Land Resultat
1 Stensson Carl -93 Hellas Friidrott 5,20
1 Florvaag Per Mangne -93 Sandnes IL/NO 5,20
3 Thorstensson Erik -89 Spårvägens FK 5,20
4 Nielsen Mikkel -88 Sparta /DK 5,20
5 Karlsson Rasmus -88 KFUM Örebro IA 5,10
6 Dolve Eirik -95 Fana IL / NO 5,00
7 Kappelin David -95 Örgryte IS 4,80
8 Hiltunen Esa -96 Utby IK 4,60
9 Weiseth Fredrik -94 Ranheim IL/NO 4,50
10 Ivarsson Carl -96 Örgryte IS 4,50
11 Ringstedt Mikkel -96 Københavns IF /DK 4,40
12 Bakke Jensen Audun -98 Tjalve, IK /NO 4,40
13 Durafour Oliver -97 Ballerup AK /DK 4,40
14 Herstedt Magnus -98 MAI 4,30
15 Petersen Aske -98 Sparta /DK 4,10
16 Östengren Emil -98 IFK Växjö 4,10
17 Jacobsson Robin -98 Ullevi FK 4,00

MS Längdhopp Final 16-01-31
Plac Namn Förening/Land Resultat
1 Otterling Andreas -86 KFUM Örebro IA 7,79
2 Nilsson Montler Thobias -96 MAI 7,67
3 Gabrielsen Benjamin -95 Sparta /DK 7,27
4 Kiplesund Ingar - Trondheim Friidrett/NO 7,25
5 Hansen Jannick -92 Sparta /DK 7,02
6 Ekholm Fredrick -94 Huddinge AIS 7,00
7 Martinsson Elias -97 Brattås CK 6,98
8 Boström Björn -87 IFK Lund 6,63
9 Chiguer Adam -91 Spårvägens FK 6,53

MS Tresteg Final 16-01-30
Plac Namn Förening/Land Resultat
1 Utsi Onstad Vetle -87 IK Tjalve/NO 15,46
2 Ungvari Peter -85 Aarhus 1900 A/M /DK 14,34
3 Bålström Gustaf -98 Ullevi FK 13,78
4 Olsson Erik -89 Örgryte IS 13,77
5 Söderbergh Oscar -96 Ullevi FK 12,64
6 Johansson Viktor -97 Ullevi FK 11,92

MS Kula Final 16-01-31
Plac Namn Förening/Land Resultat
1 Meyer Jonas -90 Örgryte IS 17,46
2 Petersson Wictor -98 MAI 17,33
3 Mertz Kenneth -89 Sparta /DK 17,13
4 Mortensen Stefan -96 Sparta /DK 12,60

KS 60 m Försök 1 16-01-30
Plac Namn Förening/Land Resultat Kval
1 Sagnia Khaddi -94 Ullevi FK 7,56 A
2 Vilum Jensen Annelouise -96 Aarhus 1900 A/M /DK 7,79 A
3 Tornemark Pernilla -85 MAI 7,85 A
4 Hogstrand Frida -93 Täby IS 7,97
5 Gouyen Ann-Sophie -94 Sparta /DK 8,04
6 Nissen Annemarie -94 Københavns IF /DK 8,10
7 Skagersten Elsa -94 Varbergs GIF 8,11
8 Wehlander Gabrielle -96 Göteborgs KIK 8,19

KS 60 m Försök 2 16-01-30
Plac Namn Förening/Land Resultat Kval
1 Kramer Matilde -93 Aabenraa I.G /DK 7,72 A
2 Sönnerfors Marie -93 Spårvägens FK 7,79 A
3 Montler Estelle -91 Ullevi FK 7,93
4 Grindheim Frida -96 MAI 8,19
5 Vollmerdal Klara -96 Hovslätts IK 8,30
6 Coco Vitale Emma-Giovanna -93 Sparta /DK 8,50
Roth Malin -94 Ullevi FK dns
Bamane Gladys -89 Spårvägens FK dns

KS 60 m Försök 3 16-01-30
Plac Namn Förening/Land Resultat Kval
1 Jarder Erica -86 Spårvägens FK 7,56 A
2 Janic Adriana -96 MAI 7,75 A
3 Buchwald Zarah -95 Hvidovre Atletik & Motion /DK 7,84 A
4 Nissen Camilla -90 Københavns IF /DK 7,90
5 Lilja Lisa -96 MAI 8,02
6 Nossmy Elin -96 MAI 8,11
7 Ascard Felicia -96 IFK Lund 8,19
8 Nexö Anne Sofie -89 Sparta /DK 8,38

KS 60 m Final 16-01-30
Plac Namn Förening/Land Resultat
1 Jarder Erica -86 Spårvägens FK 7,51
2 Sagnia Khaddi -94 Ullevi FK 7,52
3 Kramer Matilde -93 Aabenraa I.G /DK 7,64
4 Vilum Jensen Annelouise -96 Aarhus 1900 A/M /DK 7,77
5 Janic Adriana -96 MAI 7,83
6 Buchwald Zarah -95 Hvidovre Atletik & Motion /DK 7,85
7 Sönnerfors Marie -93 Spårvägens FK 7,86
8 Tornemark Pernilla -85 MAI 7,91

KS 200 m Final 1 16-01-31
Plac Namn Förening/Land Resultat Tot.Plac
1 Ekelund Irene -97 MAI 24,05 1
2 Hjelmer Moa -90 Spårvägens FK 24,18 2
3 Gustafsson Maria Margot -88 Råby-Rekarne FI 24,79 6

KS 200 m Final 2 16-01-31
Plac Namn Förening/Land Resultat Tot.Plac
1 Graversgaard Mette -95 Aarhus 1900 A/M /DK 24,40 3
2 Kirkegaard Anne Sofie -98 Sparta /DK 25,21 8
3 Tornemark Pernilla -85 MAI 25,35 10

KS 200 m Final 3 16-01-31
Plac Namn Förening/Land Resultat Tot.Plac
1 Morgan Lynette -91 Hammarby IF FI 24,60 4
2 Westerlund Elin -90 Spårvägens FK 24,78 5
3 Killander Linnéa -93 MAI 25,01 7

KS 200 m Final 4 16-01-31
Plac Namn Förening/Land Resultat Tot.Plac
1 Moraiti Elin -91 Hässelby SK 25,40 11
2 Nissen Camilla -90 Københavns IF /DK 25,67 14
3 Lilja Lisa -96 MAI 26,57 19

KS 200 m Final 5 16-01-31
Plac Namn Förening/Land Resultat Tot.Plac
1 Vilum Jensen Annelouise -96 Aarhus 1900 A/M /DK 25,35 9
2 Hogstrand Frida -93 Täby IS 25,65 13
3 Eriksson Dennise -98 Ullevi FK 25,82 16
Beiter Bomme Emma -98 Sparta /DK dns

KS 200 m Final 6 16-01-31
Plac Namn Förening/Land Resultat Tot.Plac
1 Sönnerfors Marie -93 Spårvägens FK 25,58 12
2 Töllöse Laura -97 Sparta /DK 26,37 17
3 Skagersten Elsa -94 Varbergs GIF 26,99 22

KS 200 m Final 7 16-01-31
Plac Namn Förening/Land Resultat Tot.Plac
1 Nissen Annemarie -94 Københavns IF /DK 26,38 18
2 Pedersen Liv -97 Københavns IF /DK 26,65 20
3 Nossmy Elin -96 MAI 26,72 21

KS 200 m Final 8 16-01-31
Plac Namn Förening/Land Resultat Tot.Plac
1 Ascard Felicia -96 IFK Lund 25,81 15
2 Vollmerdal Klara -96 Hovslätts IK 27,23 25
3 Risberg Thoor Josephine -95 IFK Helsingborg 27,55 26

KS 200 m Final 9 16-01-31
Plac Namn Förening/Land Resultat Tot.Plac
1 Persson Malin -01 IFK Lund 27,55 26
2 Ydström Stephanie -92 MAI 27,98 28
3 Nilsson Alicia -98 Stenungsunds Friidrott 28,08 29

KS 200 m Final 10 16-01-31
Plac Namn Förening/Land Resultat Tot.Plac
1 Nicolaisen Helena -95 Sparta /DK 27,19 24
2 Biltofft Jensen Cecilie -94 Frederiksberg FIF /DK 28,96 31
3 Wienberg Laursen Line -96 Allerød Atletik og Motion /DK 31,10 32

KS 200 m Final 11 16-01-31
Plac Namn Förening/Land Resultat Tot.Plac
1 Björk Sarah -96 IFK Helsingborg 27,00 23
2 Nexö Anne Sofie -89 Sparta /DK 28,66 30

KS 400 m Final 1 16-01-30
Plac Namn Förening/Land Resultat Tot.Plac
1 Magnusson Josefin -89 MAI 55,33 1
2 Moraiti Elin -91 Hässelby SK 55,45 2
3 Kirkegaard Anne Sofie -98 Sparta /DK 55,47 3 Dansk Senior Rek

KS 400 m Final 2 16-01-30
Plac Namn Förening/Land Resultat Tot.Plac
1 Rydbäck Vendela -97 Göteborgs KIK 57,85 4
2 Mörck Mia Helene -99 Bagsvaerd Atletik /DK 58,75 6
3 Striner Patricia -97 MAI 59,75 8

KS 400 m Final 3 16-01-30
Plac Namn Förening/Land Resultat Tot.Plac
1 Duvling Andersson Louise -00 Ullevi FK 58,70 5
2 Thorsgaard Olivia -00 Sparta /DK 59,06 7
3 Jörgensen Louise -91 Københavns IF /DK 1.00,11 9
4 Sommer Hauge Anna -98 Køge Atletik /DK 1.00,52 12

KS 400 m Final 4 16-01-30
Plac Namn Förening/Land Resultat Tot.Plac
1 Ytterberg Karin -97 IK Ymer 1.00,12 10
2 Geirup Sophia -94 Ullevi FK 1.02,52 13
3 Tetzlaf Kjerstin -91 Sparta /DK 1.07,17 23
4 Biltofft Jensen Cecilie -94 Frederiksberg FIF /DK 1.08,28 25

KS 400 m Final 5 16-01-30
Plac Namn Förening/Land Resultat Tot.Plac
1 Jacobsson Amanda -99 IFK Trelleborg 1.02,81 14
2 Ileso Ide -00 Ullevi FK 1.02,90 15
3 Wiedermann Simonsen Johanne -99 Sparta /DK 1.03,98 19
4 Nilsson Alicia -98 Stenungsunds Friidrott 1.04,57 21

KS 400 m Final 6 16-01-30
Plac Namn Förening/Land Resultat Tot.Plac
1 Harder Anna -00 Allerød Atletik og Motion /DK 1.02,99 16
2 Volmerdal Linnéa -99 Hovslätts IK 1.03,31 17
3 Näsby Cecilie -00 Sparta /DK 1.04,27 20
4 Halsund Christensen Laura -01 Frederiksberg FIF /DK 1.07,36 24

KS 400 m Final 7 16-01-30
Plac Namn Förening/Land Resultat Tot.Plac
1 Ascard Felicia -96 IFK Lund 1.00,16 11
2 Sänegård My -96 IFK Helsingborg 1.03,40 18
3 Östergaard Tine -00 Bagsvaerd Atletik /DK 1.04,73 22

KS 800 m Final 1 16-01-31
Plac Namn Förening/Land Resultat Tot.Plac
1 Mörck Mia Helene -99 Bagsvaerd Atletik /DK 2.13,66 1
2 Gottlieb Helene -98 Holte Atletik /DK 2.14,18 2
3 Rytter Josefine -94 Bagsvaerd Atletik /DK 2.15,50 3
4 Keidser Joseffa -95 Aarhus 1900 A/M /DK 2.16,37 4
5 Jörgensen Louise -91 Københavns IF /DK 2.17,73 5
6 Norstedt Isabell -95 IFK Helsingborg 2.18,77 6

KS 800 m Final 2 16-01-31
Plac Namn Förening/Land Resultat Tot.Plac
1 Lövenstein Vegeberg Caroline -98 Køge Atletik /DK 2.22,51 7
2 Dädeby Sara -99 Hovslätts IK 2.22,72 8
3 Sänegård My -96 IFK Helsingborg 2.23,24 9
4 Geirup Sophia -94 Ullevi FK 2.23,76 10
5 Bjurman Anna -88 IS Göta 2.27,89 12
6 Stojakovic Florentina -74 IS Göta 2.31,23 13

KS 800 m Final 3 16-01-31
Plac Namn Förening/Land Resultat Tot.Plac
1 Arnesson Rebecca -92 IFK Växjö 2.24,36 11
2 Teglund Isa -98 IF UDD 2.36,13 16
3 Östergaard Tine -00 Bagsvaerd Atletik /DK 2.36,42 17
4 Halsund Christensen Laura -01 Frederiksberg FIF /DK 2.40,44 18
5 Pettersson Tilda -00 Björnstorps IF 2.41,36 19

KS 800 m Final 4 16-01-31
Plac Namn Förening/Land Resultat Tot.Plac
1 Lundin Emelie -90 IS Göta 2.33,63 14
2 Blanch Gen -85 Björnstorps IF 2.35,00 15
3 Wijk Agnes -99 IFK Helsingborg 2.42,32 20
4 Komad Nena -99 Öresund FK 2.56,16 21

KS 1 500 m Final 16-01-30
Plac Namn Förening/Land Resultat
1 Sandström Maria -90 MAI 4.48,13
2 Faager Annika -76 Björnstorps IF 4.58,01
3 Arnesson Rebecca -92 IFK Växjö 4.59,09
4 Blomquist Annelie -92 IS Göta 5.08,46
5 Havinder Mia -69 Björnstorps IF 5.15,77
7 Sköld Petra -75 Björnstorps IF 5.19,28
8 Blanch Gen -85 Björnstorps IF 5.32,04
9 Rosenlund Annika -61 Björnstorps IF 5.48,43
Fillingsnes Ida -90 Københavns IF /DK dnf

KS 60 m häck Försök 1 16-01-31
Plac Namn Förening/Land Resultat Kval
1 Graversgaard Mette -95 Aarhus 1900 A/M /DK 8,55 A
2 Eriksson Malin -91 KFUM Örebro IA 8,60 A
3 Carlsson Johanna -94 IFK Helsingborg 8,84
4 Morgan Lynette -91 Hammarby IF FI 9,01
5 Nissen Annemarie -94 Københavns IF /DK 9,09
6 Nicolaisen Helena -95 Sparta /DK 9,73

KS 60 m häck Försök 2 16-01-31
Plac Namn Förening/Land Resultat Kval
1 Westerlund Elin -90 Spårvägens FK 8,56 A
2 Montler Estelle -91 Ullevi FK 8,63 A
3 Secher Myrmel Lene -86 IL FRI /NO 8,74 A
4 Klaup Mari -90 Ullevi FK 8,88
5 Hedvall Stina -96 IFK Växjö 9,32
6 Jensen Mathilde -94 Aarhus 1900 A/M /DK 9,63

KS 60 m häck Försök 3 16-01-31
Plac Namn Förening/Land Resultat Kval
1 Heltbech Mathilde -95 Helsingør IF Atletik /DK 8,61 A
2 Palmqvist Hanna -96 Mölndals AIK 8,72 A
3 Vermund Marie -95 Sparta /DK 8,73 A
4 Janic Adriana -96 MAI 8,84
5 Smedberg Emmy -00 KA 2 IF 9,10
6 Levy Paez Marie-Louise -79 IFK Helsingborg 10,14

KS 60 m häck Final 16-01-31
Plac Namn Förening/Land Resultat
1 Westerlund Elin -90 Spårvägens FK 8,49
2 Graversgaard Mette -95 Aarhus 1900 A/M /DK 8,51
3 Montler Estelle -91 Ullevi FK 8,64
4 Heltbech Mathilde -95 Helsingør IF Atletik /DK 8,64
5 Eriksson Malin -91 KFUM Örebro IA 8,65
6 Palmqvist Hanna -96 Mölndals AIK 8,72
7 Secher Myrmel Lene -86 IL FRI /NO 8,74
8 Vermund Marie -95 Sparta /DK 8,88

KS Höjdhopp Final 16-01-30
Plac Namn Förening/Land Resultat
1 Björklund Ellen -90 IFK Lund 1,77
2 Ferrando Forés Beatriz -86 Aarhus 1900 A/M /DK 1,74
3 von Corswant Vendela -93 Örgryte IS 1,74
4 Serenhov Madeleine - IFK Lidingö 1,71
5 Jensen Mathilde -94 Aarhus 1900 A/M /DK 1,71
6 Skovgaard Agnes -96 Aarhus 1900 A/M /DK 1,60

KS Stavhopp Final 16-01-30
Plac Namn Förening/Land Resultat
1 Retzius Lene -96 IL i BUL /NO 4,20
2 Mattsson Klara -97 IK Orient 4,10
3 Jansson Hanna -96 Örgryte IS 3,90
4 Jensen Line Renée -92 Sparta /DK 3,80
4 Högh Pedersen Iben - Randers Freja /DK 3,80
6 Berglund Fanny -88 Örgryte IS 3,80
7 Jönsson Annika -96 IFK Helsingborg 3,80
8 Eriksson Sara -91 Örgryte IS 3,70
9 Cannmo Sara -96 Örgryte IS 3,60
9 Gabrielsson Amanda -96 Örgryte IS 3,60
11 Berg Nobeus Megan -00 MAI 3,50
11 Jönsson Linnea -99 IFK Helsingborg 3,50
13 Jönsson Gabriella -01 IFK Helsingborg 3,40
14 Ranners Caroline -85 Ballerup AK /DK 3,40
15 Guldbrandsen Mira -98 Sparta /DK 3,30
16 Lillhav Alexia -98 IFK Växjö 3,10
17 Olsen Anne Sofie -94 Københavns IF /DK 3,10

KS Längdhopp Final 16-01-31
Plac Namn Förening/Land Resultat
1 Sagnia Khaddi -94 Ullevi FK 6,61
2 Marmbrandt Malin -85 Västerås FIK 6,21
3 Töllöse Laura -97 Sparta /DK 5,96
4 Särnevång Thilda -96 IF UDD 5,68
5 Klaup Mari -90 Ullevi FK 5,62
6 Jensen Mathilde -94 Aarhus 1900 A/M /DK 5,17
7 Fredriksen Agnes -97 Hovslätts IK 5,04
8 Ydström Stephanie -92 MAI 4,73

KS Tresteg Final 16-01-30
Plac Namn Förening/Land Resultat
1 Marmbrandt Malin -85 Västerås FIK 12,90
2 Mårtensson Nellie -95 MAI 12,31
3 Särnevång Thilda -96 IF UDD 12,04
4 Rapp Elina -93 IFK Växjö 11,80
5 Högberget Maren -89 Sparta /DK 11,68
6 Sjögren Sara -98 Stenungsunds Friidrott 11,54
7 Sjöberg Saga -99 Öresund FK 11,28
8 Skovgaard Agnes -96 Aarhus 1900 A/M /DK 11,13
9 Porsholdt Anne -95 Sparta /DK 11,05
10 Gille Hanna -96 Sävedalens AIK 10,93
11 Sanden Sövik Elisa -97 IL Norna Salhus/N 10,92
12 Fredriksen Agnes -97 Hovslätts IK 10,19

KS Kula Final 16-01-31
Plac Namn Förening/Land Resultat
1 Mulbjerg Trine -90 Sparta /DK 16,50
2 Slök Hansen Maria -83 Hvidovre Atletik & Motion /DK 14,70
3 Aagaard Marie -96 Aabenraa I.G /DK 13,35
4 Otour Fawzie -96 Aabenraa I.G /DK 12,36
5 Jensen Mathilde -94 Aarhus 1900 A/M /DK 11,94
6 Malmberg Elise -95 Hässleholms AIS 10,36

P19 60 m Försök 1 16-01-30
Plac Namn Förening/Land Resultat Kval
1 Ranning Albert -98 Københavns IF /DK 7,05 A
2 Huynh Sebastian -97 Hässleholms AIS 7,14 A
3 Åsman Jonatan -98 Öresund FK 7,28 A
4 Abika Chirozie -97 IF Kville 7,30 A
5 Dillner Axel -97 Ullevi FK 7,39
6 Andell Anton -97 Hovslätts IK 7,44
7 Petersen Aske -98 Sparta /DK 7,50
8 Thomsen Johan -97 Ballerup AK /DK 7,57

P19 60 m Försök 2 16-01-30
Plac Namn Förening/Land Resultat Kval
1 Tornée Marcus -98 IFK Helsingborg 6,91 A Varning
2 Andersen Jakob -97 HG Atletik&Motion /DK 7,15 A
3 Pedersen Sebastian -97 Sparta /DK 7,16 A
4 Buschardt Sebastian -97 Bagsvaerd Atletik /DK 7,30 A
5 Verkooijen Silas -98 Sparta /DK 7,55
6 Nitrandekura Jean Yvan -97 Villstad GIF 7,70
7 Wettergren Hansson Jonathan -98 MAI 7,76 Varning
Bredo Lukas -97 Ballerup AK /DK dns

P19 60 m Final 16-01-30
Plac Namn Förening/Land Resultat
1 Tornée Marcus -98 IFK Helsingborg 6,86 PallasSpels Rek.
2 Ranning Albert -98 Københavns IF /DK 6,97
3 Andersen Jakob -97 HG Atletik&Motion /DK 7,13
4 Huynh Sebastian -97 Hässleholms AIS 7,18
5 Pedersen Sebastian -97 Sparta /DK 7,25
6 Abika Chirozie -97 IF Kville 7,28
7 Buschardt Sebastian -97 Bagsvaerd Atletik /DK 7,28
8 Åsman Jonatan -98 Öresund FK 7,33

P19 200 m Final 1 16-01-30
Plac Namn Förening/Land Resultat Tot.Plac
1 Andersen Jakob -97 HG Atletik&Motion /DK 22,90 1
2 Andersson Kasper -97 Greve Atletik /DK 23,08 3
3 Bengtsson Anton -99 Ullevi FK 23,29 6

P19 200 m Final 2 16-01-30
Plac Namn Förening/Land Resultat Tot.Plac
1 Lundholm Nielsen Gustav -98 Sparta /DK 22,94 2
2 Jacobsson Robin -98 Ullevi FK 23,16 4
3 Johansson David -99 Ullevi FK 23,39 7

P19 200 m Final 3 16-01-30
Plac Namn Förening/Land Resultat Tot.Plac
1 Choa Ziska Jacob -97 Frederiksberg FIF /DK 23,26 5
2 Solli Larsson Truls -99 Ullevi FK 23,90 8
3 Österby Asger -97 Greve Atletik /DK 24,18 9

P19 200 m Final 4 16-01-30
Plac Namn Förening/Land Resultat Tot.Plac
1 Graves Nicolaj -98 Sparta /DK 24,49 10
2 Friberg Adam -98 Hovslätts IK 24,82 12

P19 200 m Final 5 16-01-30
Plac Namn Förening/Land Resultat Tot.Plac
1 Petersen Aske -98 Sparta /DK 24,50 11
2 Eskdahl Alexander -97 Hovslätts IK 24,88 13

P19 1 500 m Final 16-01-30
Plac Namn Förening/Land Resultat
1 Sieverts Nielsen Joachim -97 Frederiksberg FIF /DK 4.12,82
2 Mårtensson Lucas -98 IF UDD 4.20,49
3 Karlsson Erik -98 Högby IF 4.26,24
4 Bellouch Yosef -98 Frederiksberg FIF /DK 5.02,48
Nitrandekura Jean Yvan -97 Villstad GIF dnf

P19 60 m häck Final 16-01-31
Plac Namn Förening/Land Resultat Kval
1 Martinsson Elias -97 Brattås CK 8,04 PallasSpels Rek.
2 Mörk Mathias -97 Helsingør IF Atletik /DK 8,13
3 Bondesson Viktor -98 MAI 8,50
4 Gaudiello James -98 MAI 8,57

P19 Höjdhopp Final 16-01-31
Plac Namn Förening/Land Resultat
1 Larsson Simon -98 IK Ymer 2,01
2 Gärdenfors Hannes -97 MAI 1,95
3 Ullbing Jesper -97 Ljungby FIK 1,70

P19 Längdhopp Final 16-01-31
Plac Namn Förening/Land Resultat
1 Åsman Jonatan -98 Öresund FK 7,12
2 Pedersen Sebastian -97 Sparta /DK 7,07
3 Ranning Albert -98 Københavns IF /DK 6,64
4 Heikkilä Richard -98 Mölndals AIK 6,32
5 Ullbing Jesper -97 Ljungby FIK 6,25
6 Andell Anton -97 Hovslätts IK 6,17
7 Lundholm Nielsen Gustav -98 Sparta /DK 6,06
8 Wettergren Hansson Jonathan -98 MAI 5,80

P19 Kula Final 16-01-30
Plac Namn Förening/Land Resultat
1 Thomsen Marcus -98 Aarhus 1900 A/M /DK 19,34 PallasSpels Rek.
2 Petersson Wictor -98 MAI 19,23
3 Hallberg August -98 Sparta /DK 12,66
4 Graves Nicolaj -98 Sparta /DK 12,32
5 Quick Pontus -97 IFK Lund 11,51
6 Lundholm Nielsen Gustav -98 Sparta /DK 10,74
7 Vidovic Andreas -97 IFK Lund 8,88
8 Thun Fabian -97 IFK Lund 8,05

F19 60 m Försök 1 16-01-30
Plac Namn Förening/Land Resultat Kval
1 Hoff Hanna -97 IFK Växjö 7,74 A
2 Nilsson Ida -98 Hovslätts IK 7,99 A
3 Pedersen Liv -97 Københavns IF /DK 8,25
4 Binou Nielsen Sofie -97 Korsør Atletik /DK 8,33
5 Watne Soretti -97 IL Norna Salhus/N 8,34
6 Olsson Josefine -98 Hässleholms AIS 8,48
7 Larsson Anna Malin -97 Varbergs GIF 8,82

F19 60 m Försök 2 16-01-30
Plac Namn Förening/Land Resultat Kval
1 Rantzow Emelie -98 IK Ymer 7,68 A
2 Warfvinge Lisa -98 Varbergs GIF 7,74 A
3 Mattisson Moa -98 IFK Helsingborg 7,86 A
4 Töllöse Laura -97 Sparta /DK 8,09
5 Mangor Karoline -98 Sparta /DK 8,09
6 Eriksson Dennise -98 Ullevi FK 8,12
7 Olsson Malin -97 MAI 8,16
8 Andersson Filippa -98 Klippans FK 8,34

F19 60 m Försök 3 16-01-30
Plac Namn Förening/Land Resultat Kval
1 Björklund Lisa -98 Göteborgs KIK 7,95 A
2 Ahmad Binai -97 KA 2 IF 7,97 A
3 Blomberg Vanja -98 Klippans FK 7,99 A
4 Liljeblad Louise -97 Mölndals AIK 8,01
5 Sjögren Sara -98 Stenungsunds Friidrott 8,16
6 Strand Tessa June -98 Ballerup AK /DK 8,47
7 Sanden Sövik Elisa -97 IL Norna Salhus/N 8,48
8 Fredriksen Agnes -97 Hovslätts IK 8,64
Hertz Saebbö Tess -98 Göteborgs KIK dns

F19 60 m Final 16-01-30
Plac Namn Förening/Land Resultat
1 Warfvinge Lisa -98 Varbergs GIF 7,68
2 Hoff Hanna -97 IFK Växjö 7,69
3 Rantzow Emelie -98 IK Ymer 7,71
4 Mattisson Moa -98 IFK Helsingborg 7,93
5 Nilsson Ida -98 Hovslätts IK 7,94
6 Ahmad Binai -97 KA 2 IF 7,97
7 Björklund Lisa -98 Göteborgs KIK 7,98
8 Blomberg Vanja -98 Klippans FK 8,04

F19 200 m Final 1 16-01-30
Plac Namn Förening/Land Resultat Tot.Plac
1 Rantzow Emelie -98 IK Ymer 24,82 1
2 Mattisson Moa -98 IFK Helsingborg 25,38 2
3 Blomberg Vanja -98 Klippans FK 25,80 3

F19 200 m Final 2 16-01-30
Plac Namn Förening/Land Resultat Tot.Plac
1 Eriksson Dennise -98 Ullevi FK 26,00 4
2 Olander Julia -99 KA 2 IF 26,89 8
Smedberg Emmy -00 KA 2 IF dns

F19 200 m Final 3 16-01-30
Plac Namn Förening/Land Resultat Tot.Plac
1 Mangor Karoline -98 Sparta /DK 26,82 6
2 Sanden Sövik Elisa -97 IL Norna Salhus/N 26,86 7
Jakobsen Nathasja -00 Hvidovre Atletik & Motion /DK dns

F19 200 m Final 4 16-01-30
Plac Namn Förening/Land Resultat Tot.Plac
1 Watne Soretti -97 IL Norna Salhus/N 27,01 9
2 Strand Tessa June -98 Ballerup AK /DK 27,62 10

F19 200 m Final 5 16-01-30
Plac Namn Förening/Land Resultat Tot.Plac
1 Ahmad Binai -97 KA 2 IF 26,80 5
2 Binou Nielsen Sofie -97 Korsør Atletik /DK 27,69 11

F19 1 500 m Final 16-01-30
Plac Namn Förening/Land Resultat
6 Orban Freya -97 IFK Lund 5.18,41

F19 60 m häck Final 16-01-31
Plac Namn Förening/Land Resultat Kval
1 Rantzow Emelie -98 IK Ymer 9,01
2 Nilsson Ida -98 Hovslätts IK 9,35
3 Ytterberg Karin -97 IK Ymer 9,44
4 Nordkvist Wilma -98 IFK Helsingborg 9,54
5 Fernström Filippa -98 MAI 9,57
6 Larsson Anna Malin -97 Varbergs GIF 10,08

F19 60 m häck Extra 16-01-31
Plac Namn Förening/Land Resultat
1 Nordkvist Wilma -98 IFK Helsingborg 9,59
2 Fernström Filippa -98 MAI 9,68
Janic Adriana -96 MAI 8,75 Utom Tävl.
Nissen Annemarie -94 Københavns IF /DK 9,39 Utom Tävl.
Carlsson Johanna -94 IFK Helsingborg 8,77 Utom Tävl.
Klaup Mari -90 Ullevi FK 8,80 Utom Tävl.

F19 Höjdhopp Final 16-01-30
Plac Namn Förening/Land Resultat
1 Estberg Loise - Mölndals AIK 1,71
2 Lindwall Sofia -98 Göteborgs KIK 1,68
3 Gerlin Tina -98 Holte Atletik /DK 1,68
4 Söderström Emma -98 Göteborgs KIK 1,68
5 Berg Linnea -98 IFK Lund 1,60
6 Wrisberg Kästel Laura -98 Holte Atletik /DK 1,60
7 Påsse Anna -99 Göteborgs KIK 1,55
8 Larsson Anna Malin -97 Varbergs GIF 1,50

F19 Längdhopp Final 16-01-31
Plac Namn Förening/Land Resultat
1 Hoff Hanna -97 IFK Växjö 5,57
2 Olsson Malin -97 MAI 5,38
3 Nilsson Ida -98 Hovslätts IK 5,37
4 Andersson Isa -98 MAI 5,35
5 Sjögren Sara -98 Stenungsunds Friidrott 5,31
6 Agrell Gustafsson Hanna -97 UF Contact 5,24
7 Bengtsson Ida -98 Falkenbergs IK 5,22
8 Larsson Anna Malin -97 Varbergs GIF 5,02
9 Wrisberg Kästel Laura -98 Holte Atletik /DK 4,81
10 Schmidt Ditte -97 Sparta /DK 4,72
11 Watne Soretti -97 IL Norna Salhus/N 4,70
12 Fredriksen Agnes -97 Hovslätts IK 4,65
13 Berg Linnea -98 IFK Lund 4,58
14 Nordkvist Wilma -98 IFK Helsingborg 3,08

F19 Kula Final 16-01-31
Plac Namn Förening/Land Resultat
1 Rudberg Jennifer -98 IK Ymer 11,58
2 Engbe Amanda -97 Öresund FK 11,53
3 Mangor Karoline -98 Sparta /DK 11,40
4 Nordkvist Wilma -98 IFK Helsingborg 8,39

P17 60 m Försök 1 16-01-30
Plac Namn Förening/Land Resultat Kval
1 Kadestål Kasper -99 Öresund FK 7,06 A
2 Bengtsson Anton -99 Ullevi FK 7,44 A
3 Solli Larsson Truls -99 Ullevi FK 7,52 A
4 Raabyemagle Jens -99 Sparta /DK 7,65
5 Persgården Samuel -99 Kongahälla AIK 7,86
6 Eriksson Felix -99 Klippans FK 7,96
7 Rick Ruben -99 Kongahälla AIK 8,72

P17 60 m Försök 2 16-01-30
Plac Namn Förening/Land Resultat Kval
1 Aquino Jonathan -99 Sparta /DK 7,24 A
2 Johansson Erik -99 Varbergs GIF 7,24 A
3 Johansson Daniel -99 Ullevi FK 7,28 A
4 Solomon Mpanga Raymond -99 MAI 7,34 A
5 Dadey Frankly -99 Greve Atletik /DK 7,50 A
6 Månsson Albin -99 IFK Växjö 7,59

P17 60 m Final 16-01-30
Plac Namn Förening/Land Resultat
1 Johansson Erik -99 Varbergs GIF 7,19
2 Johansson Daniel -99 Ullevi FK 7,28
3 Solomon Mpanga Raymond -99 MAI 7,30
4 Aquino Jonathan -99 Sparta /DK 7,36
5 Dadey Frankly -99 Greve Atletik /DK 7,44
6 Bengtsson Anton -99 Ullevi FK 7,45
7 Solli Larsson Truls -99 Ullevi FK 7,49
Kadestål Kasper -99 Öresund FK dns

P17 200 m Final 1 16-01-31
Plac Namn Förening/Land Resultat Tot.Plac
1 Larsen Tobias -00 Holte Atletik /DK 22,78 1
2 Böe Filip -00 Fana IL / NO 22,79 2
3 Johansson Erik -99 Varbergs GIF 22,88 3

P17 200 m Final 2 16-01-31
Plac Namn Förening/Land Resultat Tot.Plac
1 Bengtsson Anton -99 Ullevi FK 23,35 5
2 Hanselman Nielsen Marc -99 Sparta /DK 23,53 7
3 Johansson Daniel -99 Ullevi FK 23,83 10

P17 200 m Final 3 16-01-31
Plac Namn Förening/Land Resultat Tot.Plac
1 Bahamondes Felipe -99 Frederiksberg FIF /DK 23,08 4
2 Kristensen Isak -00 Ullevi FK 23,49 6
Frände Emil -00 Sparta /DK dns
Aquino Jonathan -99 Sparta /DK dq

P17 200 m Final 4 16-01-31
Plac Namn Förening/Land Resultat Tot.Plac
1 Solomon Mpanga Raymond -99 MAI 23,61 8
2 Dadey Frankly -99 Greve Atletik /DK 23,72 9
3 Solli Larsson Truls -99 Ullevi FK 23,87 11

P17 200 m Final 5 16-01-31
Plac Namn Förening/Land Resultat Tot.Plac
1 Astrup Mathias -99 Greve Atletik /DK 24,07 12
2 Borgen Morell Micki -00 IK Olympia Maribo /Dk 25,05 13
3 Marcus Samuel -99 Sparta /DK 25,17 14

P17 200 m Final 6 16-01-31
Plac Namn Förening/Land Resultat Tot.Plac
1 Khan Haris -00 Hvidovre Atletik & Motion /DK 25,40 15
2 Wennolf Simon -00 IFK Lund 26,10 17
3 Corréa Thomas Gregorio -00 Sparta /DK 26,66 18

P17 200 m Final 7 16-01-31
Plac Namn Förening/Land Resultat Tot.Plac
1 Paulsson Andé -99 IFK Lund 26,93 19
2 Bergman Melker -00 Kongahälla AIK 27,44 20

P17 200 m Final 8 16-01-31
Plac Namn Förening/Land Resultat Tot.Plac
1 Eriksson Felix -99 Klippans FK 25,81 16
2 Samefors Albin -00 Hovslätts IK 27,61 21

P17 1 500 m Final 16-01-30
Plac Namn Förening/Land Resultat
1 Söder Mathias -99 Kongahälla AIK 4.23,93
2 Borgen Morell Micki -00 IK Olympia Maribo /Dk 4.28,69
3 Rönsholt Joachim -99 Ballerup AK /DK 4.29,93
4 Lidfors Erik -99 IFK Lund 4.34,85
5 Malmström Carl -00 Kongahälla AIK 4.38,25
6 Möbius Henrik -00 MAI 4.38,79
7 Boethius Erik -00 Kongahälla AIK 4.47,74
8 Lange Andreas -02 Gentofte IK/DK 4.50,85

P17 60 m häck Final 16-01-31
Plac Namn Förening/Land Resultat Kval
1 Gustavsson Robin -99 Brattås CK 8,08
2 Bengtsson Joel -99 IFK Helsingborg 8,09
3 Johansson Daniel -99 Ullevi FK 8,78
4 Delvéus Hugo -00 KA 2 IF 8,79
5 Lundborg Markus -99 Ullevi FK 8,84
6 Martinsson Simon -99 Lomma FIK 8,86

P17 60 m häck Extra 16-01-31
Plac Namn Förening/Land Resultat
1 Bengtsson Joel -99 IFK Helsingborg 8,06
2 Gustavsson Robin -99 Brattås CK 8,14
3 Johansson Daniel -99 Ullevi FK 8,72
4 Lundborg Markus -99 Ullevi FK 8,90
Delvéus Hugo -00 KA 2 IF dns
Martinsson Simon -99 Lomma FIK dns

P17 Höjdhopp Final 16-01-31
Plac Namn Förening/Land Resultat
1 Ellingsen Vetle Raa -00 Fana IL / NO 1,90
2 Raa Erlend B -00 Fana IL / NO 1,85
2 Melander Markus -99 Bohus IF 1,85
4 Wågsäter Albin -00 MAI 1,75

P17 Stavhopp Final 16-01-31
Plac Namn Förening/Land Resultat
1 Bengtsson Adam -99 Ullevi FK 4,10
2 Adamsen Peter M -00 Københavns IF /DK 3,80
3 Rydin William -00 Ullevi FK 3,50
4 Borgström Casper -00 Ullevi FK 2,90

P17 Längdhopp Final 16-01-31
Plac Namn Förening/Land Resultat
1 Ibsen Emil -99 Ballerup AK /DK 6,60
2 Johansson Daniel -99 Ullevi FK 6,11
3 Martinsson Simon -99 Lomma FIK 5,89
4 Månsson Albin -99 IFK Växjö 5,88
4 Lundborg Markus -99 Ullevi FK 5,88
6 Raabyemagle Jens -99 Sparta /DK 5,67
7 Thun Hampus -99 IFK Lund 5,47

P17 Tresteg Final 16-01-30
Plac Namn Förening/Land Resultat
1 Lundborg Markus -99 Ullevi FK 13,12
2 Damgaard Emil -99 Frederiksberg FIF /DK 12,07
3 Raabyemagle Jens -99 Sparta /DK 11,92
4 Haugland Lars Jörgen -00 Fana IL / NO 10,84

P17 Kula Final 16-01-30
Plac Namn Förening/Land Resultat
1 Jörgensen Casper -99 Amager A C /DK 16,02
2 Lehnert Stefan -99 Ballerup AK /DK 14,24
3 Jensen Rasmus -99 Ballerup AK /DK 12,75

F17 60 m Försök 1 16-01-30
Plac Namn Förening/Land Resultat Kval
1 Koch Jacobsen Katrine -99 Sparta /DK 8,13 A
2 Miller Filippa -99 Hovslätts IK 8,27 A
3 Söndergaard Jepsen Mathilde -99 Sparta /DK 8,59 A
4 Wessel Leroy Louise -99 Sparta /DK 8,64
5 Lindh Linnéa -99 Linköpings GIF 8,66

F17 60 m Försök 2 16-01-30
Plac Namn Förening/Land Resultat Kval
1 Persson Beatrice -99 IFK Lund 8,29 A
2 Sjöberg Saga -99 Öresund FK 8,33 A
3 Volmerdal Linnéa -99 Hovslätts IK 8,42 A
4 Hjort Simone -99 Sparta /DK 8,44 A
5 Bellenby Hanna -99 IFK Växjö 8,57 A

F17 60 m Final 16-01-30
Plac Namn Förening/Land Resultat
1 Koch Jacobsen Katrine -99 Sparta /DK 7,94
2 Persson Beatrice -99 IFK Lund 8,28
3 Hjort Simone -99 Sparta /DK 8,36
4 Volmerdal Linnéa -99 Hovslätts IK 8,49
5 Bellenby Hanna -99 IFK Växjö 8,55
6 Söndergaard Jepsen Mathilde -99 Sparta /DK 8,58
Miller Filippa -99 Hovslätts IK dns
Sjöberg Saga -99 Öresund FK dns

F17 200 m Final 1 16-01-31
Plac Namn Förening/Land Resultat Tot.Plac
1 Busch Hansen Kamille -00 Frederiksberg FIF /DK 25,63 1
2 Thorsgaard Olivia -00 Sparta /DK 26,34 3
3 Tuokila Olivia -00 Sparta /DK 26,92 6

F17 200 m Final 2 16-01-31
Plac Namn Förening/Land Resultat Tot.Plac
1 Wärff Erika -00 MAI 26,59 4
2 Lange Anna -99 Greve Atletik /DK 26,66 5
Koch Jacobsen Katrine -99 Sparta /DK dns

F17 200 m Final 3 16-01-31
Plac Namn Förening/Land Resultat Tot.Plac
1 Kjellander Moa -99 Åhus FK 27,39 8
2 Volmerdal Linnéa -99 Hovslätts IK 27,64 10
3 Hjort Simone -99 Sparta /DK 28,19 14

F17 200 m Final 4 16-01-31
Plac Namn Förening/Land Resultat Tot.Plac
1 Njor Boisen Betty-Marie -00 Sparta /DK 27,42 9
2 Molander Pedersen Amalie -00 Frederiksberg FIF /DK 28,30 15
3 Bellenby Hanna -99 IFK Växjö 28,61 19

F17 200 m Final 5 16-01-31
Plac Namn Förening/Land Resultat Tot.Plac
1 Duvling Andersson Louise -00 Ullevi FK 26,30 2
2 Richardson Freja -00 IFK Växjö 27,86 11
3 Wessel Leroy Louise -99 Sparta /DK 28,31 16

F17 200 m Final 6 16-01-31
Plac Namn Förening/Land Resultat Tot.Plac
1 Söndergaard Jepsen Mathilde -99 Sparta /DK 28,07 12
2 Näsby Cecilie -00 Sparta /DK 28,10 13
3 Pico Kjeldsen Maria -00 Greve Atletik /DK 28,60 18

F17 200 m Final 7 16-01-31
Plac Namn Förening/Land Resultat Tot.Plac
1 Lindegaard Laursen Nikoline -00 Frederiksberg FIF /DK 29,63 23
2 Wijk Agnes -99 IFK Helsingborg 30,00 25
3 Höjer Mcclur Thomsen Caecillie -00 Frederiksberg FIF /DK 32,10 26

F17 200 m Final 8 16-01-31
Plac Namn Förening/Land Resultat Tot.Plac
1 Opperdoes Erica -00 Kongahälla AIK 29,13 21
2 Eberhardt Noa -00 Klippans FK 29,81 24
Ileso Ide -00 Ullevi FK dns

F17 200 m Final 9 16-01-31
Plac Namn Förening/Land Resultat Tot.Plac
1 Jönsson Emilia -99 IFK Helsingborg 27,37 7
2 Beer Linn -00 IFK Lund 28,46 17
Helgegren Linnea -00 Örgryte IS dns

F17 200 m Final 10 16-01-31
Plac Namn Förening/Land Resultat Tot.Plac
1 Quick Jennifer -00 IFK Lund 28,97 20
2 Woelfer Vera -99 IFK Helsingborg 29,58 22

F17 1 500 m Final 16-01-30
Plac Namn Förening/Land Resultat
1 Dädeby Sara -99 Hovslätts IK 4.59,24
2 Willer Matilde -00 Sparta /DK 5.08,63
3 Salman Ismael Amani -00 MAI 5.12,48
4 Kajbäk Kamilla -99 Ballerup AK /DK 5.21,97
5 Wilhelmsson Lisa -00 IFK Växjö 5.36,11

F17 60 m häck Försök 1 16-01-31
Plac Namn Förening/Land Resultat Kval
1 Koch Jacobsen Katrine -99 Sparta /DK 8,91 A
2 Kjellander Moa -99 Åhus FK 9,09 A
3 Hultemark Ellen -99 IFK Växjö 9,80 A
4 Olander Julia -99 KA 2 IF 9,81 A
5 Wessel Leroy Louise -99 Sparta /DK 10,20 A

F17 60 m häck Försök 2 16-01-31
Plac Namn Förening/Land Resultat Kval
1 Kilpeläinen Alma -99 Ljungby FIK 9,16 A
2 Natvig Mea -99 IFK Växjö 9,74 A
3 Lindh Linnéa -99 Linköpings GIF 9,76 A
4 Söndergaard Jepsen Mathilde -99 Sparta /DK 10,20

F17 60 m häck Final 16-01-31
Plac Namn Förening/Land Resultat
1 Koch Jacobsen Katrine -99 Sparta /DK 8,89
2 Kjellander Moa -99 Åhus FK 9,05
3 Kilpeläinen Alma -99 Ljungby FIK 9,33
4 Olander Julia -99 KA 2 IF 9,76
5 Lindh Linnéa -99 Linköpings GIF 9,85
6 Hultemark Ellen -99 IFK Växjö 9,89
7 Natvig Mea -99 IFK Växjö 9,99
8 Wessel Leroy Louise -99 Sparta /DK 10,02

F17 Höjdhopp Final 16-01-30
Plac Namn Förening/Land Resultat
1 Wärff Erika -00 MAI 1,78 PallasSpels Rek.
2 Jönsson Linnea -99 IFK Helsingborg 1,69
3 Bergvall Frida -99 IFK Växjö 1,66
4 Solem Young Emily -00 Fana IL / NO 1,60
5 Nörrung Poulsen Laura -00 Sparta /DK 1,60
6 Sjöberg Saga -99 Öresund FK 1,55
7 Persson Emilie -99 Sparta /DK 1,55
8 Söndergaard Jepsen Mathilde -99 Sparta /DK 1,50
9 Richardson Freja -00 IFK Växjö 1,50
10 Staun Selma -00 Sparta /DK 1,50
11 Norin Saga -00 Kongahälla AIK 1,50
12 Lind Emilia -00 IFK Växjö 1,50
13 Obradovic Isabella -00 IFK Lund 1,45
13 Wessel Leroy Louise -99 Sparta /DK 1,45
13 Opperdoes Erica -00 Kongahälla AIK 1,45
16 Bach Jensen Bang Josefine -00 Bagsvaerd Atletik /DK 1,40

F17 Stavhopp Final 16-01-31
Plac Namn Förening/Land Resultat
1 Jönsson Linnea -99 IFK Helsingborg 3,50
2 Jönsson Gabriella -01 IFK Helsingborg 3,50
3 Bergvall Frida -99 IFK Växjö 3,50
4 Berg Nobeus Megan -00 MAI 3,50
5 Miller Filippa -99 Hovslätts IK 3,40
6 Ekenberg Matilda -00 Sävedalens AIK 3,10
7 Torstensson Maja -00 MAI 3,00
9 Duvling Andersson Louise -00 Ullevi FK 3,00
10 Pico Kjeldsen Maria -00 Greve Atletik /DK 2,90
11 Persson Eir -00 IFK Lund 2,80
12 Staun Selma -00 Sparta /DK 2,80
13 Rönner Anna -00 Ullevi FK 2,60
Olsson Anja -01 MAI

F17 Längdhopp Final 16-01-31
Plac Namn Förening/Land Resultat
1 Hagen Lizzie -99 Ullevi FK 5,41
2 Kilpeläinen Alma -99 Ljungby FIK 5,36
3 Olander Julia -99 KA 2 IF 5,32
4 Ekelund Klara -99 KA 2 IF 5,29
5 Lange Anna -99 Greve Atletik /DK 5,14
6 Smedberg Emmy -00 KA 2 IF 5,11
7 Hjort Simone -99 Sparta /DK 5,06
8 Kjellander Moa -99 Åhus FK 4,92
9 Mikkelsen Sophia -99 Frederiksberg FIF /DK 4,78
10 Wessel Leroy Louise -99 Sparta /DK 4,72
11 Andersdotter Freja -01 KA 2 IF 4,68
12 Sjöström Johanna -01 IFK Lund 4,55
13 Wiedermann Simonsen Johanne -99 Sparta /DK 4,48

F17 Tresteg Final 16-01-30
Plac Namn Förening/Land Resultat
1 Olander Julia -99 KA 2 IF 12,03
2 Hagen Lizzie -99 Ullevi FK 11,58
3 Ekelund Klara -99 KA 2 IF 11,46
4 Friborg Ellen -00 Bagsvaerd Atletik /DK 11,08
5 Mikkelsen Sophia -99 Frederiksberg FIF /DK 11,07
6 Molander Pedersen Amalie -00 Frederiksberg FIF /DK 11,04
7 Hjort Simone -99 Sparta /DK 10,74
8 Vardar Sara -00 Sparta /DK 10,68
9 Grahn Sara -00 KA 2 IF 10,32
10 Si Stalheim Ine -00 Fana IL / NO 9,97
11 Beyed Sesina -00 IFK Lund 9,60

F17 Kula Final 16-01-31
Plac Namn Förening/Land Resultat
1 Jensen Thea -99 Hvidovre Atletik & Motion /DK 14,68
2 Johansson Axelina -00 Hovslätts IK 14,24
3 Nilsson Amanda -99 Laholms IF 13,24
4 Bahat Sarah -99 Aarhus 1900 A/M /DK 12,73
5 Bergvall Frida -99 IFK Växjö 12,50
6 Ridegård Nicole -99 IFK Helsingborg 11,94
7 Blomqvist Filippa -00 Öresund FK 11,92
8 Engbe Vilma -00 Öresund FK 11,80
9 Folke Alma -99 Tranås AIF 10,12
10 Grahn Sara -00 KA 2 IF 8,66
11 Hofström Hilma -00 KA 2 IF 7,50
12 Hammerum Mathilde -00 Greve Atletik /DK 6,68
Quick Jennifer -00 IFK Lund u.g.r.

P16 60 m Försök 1 16-01-30
Plac Namn Förening/Land Resultat Kval
1 Larsen Tobias -00 Holte Atletik /DK 7,17 A
2 Kristensen Isak -00 Ullevi FK 7,42 A
3 Lilja Hampus -00 Klippans FK 7,58 A
4 Delvéus Hugo -00 KA 2 IF 7,76
5 Wennolf Simon -00 IFK Lund 7,81
6 Binou Nielsen Jacob -00 Korsør Atletik /DK 7,98
7 Hinsch Oliver -00 Hvidovre Atletik & Motion /DK 8,12
8 Samefors Albin -00 Hovslätts IK 8,65

P16 60 m Försök 2 16-01-30
Plac Namn Förening/Land Resultat Kval
1 Böe Filip -00 Fana IL / NO 7,18 A
2 Vera Andrés -00 Wärnamo SK 7,48 A
3 Andersson Marcus -00 Öresund FK 7,64 A
4 Frände Emil -00 Sparta /DK 7,75
5 Cornelius Christian -00 Sparta /DK 7,78
6 Winroth Anton -00 IFK Växjö 8,12
7 Monrad Andersen Jonathan -00 Frederiksberg FIF /DK 8,62

P16 60 m Försök 3 16-01-30
Plac Namn Förening/Land Resultat Kval
1 Chaaban Omar -00 IFK Helsingborg 7,44 A
2 Laursen Gabriel -00 Sparta /DK 7,70 A
3 Wisme Alex -00 IFK Växjö 7,80
4 Khan Haris -00 Hvidovre Atletik & Motion /DK 7,86
5 Haugland Lars Jörgen -00 Fana IL / NO 8,35
6 Bergman Melker -00 Kongahälla AIK 8,47
Ramlow Mikkel -00 Holte Atletik /DK dns

P16 60 m Final 16-01-30
Plac Namn Förening/Land Resultat
1 Larsen Tobias -00 Holte Atletik /DK 7,09
2 Böe Filip -00 Fana IL / NO 7,12
3 Kristensen Isak -00 Ullevi FK 7,36
4 Chaaban Omar -00 IFK Helsingborg 7,39
5 Vera Andrés -00 Wärnamo SK 7,41
6 Lilja Hampus -00 Klippans FK 7,55
7 Andersson Marcus -00 Öresund FK 7,74
8 Laursen Gabriel -00 Sparta /DK 7,84

P16 60 m häck Final 16-01-31
Plac Namn Förening/Land Resultat Kval
1 Delvéus Hugo -00 KA 2 IF 8,82
2 Ellingsen Vetle Raa -00 Fana IL / NO 8,94
3 Winroth Anton -00 IFK Växjö 9,20
4 Borgström Casper -00 Ullevi FK 9,40

P16 Längdhopp Final 16-01-31
Plac Namn Förening/Land Resultat
1 Frände Emil -00 Sparta /DK 5,92
2 Cornelius Christian -00 Sparta /DK 5,81
3 Delvéus Hugo -00 KA 2 IF 5,69
4 Laursen Gabriel -00 Sparta /DK 5,50
5 Wisme Alex -00 IFK Växjö 5,43
6 Hagehed Jonathan - IFK Växjö 4,84
7 Haugland Lars Jörgen -00 Fana IL / NO 4,64
8 Monrad Andersen Jonathan -00 Frederiksberg FIF /DK 3,47

P16 Kula Final 16-01-30
Plac Namn Förening/Land Resultat
1 Wisme Alex -00 IFK Växjö 13,30
2 Binou Nielsen Jacob -00 Korsør Atletik /DK 13,16
3 Nguyen John -00 Wärnamo SK 12,00
4 Kveiborg Mathias -00 Ballerup AK /DK 11,63
5 Kristensen Isak -00 Ullevi FK 11,11
6 Borgström Casper -00 Ullevi FK 10,93
7 Vegge Phillip -00 Greve Atletik /DK 9,25

F16 60 m Försök 1 16-01-30
Plac Namn Förening/Land Resultat Kval
1 Busch Hansen Kamille -00 Frederiksberg FIF /DK 7,93 A
2 Njor Boisen Betty-Marie -00 Sparta /DK 8,26 A
3 Friborg Ellen -00 Bagsvaerd Atletik /DK 8,29 A
4 Frantzén Börjesson Sally -00 Öresund FK 8,32 A
5 Richardson Freja -00 IFK Växjö 8,32 A
6 Ileso Ide -00 Ullevi FK 8,43
7 Si Stalheim Ine -00 Fana IL / NO 8,82

F16 60 m Försök 2 16-01-30
Plac Namn Förening/Land Resultat Kval
1 Smedberg Emmy -00 KA 2 IF 8,08 A
2 Jakobsen Nathasja -00 Hvidovre Atletik & Motion /DK 8,43
3 Molander Pedersen Amalie -00 Frederiksberg FIF /DK 8,43
4 Vinther Naja -00 Helsingør IF Atletik /DK 8,50
5 Grahn Sara -00 KA 2 IF 8,74
6 Skörsvald Elin -00 Höörs IS 8,98
7 Lindegaard Laursen Nikoline -00 Frederiksberg FIF /DK 9,06

F16 60 m Försök 3 16-01-30
Plac Namn Förening/Land Resultat Kval
1 Harder Anna -00 Allerød Atletik og Motion /DK 8,36 A
2 Illum Petersen Hannah -00 Sparta /DK 8,39 A
3 Quick Jennifer -00 IFK Lund 8,44
4 Eberhardt Noa -00 Klippans FK 8,90
5 Höjer Mcclur Thomsen Caecillie -00 Frederiksberg FIF /DK 9,42
6 Fröberg Matilda -00 IFK Växjö 9,66
Lykke Astrid -00 Helsingør IF Atletik /DK dns

F16 60 m Final 16-01-30
Plac Namn Förening/Land Resultat
1 Busch Hansen Kamille -00 Frederiksberg FIF /DK 7,88
2 Smedberg Emmy -00 KA 2 IF 7,92
3 Njor Boisen Betty-Marie -00 Sparta /DK 8,26
3 Friborg Ellen -00 Bagsvaerd Atletik /DK 8,26
5 Frantzén Börjesson Sally -00 Öresund FK 8,31
6 Illum Petersen Hannah -00 Sparta /DK 8,32
7 Harder Anna -00 Allerød Atletik og Motion /DK 8,39
8 Richardson Freja -00 IFK Växjö 8,40

F16 60 m häck Final 16-01-31
Plac Namn Förening/Land Resultat Kval
1 Smedberg Emmy -00 KA 2 IF 9,01
2 Nörrung Poulsen Laura -00 Sparta /DK 9,34
3 Frantzén Börjesson Sally -00 Öresund FK 9,37
4 Beer Linn -00 IFK Lund 9,63
5 Solem Young Emily -00 Fana IL / NO 9,78
6 Persson Eir -00 IFK Lund 10,05
7 Helgegren Linnea -00 Örgryte IS 11,59

F16 60 m häck Extra 16-01-31
Plac Namn Förening/Land Resultat
1 Smedberg Emmy -00 KA 2 IF 8,84
2 Frantzén Börjesson Sally -00 Öresund FK 9,43
3 Beer Linn -00 IFK Lund 9,61
4 Solem Young Emily -00 Fana IL / NO 9,76
Helgegren Linnea -00 Örgryte IS
Nörrung Poulsen Laura -00 Sparta /DK
Persson Eir -00 IFK Lund

F16 Längdhopp Final 16-01-31
Plac Namn Förening/Land Resultat
1 Illum Petersen Hannah -00 Sparta /DK 5,23
2 Wärff Erika -00 MAI 5,21
3 Molander Pedersen Amalie -00 Frederiksberg FIF /DK 4,87
4 Bach Jensen Bang Josefine -00 Bagsvaerd Atletik /DK 4,61
5 Norin Saga -00 Kongahälla AIK 4,51
6 Quick Jennifer -00 IFK Lund 4,50
7 Skörsvald Elin -00 Höörs IS 4,33
8 Beyed Sesina -00 IFK Lund 4,32
9 Si Stalheim Ine -00 Fana IL / NO 4,25
10 Höjer Mcclur Thomsen Caecillie -00 Frederiksberg FIF /DK 3,89
11 Fors Johanna -00 Kongahälla AIK 3,85
12 Ileso Ide -00 Ullevi FK 3,76
13 Lindegaard Laursen Nikoline -00 Frederiksberg FIF /DK 3,74
14 Fröberg Matilda -00 IFK Växjö 3,43

F16 Kula Final 16-01-30
Plac Namn Förening/Land Resultat
1 Johansson Axelina -00 Hovslätts IK 14,25
2 Wärff Erika -00 MAI 13,12
3 Andersson Ella -00 Eslövs AIF 12,62
4 Blomqvist Filippa -00 Öresund FK 11,89
5 Pfeiffer Amalie -01 Ballerup AK /DK 11,86
6 Molander Pedersen Amalie -00 Frederiksberg FIF /DK 10,85
7 Smedberg Emmy -00 KA 2 IF 10,59
8 Nielsen Rebecca -00 Ballerup AK /DK 9,16
9 Helgegren Linnea -00 Örgryte IS 9,04
10 Hansen Caroline -00 Sparta /DK 8,89
11 Höjer Mcclur Thomsen Caecillie -00 Frederiksberg FIF /DK 8,19
12 Brath Caroline -00 Ballerup AK /DK 7,20
13 Jöraas Kelly -00 IFK Helsingborg 6,97
14 Lindegaard Laursen Nikoline -00 Frederiksberg FIF /DK 6,18
Quick Jennifer -00 IFK Lund u.g.r.
Jensen Mette Marie -01 Ballerup AK /DK u.g.r.

P15 60 m Försök 1 16-01-30
Plac Namn Förening/Land Resultat Kval
1 Soenarso Bimo -01 Ystad IF 7,44 A
2 Fjellerup Nicolas -01 Holte Atletik /DK 7,53 A
3 Bengtsson Erik -01 MAI 7,86 A
4 Rosqvist Larsen Max -01 Lomma FIK 8,03 A Varning
5 Danilsson Einar -01 Hovslätts IK 8,09
6 Marecaldi Jones -01 MAI 8,44
7 Nilsson Daniel -01 Kongahälla AIK 8,81
Landsvik Carl Erik -01 Fana IL / NO dns

P15 60 m Försök 2 16-01-30
Plac Namn Förening/Land Resultat Kval
1 Conabel Caleb -01 MAI 7,50 A
2 Johansson Erik -01 Ullevi FK 7,61 A
3 Hörby Madsen Anders -01 Sparta /DK 8,02 A
4 Ye Theo -01 MAI 8,07 A
5 Larsson Jesper -01 Ullevi FK 8,14
6 Helamb Hampus -01 Ullevi FK 8,18
7 Elsted Magnus -01 Ballerup AK /DK 8,26
8 Sundberg Oskar -01 Hovslätts IK 9,20
Wictorsson Oscar -01 Hovslätts IK dns

P15 60 m Final 16-01-30
Plac Namn Förening/Land Resultat
1 Soenarso Bimo -01 Ystad IF 7,30
2 Fjellerup Nicolas -01 Holte Atletik /DK 7,42
3 Conabel Caleb -01 MAI 7,42
4 Bengtsson Erik -01 MAI 7,83
5 Rosqvist Larsen Max -01 Lomma FIK 7,88
6 Hörby Madsen Anders -01 Sparta /DK 8,07
7 Ye Theo -01 MAI 8,16
Johansson Erik -01 Ullevi FK dns

P15 200 m Final 1 16-01-30
Plac Namn Förening/Land Resultat Tot.Plac
1 Fjellerup Nicolas -01 Holte Atletik /DK 24,02 1
2 Soenarso Bimo -01 Ystad IF 24,77 2
3 Sander Wiliam - Mölndals AIK 25,03 3

P15 200 m Final 2 16-01-30
Plac Namn Förening/Land Resultat Tot.Plac
1 Larsson Jesper -01 Ullevi FK 25,12 4
2 Andersson Tobias -02 Greve Atletik /DK 25,56 5
3 Bengtsson Erik -01 MAI 25,58 6
Conabel Caleb -01 MAI dns

P15 200 m Final 3 16-01-30
Plac Namn Förening/Land Resultat Tot.Plac
1 Rosqvist Larsen Max -01 Lomma FIK 25,93 7
2 Engman Isac -02 IFK Trelleborg 26,16 8
3 Månsson Edvin -02 IFK Växjö 26,26 9
4 Meri Dren -02 IK Olympia Maribo /Dk 26,62 12

P15 200 m Final 4 16-01-30
Plac Namn Förening/Land Resultat Tot.Plac
1 Baad Pedersen Janus -02 IK Olympia Maribo /Dk 26,49 11
2 Sobczyk Teodor -01 Hovslätts IK 27,04 13
3 Jönsson Andreas -02 MAI 27,28 15
4 Elsted Magnus -01 Ballerup AK /DK 27,34 16

P15 200 m Final 5 16-01-30
Plac Namn Förening/Land Resultat Tot.Plac
1 Marecaldi Jones -01 MAI 27,20 14
2 Forsberg Herman -02 Ullevi FK 29,70 18
Wahlgren Johan -02 Ullevi FK dns

P15 200 m Final 6 16-01-30
Plac Namn Förening/Land Resultat Tot.Plac
1 Danilsson Einar -01 Hovslätts IK 26,46 10
2 Grönbech Nikolaj -02 Slagelse Atletik DELTA/DK 27,66 17
3 Sundberg Oskar -01 Hovslätts IK 30,84 19

P15 1 000 m Final 16-01-30
Plac Namn Förening/Land Resultat Tot.Plac
1 Åkerblom Morgan -02 FK Athlet 2.59,54
2 Nordahl Michael -01 Ystad IF 3.00,82
3 Hasselgren Erik -02 IFK Helsingborg 3.00,88
4 Albin Erik -02 IS Göta 3.01,50
5 Brammer Carstensen Kristian -01 Ballerup AK /DK 3.02,36
6 Gustavsson Martin -01 IFK Lund 3.02,45
7 Grunnet Nouri Noah -02 Sparta /DK 3.02,92
8 Lindgreen Christian -02 Sparta /DK 3.07,34
9 Månsson Truls -02 Åhus FK 3.09,27
10 Landsvik Carl Erik -01 Fana IL / NO 3.11,90
Öberg Albin -04 Eslövs AIF dns

P15 60 m häck Försök 1 16-01-31
Plac Namn Förening/Land Resultat Kval
1 Jones Thomas -01 Kyrkhults SK 8,50 A
2 Rosqvist Larsen Max -01 Lomma FIK 9,46 A
3 Månsson Edvin -02 IFK Växjö 9,55 A
4 Einarsson Arvid -02 Hässleholms AIS 10,10 A
5 Lindh Filip -01 IFK Växjö 10,14 A

P15 60 m häck Försök 2 16-01-31
Plac Namn Förening/Land Resultat Kval
1 Sobczyk Teodor -01 Hovslätts IK 9,50 A
2 Ye Theo -01 MAI 9,57 A
3 Bokesjö Ola -02 Ullevi FK 10,69 A
Landsvik Carl Erik -01 Fana IL / NO dns

P15 60 m häck Final 16-01-31
Plac Namn Förening/Land Resultat
1 Jones Thomas -01 Kyrkhults SK 8,50
2 Rosqvist Larsen Max -01 Lomma FIK 9,24
3 Ye Theo -01 MAI 9,38
4 Månsson Edvin -02 IFK Växjö 9,43
5 Sobczyk Teodor -01 Hovslätts IK 9,54
6 Einarsson Arvid -02 Hässleholms AIS 9,93
7 Lindh Filip -01 IFK Växjö 10,13
8 Bokesjö Ola -02 Ullevi FK 10,74

P15 Höjdhopp Final 16-01-30
Plac Namn Förening/Land Resultat
1 Petersen Marius -01 Holte Atletik /DK 1,75
2 Pauli Sören -01 Ullevi FK 1,66
3 Denguir Zackarias -01 IFK Lund 1,55

P15 Stavhopp Final 16-01-31
Plac Namn Förening/Land Resultat
1 Munch Skylv Christian -01 Sparta /DK 3,10
2 Grönbech Nikolaj -02 Slagelse Atletik DELTA/DK 3,00
3 Sobczyk Teodor -01 Hovslätts IK 2,80
4 Samuelsson Rasmus -02 Ullevi FK 2,40

P15 Längdhopp Final 16-01-31
Plac Namn Förening/Land Resultat
1 Conabel Caleb -01 MAI 5,83
2 Hörby Madsen Anders -01 Sparta /DK 5,82
3 Soenarso Bimo -01 Ystad IF 5,46
4 Sobczyk Teodor -01 Hovslätts IK 5,36
5 Helamb Hampus -01 Ullevi FK 5,36
6 Rosqvist Larsen Max -01 Lomma FIK 5,22
7 Lindh Filip -01 IFK Växjö 5,12
8 Neilsen Sebastian -01 IF Kronan 4,93
9 Månsson Edvin -02 IFK Växjö 4,62
10 Nilsson Daniel -01 Kongahälla AIK 4,43
11 Skjött Jensen Magnus -01 Sparta /DK 4,42
12 Baad Pedersen Janus -02 IK Olympia Maribo /Dk 4,21
13 Sundberg Oskar -01 Hovslätts IK 3,87

P15 Tresteg Final 16-01-30
Plac Namn Förening/Land Resultat
1 Sobczyk Teodor -01 Hovslätts IK 11,64
2 Rosqvist Larsen Max -01 Lomma FIK 11,63
3 Conabel Caleb -01 MAI 11,56
4 Landsvik Carl Erik -01 Fana IL / NO 10,94
5 Ivarsson Albert -02 IF Kronan 10,83
6 Lindh Filip -01 IFK Växjö 10,79
7 Daae Sander R -02 Fana IL / NO 10,54
8 Wahlgren Johan -02 Ullevi FK 10,13
9 Sten Karl -02 IF Kronan 9,61
10 Baad Pedersen Janus -02 IK Olympia Maribo /Dk 9,22

P15 Kula Final 16-01-31
Plac Namn Förening/Land Resultat
1 Bengtsson Erik -01 MAI 12,80
2 Palmblad Henrik -01 Åhus FK 11,67
3 Meri Dren -02 IK Olympia Maribo /Dk 11,62
4 Neilsen Sebastian -01 IF Kronan 11,39
5 Sundberg Oskar -01 Hovslätts IK 8,40
6 Danilsson Einar -01 Hovslätts IK 7,60
7 Wictorsson Oscar -01 Hovslätts IK 7,24
Helamb Hampus -01 Ullevi FK u.g.r.

F15 60 m Försök 1 16-01-30
Plac Namn Förening/Land Resultat Kval
1 Sivert Filippa -01 Öresund FK 8,15 A
2 Rosenqvist Wilma -01 MAI 8,19 A
3 Simonsson Moa -01 MAI 8,36
4 Östklint Stina -01 Hovslätts IK 8,48
5 Andersson Ida -01 Klippans FK 8,69
6 Byström Alicia -01 Hässleholms AIS 9,02
7 Hannibal Pernille -01 Allerød Atletik og Motion /DK 9,37
Hessner Hansen Katarina -01 Bagsvaerd Atletik /DK dns

F15 60 m Försök 2 16-01-30
Plac Namn Förening/Land Resultat Kval
1 Andersson Linnéa -01 Båstads GoIF 8,21 A
2 Maunsbach Maja -01 IFK Lund 8,26 A
3 Paule Dahi Marie -01 Greve Atletik /DK 8,33 A
4 Carlsson Thelma -01 Klippans FK 8,65
5 Richmore Angel -01 MAI 8,66
6 Valentin Jensen Laura -01 Helsingør IF Atletik /DK 8,72
7 Krongaard Sofie -01 Frederiksberg FIF /DK 9,40
Moore Louise -01 Københavns IF /DK dns

F15 60 m Försök 3 16-01-30
Plac Namn Förening/Land Resultat Kval
1 Ottosson Ida -01 Öresund FK 8,29 A
2 Mansouri Melissa -01 Ullevi FK 8,46
3 Skov Kragh Maria -01 Sparta /DK 8,54
4 Florin Emilie -01 Helsingør IF Atletik /DK 8,61
5 Modess Moa -01 MAI 8,72
6 Palm Boel -01 IF UDD 9,04
7 Völund Astrid -01 Frederiksberg FIF /DK 9,12
8 Jallow Ramou -01 Klippans FK 9,21

F15 60 m Försök 4 16-01-30
Plac Namn Förening/Land Resultat Kval
1 Andersdotter Freja -01 KA 2 IF 8,17 A
2 Olsson Anja -01 MAI 8,33 A
3 Persson Malin -01 IFK Lund 8,44
4 Ericsson Kajsa -01 MAI 8,55
5 Kökeny Lili -01 Sparta /DK 8,55
6 Öbro Jakobsen Andrea -01 Frederiksberg FIF /DK 9,01
7 Hegborn Joksimovic Sara -01 MAI 9,10
8 Olsson Johanna -01 MAI 9,21

F15 60 m Final 16-01-30
Plac Namn Förening/Land Resultat
1 Rosenqvist Wilma -01 MAI 8,03
2 Sivert Filippa -01 Öresund FK 8,05
3 Maunsbach Maja -01 IFK Lund 8,14
4 Andersdotter Freja -01 KA 2 IF 8,16
5 Andersson Linnéa -01 Båstads GoIF 8,24
6 Olsson Anja -01 MAI 8,29
7 Paule Dahi Marie -01 Greve Atletik /DK 8,48
Ottosson Ida -01 Öresund FK dns

F15 200 m Final 1 16-01-30
Plac Namn Förening/Land Resultat Tot.Plac
1 Andersdotter Freja -01 KA 2 IF 26,01 1
2 Rosenqvist Wilma -01 MAI 26,20 2
3 Olsson Anja -01 MAI 26,88 4
4 Abotnes Emma -02 Fana IL / NO 27,54 7

F15 200 m Final 2 16-01-30
Plac Namn Förening/Land Resultat Tot.Plac
1 Dommer Viktoria -01 Sparta /DK 26,67 3
2 Beiter Bomme Ida -01 Sparta /DK 27,40 6
3 Koch Jacobsen Josephine -03 Herlev Atletik/DK 27,63 10
Ottosson Ida -01 Öresund FK dns

F15 200 m Final 3 16-01-30
Plac Namn Förening/Land Resultat Tot.Plac
1 Maunsbach Maja -01 IFK Lund 27,20 5
2 Persson Malin -01 IFK Lund 27,54 8
3 Koerstz Madsen Freja -02 Herlev Atletik/DK 28,56 16
4 Paule Dahi Marie -01 Greve Atletik /DK 46,65 35

F15 200 m Final 4 16-01-30
Plac Namn Förening/Land Resultat Tot.Plac
1 Kruse Kristine -02 Slagelse Atletik DELTA/DK 27,61 9
2 Carlsson Thelma -01 Klippans FK 27,90 11
3 Mansouri Melissa -01 Ullevi FK 28,81 18
Sidibe Bintou -02 Sparta /DK dns

F15 200 m Final 5 16-01-30
Plac Namn Förening/Land Resultat Tot.Plac
1 Persson Famke -03 IFK Lund 28,09 12
2 Kökeny Lili -01 Sparta /DK 28,56 15
3 Dahlberg Alma -02 Hässleholms AIS 29,18 23
4 Lützen Majken -03 Ballerup AK /DK 30,24 29

F15 200 m Final 6 16-01-30
Plac Namn Förening/Land Resultat Tot.Plac
1 Cronstedt Helena -01 MAI 28,29 14
2 Florin Emilie -01 Helsingør IF Atletik /DK 28,70 17
3 Lendal Victoria -02 Sparta /DK 28,96 20
4 Åkesson Erika -01 IFK Växjö 29,05 21

F15 200 m Final 7 16-01-30
Plac Namn Förening/Land Resultat Tot.Plac
1 Lyngby Ida -02 Sparta /DK 29,09 22
2 Svensson Felicia -01 Ystad IF 29,51 25
3 H Svensson Olivia -02 Ystad IF 29,87 27
Karlenberg Alicia Nesbeth -02 Ullevi FK dns

F15 200 m Final 8 16-01-30
Plac Namn Förening/Land Resultat Tot.Plac
1 Matz Helena -02 Ballerup AK /DK 30,69 31
2 Jallow Ramou -01 Klippans FK 30,92 32
3 Landler Janning Veronica -01 Helsingør IF Atletik /DK 31,06 33
4 Söndergaard Caroline -02 Frederiksberg FIF /DK 31,35 34

F15 200 m Final 9 16-01-30
Plac Namn Förening/Land Resultat Tot.Plac
1 Richmore Angel -01 MAI 28,82 19
2 Halsund Christensen Laura -01 Frederiksberg FIF /DK 29,49 24
3 Stridh Clara -02 MAI 30,06 28

F15 200 m Final 10 16-01-30
Plac Namn Förening/Land Resultat Tot.Plac
1 Ericsson Kajsa -01 MAI 28,22 13
2 Lund Kristiansen Luka -01 Bagsvaerd Atletik /DK 29,62 26
3 Völund Astrid -01 Frederiksberg FIF /DK 30,64 30

F15 1200 m Final (fel på varvräkningen) 16-01-30
Plac Namn Förening/Land Resultat Tot.Plac
1 Skoglund Lovisa -01 Höörs IS 3.52,64
2 Johansen Elena -01 Helsingør IF Atletik /DK 3.54,87
3 Jönsson Maja -02 Höörs IS 3.56,80
4 Medved Lisa -02 IFK Lund 4.02,00
5 Möller Jensen Cecilie -01 Bagsvaerd Atletik /DK 4.13,19
6 Boesdal Cecilie -01 Sparta /DK 4.13,46
7 Jensen Emma -01 Klippans FK 4.19,41

F15 1 000 m Final 16-01-30
Plac Namn Förening/Land Resultat Tot.Plac
1 Rödgaard Jessen Caroline -02 Herlev Atletik/DK 3.26,23
2 Rahim Iman -02 MAI 3.35,19
3 Borgqvist Klara -01 Björnstorps IF 3.35,75
4 Nilsson Tuva -02 MAI 3.37,97
5 Jagesten Anja -02 Björnstorps IF 3.38,99
6 Fredriksson Petronella -01 Kongahälla AIK 3.39,78
Nordlund Therese -02 Öresund FK dns

F15 1 000 m Extra Final 16-01-31
Plac Namn Förening/Land Resultat
1 Nordlund Therese -02 Öresund FK 3.38,69
2 Fredriksson Petronella -01 Kongahälla AIK 3.45,00
Medved Lisa -02 IFK Lund dns
Osakwe Cindy -03 Öresund FK dnf

F15 60 m häck Försök 1 16-01-31
Plac Namn Förening/Land Resultat Kval
1 Olsson Anja -01 MAI 9,33 A
2 Stridh Olivia -02 Ystad IF 9,69 A
3 Skriver Loessl Klara -02 Ballerup AK /DK 9,79
4 Åkesson Erika -01 IFK Växjö 9,86
5 Biarner Emelie -02 Klippans FK 9,87
6 Frantzén Börjesson Flora -02 Öresund FK 10,34
7 Brann Widén Lisa -02 Ullevi FK 11,09

F15 60 m häck Försök 2 16-01-31
Plac Namn Förening/Land Resultat Kval
1 Daréll Cindy -02 Ullevi FK 9,44 A
2 Maunsbach Maja -01 IFK Lund 9,49 A
3 Anderberg Nikki -02 Öresund FK 9,64 A
4 Lawaetz Ellen -02 Sparta /DK 10,07
5 Cronstedt Helena -01 MAI 10,22
6 Berg Astrid -02 Ullevi FK 12,34
Hessner Hansen Katarina -01 Bagsvaerd Atletik /DK dns

F15 60 m häck Försök 3 16-01-31
Plac Namn Förening/Land Resultat Kval
1 Beiter Bomme Ida -01 Sparta /DK 9,22 A
2 Aurell Ellinor -01 Ängelholms IF 9,66 A
3 Simonsson Moa -01 MAI 9,78 A
4 Wäljegård Nike -02 Ullevi FK 10,04
5 Fernström Maja -02 MAI 10,14
6 Östklint Stina -01 Hovslätts IK 10,25
7 Öbro Jakobsen Andrea -01 Frederiksberg FIF /DK 11,40

F15 60 m häck Final 16-01-31
Plac Namn Förening/Land Resultat
1 Maunsbach Maja -01 IFK Lund 9,28
2 Beiter Bomme Ida -01 Sparta /DK 9,29
3 Olsson Anja -01 MAI 9,34
4 Stridh Olivia -02 Ystad IF 9,47
5 Anderberg Nikki -02 Öresund FK 9,60
6 Daréll Cindy -02 Ullevi FK 9,65
7 Aurell Ellinor -01 Ängelholms IF 9,85
8 Simonsson Moa -01 MAI 9,88

F15 Höjdhopp Final 16-01-30
Plac Namn Förening/Land Resultat
1 Malmros Nelly -01 Båstads GoIF 1,55
2 Jönsson Gabriella -01 IFK Helsingborg 1,55
3 White Ellen -01 IFK Lund 1,50
4 Simonsson Moa -01 MAI 1,50
5 Andersson Sofia -01 Ullevi FK 1,50
6 Cronstedt Helena -01 MAI 1,50
7 Linné Mathilda -01 IFK Lund 1,40
8 Vikdadl Vera -01 IFK Växjö 1,40
9 Paule Dahi Marie -01 Greve Atletik /DK 1,35
10 Berenht Schunck Kajsa -01 Frederiksberg FIF /DK 1,30

F15 Stavhopp Final 16-01-31
Plac Namn Förening/Land Resultat
1 Jönsson Gabriella -01 IFK Helsingborg 3,25
2 Spiegelhaer Rebecca -02 Ballerup AK /DK 2,50
3 Skriver Loessl Klara -02 Ballerup AK /DK 2,50
4 Andersdotter Freja -01 KA 2 IF 2,40
5 Johannsen Celina -02 MAI 2,30

F15 Längdhopp Final 16-01-31
Plac Namn Förening/Land Resultat
1 Olsson Anja -01 MAI 5,10
2 Simonsson Moa -01 MAI 5,00
3 Hessner Hansen Katarina -01 Bagsvaerd Atletik /DK 4,87
4 Rosenqvist Wilma -01 MAI 4,86
5 Andersson Linnéa -01 Båstads GoIF 4,85
6 Åkesson Erika -01 IFK Växjö 4,83
7 Beiter Bomme Ida -01 Sparta /DK 4,79
8 Vikdadl Vera -01 IFK Växjö 4,63
9 Skov Kragh Maria -01 Sparta /DK 4,62
10 Östklint Stina -01 Hovslätts IK 4,58
11 Ring Helena -02 Amager A C /DK 4,49
12 Holst Elli -01 IF UDD 4,43
13 Svensson Felicia -01 Ystad IF 4,40
14 Palm Boel -01 IF UDD 4,25
15 Modess Moa -01 MAI 4,23
16 Ericsson Kajsa -01 MAI 4,22
17 Wrisberg Kästel Louise -01 Holte Atletik /DK 4,19
18 Mansouri Melissa -01 Ullevi FK 4,19
19 Richmore Angel -01 MAI 4,17
20 Furebring Anna -01 IFK Lund 4,08
21 Olsson Johanna -01 MAI 4,06
22 Völund Astrid -01 Frederiksberg FIF /DK 4,01
23 Berenht Schunck Kajsa -01 Frederiksberg FIF /DK 3,86
24 Krongaard Sofie -01 Frederiksberg FIF /DK 3,41
Andersson Sofia -01 Ullevi FK u.g.r.

F15 Tresteg Final 16-01-30
Plac Namn Förening/Land Resultat
1 Gedin Mea -01 MAI 10,59
2 Vikdadl Vera -01 IFK Växjö 10,35
3 R Stefensen Hannah -02 Fana IL / NO 10,22
4 Östklint Stina -01 Hovslätts IK 10,12
5 Johansson Clara -02 KA 2 IF 10,08
6 Andersson Sofia -01 Ullevi FK 9,83
7 Sjöström Johanna -01 IFK Lund 9,67
8 Hustofft Solveig -02 Fana IL / NO 9,59
9 Svensson Felicia -01 Ystad IF 9,47
10 Abotnes Emma -02 Fana IL / NO 9,16
11 Brann Widén Lisa -02 Ullevi FK 8,62
12 Karlenberg Alicia Nesbeth -02 Ullevi FK 8,53
13 Dejke Elin -02 Ullevi FK 8,15

F15 Kula Final 16-01-31
Plac Namn Förening/Land Resultat
1 Hökfelt Agnes -01 Ängelholms IF 10,48
2 Sundström Alva -02 Ljungby FIK 9,67
3 Furebring Anna -01 IFK Lund 9,63
4 Cronstedt Helena -01 MAI 9,43
5 H Svensson Olivia -02 Ystad IF 9,43
6 Svensson Felicia -01 Ystad IF 9,31
7 Simonsson Moa -01 MAI 9,16
8 Holm Andrea -01 Frederiksberg FIF /DK 7,85

P14 60 m Försök 1 16-01-30
Plac Namn Förening/Land Resultat Kval
1 Thell Adam -02 IFK Lund 8,01 A
2 Månsson Edvin -02 IFK Växjö 8,03 A
3 Meri Dren -02 IK Olympia Maribo /Dk 8,04 A
4 Hedner Elias -02 MAI 8,31
5 Forsberg Herman -02 Ullevi FK 8,71
6 Daae Sander R -02 Fana IL / NO 8,75
7 Wahlgren Johan -02 Ullevi FK 8,90
8 Bokesjö Ola -02 Ullevi FK 8,92

P14 60 m Försök 2 16-01-30
Plac Namn Förening/Land Resultat Kval
1 Andersson Tobias -02 Greve Atletik /DK 7,92 A
2 Leong Richie -02 Ullevi FK 8,19 A
3 Baad Pedersen Janus -02 IK Olympia Maribo /Dk 8,20 A
4 Månsson Truls -02 Åhus FK 8,72
5 Engdahl Emil -02 IFK Helsingborg 8,86
6 Dahl Larsen Alfred -02 Frederiksberg FIF /DK 9,08
7 Ås Carl -02 Ystad IF 9,66

P14 60 m Försök 3 16-01-30
Plac Namn Förening/Land Resultat Kval
1 Engman Isac -02 IFK Trelleborg 7,95 A
2 Smitt Vanges Adam -02 Frederiksberg FIF /DK 8,29 A
3 Jönsson Andreas -02 MAI 8,36
4 Grönbech Nikolaj -02 Slagelse Atletik DELTA/DK 8,43
5 Carstensen Oswald -02 Sparta /DK 8,51
6 Ingesson Karl-Johan -02 Öresund FK 8,81
7 Samuelsson Rasmus -02 Ullevi FK 9,64
Wessman Albin -02 MAI dns

P14 60 m Final 16-01-30
Plac Namn Förening/Land Resultat
1 Andersson Tobias -02 Greve Atletik /DK 7,85
2 Thell Adam -02 IFK Lund 7,95
3 Meri Dren -02 IK Olympia Maribo /Dk 7,96
4 Månsson Edvin -02 IFK Växjö 7,98
5 Engman Isac -02 IFK Trelleborg 8,00
6 Leong Richie -02 Ullevi FK 8,04
7 Baad Pedersen Janus -02 IK Olympia Maribo /Dk 8,26
8 Smitt Vanges Adam -02 Frederiksberg FIF /DK 8,38

P14 Höjdhopp Final 16-01-31
Plac Namn Förening/Land Resultat
1 Ivarsson Albert -02 IF Kronan 1,50
2 Cedertjärn Viggo -02 Lomma FIK 1,45
3 Samuelsson Rasmus -02 Ullevi FK 1,35
4 Daae Sander R -02 Fana IL / NO 1,30
4 Dahl Larsen Alfred -02 Frederiksberg FIF /DK 1,30

P14 Längdhopp Final 16-01-30
Plac Namn Förening/Land Resultat
1 Grönbech Nikolaj -02 Slagelse Atletik DELTA/DK 5,28
2 Andersson Tobias -02 Greve Atletik /DK 5,15
3 Thell Adam -02 IFK Lund 5,04
4 Meri Dren -02 IK Olympia Maribo /Dk 5,03
5 Ivarsson Albert -02 IF Kronan 4,87
6 Carstensen Oswald -02 Sparta /DK 4,56
7 Dahl Larsen Alfred -02 Frederiksberg FIF /DK 4,30
8 Engdahl Emil -02 IFK Helsingborg 4,11
9 Wahlgren Johan -02 Ullevi FK 4,01
10 Ingesson Karl-Johan -02 Öresund FK 3,95
11 Ås Carl -02 Ystad IF 3,57
12 Sten Karl -02 IF Kronan 3,53
13 Smitt Vanges Adam -02 Frederiksberg FIF /DK 3,33

P14 Kula Final 16-01-31
Plac Namn Förening/Land Resultat
1 Grönbech Nikolaj -02 Slagelse Atletik DELTA/DK 12,44
2 Henriksson Andreas -02 IFK Lund 12,35
3 Andersson Tobias -02 Greve Atletik /DK 11,80
4 Meri Dren -02 IK Olympia Maribo /Dk 11,56
5 Månsson Truls -02 Åhus FK 9,83
6 Dahl Larsen Alfred -02 Frederiksberg FIF /DK 8,69
7 Smitt Vanges Adam -02 Frederiksberg FIF /DK 7,88

F14 60 m Försök 1 16-01-30
Plac Namn Förening/Land Resultat Kval
1 Anderberg Nikki -02 Öresund FK 8,15 A
2 H Svensson Olivia -02 Ystad IF 8,81 Varning
3 Lyngby Ida -02 Sparta /DK 8,86
4 Berns Julia -02 IFK Lund 8,96
5 Söndergaard Caroline -02 Frederiksberg FIF /DK 9,12
6 Karlenberg Alicia Nesbeth -02 Ullevi FK 9,16
7 Stridh Clara -02 MAI 9,58

F14 60 m Försök 2 16-01-30
Plac Namn Förening/Land Resultat Kval
1 Abotnes Emma -02 Fana IL / NO 8,39 A
2 Wäljegård Nike -02 Ullevi FK 8,51 A
3 Wingård Sofia -02 IK Orient 8,51 B
4 Nedergaard Liv -02 Sparta /DK 8,61 B
5 Lager Ebba -02 Ystad IF 8,76
6 Österberg Sissela -02 MAI 8,76
7 Malmström Frida -02 Kongahälla AIK 9,13
8 Hustofft Solveig -02 Fana IL / NO 9,20

F14 60 m Försök 3 16-01-30
Plac Namn Förening/Land Resultat Kval
1 Stridh Olivia -02 Ystad IF 8,25 A
2 Koerstz Madsen Freja -02 Herlev Atletik/DK 8,48 A
3 Kruse Kristine -02 Slagelse Atletik DELTA/DK 8,66 B
4 Landberg Emma -02 Frederiksberg FIF /DK 8,72 B
5 Sörensen Josefine -02 Sparta /DK 8,89
6 Hulth Vera -02 Ullevi FK 8,90
7 Frantzén Börjesson Flora -02 Öresund FK 8,92
8 Berg Astrid -02 Ullevi FK 9,04

F14 60 m Försök 4 16-01-30
Plac Namn Förening/Land Resultat Kval
1 Kronkvist Maja -02 Klippans FK 8,25 A
2 Daréll Cindy -02 Ullevi FK 8,35 A
3 R Stefensen Hannah -02 Fana IL / NO 8,54 B
4 Nilsson Tuva -02 MAI 8,64 B
5 Wiedeman Simonsen Alberthe -02 Sparta /DK 8,95
6 Lukic Anna -02 IFK Helsingborg 8,99
7 Raumkjär Stubdrup Lara -02 Frederiksberg FIF /DK 10,01 Varning

F14 60 m Försök 5 16-01-30
Plac Namn Förening/Land Resultat Kval
1 Ekelund Elin -02 Eslövs AIF 8,42 A
2 Lendal Victoria -02 Sparta /DK 8,54 B
3 Cinthio Johansson Lotta -02 Båstads GoIF 8,65 B
4 Antvorskov Maja -02 Frederiksberg FIF /DK 8,83
5 Brann Widén Lisa -02 Ullevi FK 9,00
6 Vilhelmsen Liva -02 Sparta /DK 9,03
7 Lövberg Lina -02 Kongahälla AIK 9,18
8 Dejke Elin -02 Ullevi FK 10,39

F14 60 m Final 1 16-01-30
Plac Namn Förening/Land Resultat
1 Anderberg Nikki -02 Öresund FK 8,05
2 Kronkvist Maja -02 Klippans FK 8,17
3 Stridh Olivia -02 Ystad IF 8,18
4 Ekelund Elin -02 Eslövs AIF 8,29
5 Daréll Cindy -02 Ullevi FK 8,30
6 Abotnes Emma -02 Fana IL / NO 8,45
7 Koerstz Madsen Freja -02 Herlev Atletik/DK 8,49
8 Wäljegård Nike -02 Ullevi FK 8,54

F14 60 m Final 2 16-01-30
Plac Namn Förening/Land Resultat
1 Kruse Kristine -02 Slagelse Atletik DELTA/DK 8,40
2 Lendal Victoria -02 Sparta /DK 8,41
3 Wingård Sofia -02 IK Orient 8,55
4 Nilsson Tuva -02 MAI 8,66
5 Landberg Emma -02 Frederiksberg FIF /DK 8,66
6 Nedergaard Liv -02 Sparta /DK 8,67
7 R Stefensen Hannah -02 Fana IL / NO 8,68
8 Cinthio Johansson Lotta -02 Båstads GoIF 8,68

F14 Höjdhopp Final 16-01-31
Plac Namn Förening/Land Resultat
1 Wingård Sofia -02 IK Orient 1,63
2 Hustofft Solveig -02 Fana IL / NO 1,45
3 Antvorskov Maja -02 Frederiksberg FIF /DK 1,40
4 Johansson Clara -02 KA 2 IF 1,40
5 Valentinsson Ida -02 FK Athlet 1,35
5 Carleson Edith -02 MAI 1,35
7 Andersson Kajsa -02 Åhus FK 1,35
8 Fernström Maja -02 MAI 1,35
9 Dejke Elin -02 Ullevi FK 1,30
10 Lindahl Tuva -02 FK Athlet 1,25
11 Vilhelmsen Liva -02 Sparta /DK 1,25

F14 Längdhopp Final 16-01-30
Plac Namn Förening/Land Resultat
1 Wingård Sofia -02 IK Orient 5,03
2 Daréll Cindy -02 Ullevi FK 4,98
3 Anderberg Nikki -02 Öresund FK 4,89
4 Wäljegård Nike -02 Ullevi FK 4,85
5 Lendal Victoria -02 Sparta /DK 4,74
6 Radencrantz Maria -02 Öresund FK 4,65
7 Berns Julia -02 IFK Lund 4,54
8 Koerstz Madsen Freja -02 Herlev Atletik/DK 4,49
9 Johansson Clara -02 KA 2 IF 4,40
10 Lawaetz Ellen -02 Sparta /DK 4,39
11 Sörensen Josefine -02 Sparta /DK 4,39
12 R Stefensen Hannah -02 Fana IL / NO 4,34
13 Lager Ebba -02 Ystad IF 4,25
14 Brann Widén Lisa -02 Ullevi FK 4,18
15 Hulth Vera -02 Ullevi FK 4,14
16 Vilhelmsen Liva -02 Sparta /DK 4,06
17 Malmström Frida -02 Kongahälla AIK 4,05
18 Wiedeman Simonsen Alberthe -02 Sparta /DK 4,04
19 Söndergaard Caroline -02 Frederiksberg FIF /DK 4,03
20 Berg Astrid -02 Ullevi FK 4,03
21 Antvorskov Maja -02 Frederiksberg FIF /DK 3,99
22 Eklund Felicia -02 MAI 3,82
23 Moore Ellen -02 Hässleholms AIS 3,75
24 Dahlberg Alma -02 Hässleholms AIS 3,71
25 Lukic Anna -02 IFK Helsingborg 3,67
26 Landberg Emma -02 Frederiksberg FIF /DK 3,66
27 Hallbjörner Elin -02 Ullevi FK 3,64
28 Lyngby Ida -02 Sparta /DK 3,61
29 Dejke Elin -02 Ullevi FK 3,35
30 Raumkjär Stubdrup Lara -02 Frederiksberg FIF /DK 3,04

F14 Kula Final 16-01-31
Plac Namn Förening/Land Resultat
1 Quainoo Victoria -02 MAI 10,92
2 Sundström Alva -02 Ljungby FIK 10,33
3 Ekelund Elin -02 Eslövs AIF 9,87
4 Didricksson Hanna -02 Öresund FK 9,74
5 Daréll Cindy -02 Ullevi FK 9,72
6 Fernström Maja -02 MAI 9,68
7 Svemark Tilde -02 IFK Trelleborg 9,35
8 Nedergaard Liv -02 Sparta /DK 9,10
9 Andersson Kajsa -02 Åhus FK 8,84
10 H Svensson Olivia -02 Ystad IF 8,78
11 Vilhelmsen Liva -02 Sparta /DK 8,14
12 Milusic Alexandra -02 Kongahälla AIK 7,81
13 Bank Emilie -02 Sparta /DK 7,68
14 Spiegelhaer Rebecca -02 Ballerup AK /DK 7,66
15 Lövberg Lina -02 Kongahälla AIK 6,81
16 Karlenberg Alicia Nesbeth -02 Ullevi FK 6,01
17 Söndergaard Caroline -02 Frederiksberg FIF /DK 5,60
18 Raumkjär Stubdrup Lara -02 Frederiksberg FIF /DK 4,69

P13 60 m Försök 1 16-01-31
Plac Namn Förening/Land Resultat Kval
1 Wennolf Elias -03 IFK Lund 8,30 A
2 Kadestål Benjamin -03 Öresund FK 8,36 A
3 Andersson Mattias -03 Öresund FK 8,69 A
4 Nilsson Herman -03 Eslövs AIF 9,16 A
5 Bank Mikkelsen Malte -03 Sparta /DK 9,43

P13 60 m Försök 2 16-01-31
Plac Namn Förening/Land Resultat Kval
1 Östergaard August -03 Gentofte IK/DK 8,40 A
2 Ekelund Samuel -03 Eslövs AIF 8,58 A
3 Mehrotra Dhruv -03 Sparta /DK 8,62 A
4 Parmatow Zacharias -03 MAI 8,65 A

P13 60 m Final 16-01-31
Plac Namn Förening/Land Resultat
1 Östergaard August -03 Gentofte IK/DK 8,19
2 Kadestål Benjamin -03 Öresund FK 8,26
3 Wennolf Elias -03 IFK Lund 8,28
4 Ekelund Samuel -03 Eslövs AIF 8,48
5 Parmatow Zacharias -03 MAI 8,55
6 Andersson Mattias -03 Öresund FK 8,59
7 Mehrotra Dhruv -03 Sparta /DK 8,64 Varning
8 Nilsson Herman -03 Eslövs AIF 9,37

P13 800 m Final 16-01-30
Plac Namn Förening/Land Resultat
1 Lar Bab Modou -04 MAI 2.40,04
2 Weineisen Erik -03 Björnstorps IF 2.42,01
3 Bank Mikkelsen Malte -03 Sparta /DK 2.42,37
4 Parmatow Zacharias -03 MAI 2.45,07
5 Gustavsson Elliot -04 Kongahälla AIK 2.48,82
6 Friberg Malte -04 Björnstorps IF 2.49,04
7 Borgqvist Axel -03 Björnstorps IF 2.49,08
8 Ståhl Anton -03 Genarps IF 3.08,17
9 Odeberger John -04 Öresund FK 3.08,79

P13 Höjdhopp Final 16-01-30
Plac Namn Förening/Land Resultat
1 Svensson Adam -03 MAI 1,40
2 Mehrotra Dhruv -03 Sparta /DK 1,35
3 Aasa Filip -03 Habo IF 1,35
4 Bank Mikkelsen Malte -03 Sparta /DK 1,30
5 Nkuru Gabriel -03 Villstad GIF 1,30
6 van de Boel Birk -03 MAI 1,20

P13 Längdhopp Final 16-01-30
Plac Namn Förening/Land Resultat
1 Andersson Mattias -03 Öresund FK 4,78
2 Mehrotra Dhruv -03 Sparta /DK 4,77
3 Boesen Emil -03 Ballerup AK /DK 4,76
4 Parmatow Zacharias -03 MAI 4,62
5 Ekelund Samuel -03 Eslövs AIF 4,51
6 Nkuru Gabriel -03 Villstad GIF 4,38
7 Svensson Adam -03 MAI 4,28
8 Aasa Filip -03 Habo IF 4,06
9 Carlsson Sander -03 Lomma FIK 3,57

P13 Kula Final 16-01-31
Plac Namn Förening/Land Resultat
1 Rubek Vitoft Mads -03 Sparta /DK 11,87
2 Andersson Max -03 Eslövs AIF 11,09
3 Lassen Sofus Peter -03 Sparta /DK 9,45
4 Aasa Filip -03 Habo IF 8,92

F13 60 m Försök 1 16-01-31
Plac Namn Förening/Land Resultat Kval
1 Holmén Thea -03 Villstad GIF 8,54 A
2 Nörding Christensen Ellen -03 Frederiksberg FIF /DK 8,65 A
3 Samuelsson Frida -03 Kongahälla AIK 9,09
4 Gerdes Emma -03 Åhus FK 9,12
5 Wamsler Emilia -03 Södra Sandby IF 9,26
6 Obradovic Johanna -03 IFK Lund 9,47
7 Gérard Ronja -03 IFK Trelleborg 9,86

F13 60 m Försök 2 16-01-31
Plac Namn Förening/Land Resultat Kval
1 Hagman Jenjira -04 MAI 8,62 A
2 Persson Famke -03 IFK Lund 8,64 A
3 Stenström Bella -03 MAI 8,72 A
4 Ewertzh Titti -03 IFK Helsingborg 8,73 A
5 Mehrabi Sara -03 Öresund FK 9,01
6 Ese Osmoike Grace -03 MAI 9,03
7 Sörensson Amanda -03 Öresund FK 9,17
8 Osakwe Cindy -03 Öresund FK 9,50

F13 60 m Försök 3 16-01-31
Plac Namn Förening/Land Resultat Kval
1 Koch Jacobsen Josephine -03 Herlev Atletik/DK 8,70 A
2 Gedsö Färge Cecilie -03 Ballerup AK /DK 8,76 A
3 Thulin Joy -03 Öresund FK 8,82
4 Drott Humla -03 IFK Helsingborg 9,11
5 Persson Ellen -03 MAI 9,45
6 Kristiansen Nanna -03 HG Atletik&Motion /DK 9,71
7 Möller Cornelia -03 IFK Trelleborg 10,64
Holgersson Ella -03 MAI dns

F13 60 m Final 16-01-31
Plac Namn Förening/Land Resultat
1 Holmén Thea -03 Villstad GIF 8,35
2 Koch Jacobsen Josephine -03 Herlev Atletik/DK 8,51
3 Hagman Jenjira -04 MAI 8,55
4 Gedsö Färge Cecilie -03 Ballerup AK /DK 8,63
5 Stenström Bella -03 MAI 8,69
6 Nörding Christensen Ellen -03 Frederiksberg FIF /DK 8,72
7 Ewertzh Titti -03 IFK Helsingborg 8,75
8 Persson Famke -03 IFK Lund 8,80

F13 800 m Final 1 16-01-30
Plac Namn Förening/Land Resultat Tot.Plac
1 Falkebo Jensen Marie -03 Sparta /DK 2.27,93 1
2 Nörding Christensen Ellen -03 Frederiksberg FIF /DK 2.29,25 2
3 Lützen Majken -03 Ballerup AK /DK 2.29,97 3
4 Nilsson Thea -03 Höörs IS 2.30,10 4
5 Andersen Kamille D -03 Frederiksberg FIF /DK 2.37,40 5
6 Sjöbeck Lykke -03 Ystad IF 2.41,05 7

F13 800 m Final 2 16-01-30
Plac Namn Förening/Land Resultat Tot.Plac
1 Söttrup Alma -03 Ballerup AK /DK 2.39,48 6
2 Joabsson Elin -04 IFK Växjö 2.47,71 8
3 Joabsson Hanna -04 IFK Växjö 2.48,13 9
4 Andersson Julia -04 MAI 2.49,52 10
5 Linde Matilde -03 Björnstorps IF 2.51,90 11
6 Mandl Emilia -04 MAI 2.53,41 12
7 Samuelsson Frida -03 Katrineholm AIK 3.01,22 13

F13 Höjdhopp Final 16-01-31
Plac Namn Förening/Land Resultat
1 Schärfe Karla -03 Sparta /DK 1,52
2 Karström Sydney -04 Åhus FK 1,46
3 Sörensson Amanda -03 Öresund FK 1,35
4 Palhoto Nicole -03 Öresund FK 1,35
5 Bach Jensen Bang Ingrid Sofie -03 Bagsvaerd Atletik /DK 1,30
6 Ese Osmoike Grace -03 MAI 1,30
7 Holgersson Ella -03 MAI 1,30
8 Kristiansen Nanna -03 HG Atletik&Motion /DK 1,20

F13 Längdhopp Final 16-01-30
Plac Namn Förening/Land Resultat
1 Gedsö Färge Cecilie -03 Ballerup AK /DK 4,75
2 Koch Jacobsen Josephine -03 Herlev Atletik/DK 4,71
3 Ewertzh Titti -03 IFK Helsingborg 4,63
4 Holmén Thea -03 Villstad GIF 4,62
5 Thulin Joy -03 Öresund FK 4,53
6 Stenström Bella -03 MAI 4,44
7 Sörensson Amanda -03 Öresund FK 4,41
8 Lindvall Chanelle -03 Ystad IF 4,33
9 Samuelsson Frida -03 Kongahälla AIK 4,12
10 Bach Jensen Bang Ingrid Sofie -03 Bagsvaerd Atletik /DK 4,10
11 Fäldt Moa -03 Åhus FK 4,05
12 Mehrabi Sara -03 Öresund FK 3,99
13 Joabsson Elin -04 IFK Växjö 3,98
14 Persson Ellen -03 MAI 3,90
15 Vukoja Leonita -03 MAI 3,87
16 Osakwe Cindy -03 Öresund FK 3,87
17 Holgersson Ella -03 MAI 3,76
18 Joabsson Hanna -04 IFK Växjö 3,70
19 Svanberg Milla -03 MAI 3,68
20 Gérard Ronja -03 IFK Trelleborg 3,41

F13 Kula Final 16-01-31
Plac Namn Förening/Land Resultat
1 Schamell Julia -03 Eslövs AIF 13,55
2 Krüeger Rebecka -03 MAI 12,39
3 Koch Jacobsen Josephine -03 Herlev Atletik/DK 11,46
4 Ese Osmoike Grace -03 MAI 10,69
5 Berg Johanna -03 Eslövs AIF 9,27
6 Persson Ellen -03 MAI 8,56
7 Vukoja Leonita -03 MAI 8,37
8 Wamsler Emilia -03 Södra Sandby IF 7,95
9 Obradovic Johanna -03 IFK Lund 7,09
10 Gérard Ronja -03 IFK Trelleborg 6,80
11 Kristiansen Nanna -03 HG Atletik&Motion /DK 6,06

P12 60 m Försök 1 16-01-31