PALLAS SPELEN 2018
Resultatlista.
Datum: 2018-01-27 - 28
Plats: Atleticum, Malmö
Arrangör: IK Pallas, Heleneholms IF, IK Finish o IFK Lund
Tävlingsledare: Maria Kvant
Senast uppdaterad: 2018-01-29, 21:09

MS 60 m Försök 1 18-01-27
Plac Namn Förening/Land Resultat Kval
1 Asante Festus -94 Hvidovre AM (DEN) 6,94 A
2 Kadestål Sebastian -96 Malmö AI 7,17 B
3 Selin Martin -95 Ullevi FK 7,18
4 Samuelsson Fredrik -95 Hässelby SK 7,29
5 Martinsson Elias -97 Mölndals AIK 7,37
6 Bazgir Navid -95 Hvidovre AM (DEN) 7,50
7 Andersen Michael Noes -91 Sparta (DEN) 7,55

MS 60 m Försök 2 18-01-27
Plac Namn Förening/Land Resultat Kval
1 Patrik Andersson -91 Ullevi FK 6,92 A
2 Nilsson Philip -95 IFK Lund 7,01 A
3 Knudsen Steffen U -98 Aarhus 1900 A/M (DEN) 7,09 B
4 Monien Gustav -97 IFK Lund 7,24
5 Narup Carl -98 Ullevi FK 7,28
6 A. Olsen Mathias -91 Frederiksberg IF (DEN) 7,37
7 Ahlström Theodor -98 IFK Växjö 7,67
Spure Pedersen Casper -92 AGF Atletik (DEN) dns

MS 60 m Försök 3 18-01-27
Plac Namn Förening/Land Resultat Kval
1 Bah Sulayman -86 Ullevi FK 6,91 A
2 Ranning Albert -98 Københavns IF (DEN) 7,06 B
3 Allison Tarley -97 Alingsås IF 7,15 B
4 Ericsson Felix -95 IFK Helsingborg 7,29
5 Pratdavis Rodney -93 Hvidovre AM (DEN) 7,31
6 Jensen Christian B. -91 Randers Freja Atletik (DEN) 7,69
Jespersen Emil -94 Ballerup AK (DEN) dns

MS 60 m Försök 4 18-01-27
Plac Namn Förening/Land Resultat Kval
1 Fossøy Jostein J -92 Førde IL Friidrett (NOR) 7,07 B
2 Boström Björn -87 IFK Lund 7,15 B
3 Gaudiello James -98 Malmö AI 7,32
4 Laugesen Christian Lauge -86 Sparta (DEN) 7,47
5 Bonde Pedersen Kristoffer -91 Københavns IF (DEN) 7,58
6 Stærmose Tobias -91 Aarhus 1900 A/M (DEN) 7,66
Kadestål Kasper -99 Malmö AI dns

MS 60 m Försök 5 18-01-27
Plac Namn Förening/Land Resultat Kval
1 Musah Kojo -96 Aarhus 1900 A/M (DEN) 6,91 A
2 Martinussen Christian -83 Fana IL (NOR) 6,95 A
3 Rosenberg Michael -90 Lillehammer IF (NOR) 7,18 B
4 Gotthardsen Toke -94 Bagsvaerd Atletik (DEN) 7,34
5 Valentin Buschardt Sebastian -97 Bagsvaerd Atletik (DEN) 7,46
6 Regli Frederik -90 Frederiksberg IF (DEN) 7,46
7 Kristensen Martin H -92 Sparta (DEN) 7,61
8 Rosén Peter -65 Hovslätts IK 8,33

MS 60 m Försök 6 18-01-27
Plac Namn Förening/Land Resultat Kval
1 Nielsen Frederik Schou -96 Sparta (DEN) 6,90 A
2 Pedersen Sebastian -97 Sparta (DEN) 7,03 A
3 Thornée Marcus -98 IFK Helsingborg 7,03 B
4 Arge Tummas Napoleon -95 Hvirlan (FAR) 7,45
5 Yaydanyar Daryoush -86 Københavns IF (DEN) 7,47
6 Sund Simon -97 Ullevi FK 7,76
7 Lorentzon Per-Joan -74 IK Orient 7,80
Bagge Jannick -94 Københavns IF (DEN) dns

MS 60 m Final 1 18-01-27
Plac Namn Förening/Land Resultat
1 Asante Festus -94 Hvidovre AM (DEN) 6,82
2 Bah Sulayman -86 Ullevi FK 6,82
3 Nielsen Frederik Schou -96 Sparta (DEN) 6,87
4 Musah Kojo -96 Aarhus 1900 A/M (DEN) 6,88
5 Patrik Andersson -91 Ullevi FK 6,94
6 Martinussen Christian -83 Fana IL (NOR) 6,97
7 Pedersen Sebastian -97 Sparta (DEN) 7,08
8 Nilsson Philip -95 IFK Lund 7,11

MS 60 m Final 2 18-01-27
Plac Namn Förening/Land Resultat
1 Ranning Albert -98 Københavns IF (DEN) 7,05
2 Knudsen Steffen U -98 Aarhus 1900 A/M (DEN) 7,13
3 Kadestål Sebastian -96 Malmö AI 7,15
4 Rosenberg Michael -90 Lillehammer IF (NOR) 7,17
5 Allison Tarley -97 Alingsås IF 7,17
6 Fossøy Jostein J -92 Førde IL Friidrett (NOR) 7,23
Thornée Marcus -98 IFK Helsingborg dns
Boström Björn -87 IFK Lund dns

MS 200 m Final 1 18-01-28
Plac Namn Förening/Land Resultat Tot.Plac
1 Sandberg Joachim -95 Sandnes IL (NOR) 21,80 1
2 Lesser Alexander -93 Ullevi FK 22,23 3
3 Musah Kojo -96 Aarhus 1900 A/M (DEN) 22,27 4

MS 200 m Final 2 18-01-28
Plac Namn Förening/Land Resultat Tot.Plac
1 Andersson Peter -99 Greve Atletik (DEN) 22,44 6
2 Kadestål Sebastian -96 Malmö AI 22,51 7
3 Olsen Kasper -91 Hvidovre AM (DEN) 22,73 9

MS 200 m Final 3 18-01-28
Plac Namn Förening/Land Resultat Tot.Plac
1 Asante Festus -94 Hvidovre AM (DEN) 22,14 2
2 Rogo Desmond -96 Hammarby IF 22,53 8
3 Selin Martin -95 Ullevi FK 23,02 14

MS 200 m Final 4 18-01-28
Plac Namn Förening/Land Resultat Tot.Plac
1 Ranning Albert -98 Københavns IF (DEN) 22,41 5
2 Ericsson Felix -95 IFK Helsingborg 23,01 13
3 Spure Pedersen Casper -92 AGF Atletik (DEN) 23,28 15

MS 200 m Final 5 18-01-28
Plac Namn Förening/Land Resultat Tot.Plac
1 Klausen Rasmus Thornbjerg -00 Fremad Holbäck (DEN) 22,85 11
2 Klejnstrup Mikkel -86 Sparta (DEN) 22,89 12
Pratdavis Rodney -93 Hvidovre AM (DEN) dq Tjuvstart

MS 200 m Final 6 18-01-28
Plac Namn Förening/Land Resultat Tot.Plac
1 Astrup Mathias -99 Greve Atletik (DEN) 22,83 10
2 Schneidgen Patrik -94 Randers Freja Atletik (DEN) 23,53 16
3 Marcus Sam -99 Sparta (DEN) 23,69 18

MS 200 m Final 7 18-01-28
Plac Namn Förening/Land Resultat Tot.Plac
1 Helsing Jakob -00 IK Orient 23,74 19
2 Andersen Michael Noes -91 Sparta (DEN) 24,43 23
3 Bazgir Navid -95 Hvidovre AM (DEN) 24,55 24

MS 200 m Final 8 18-01-28
Plac Namn Förening/Land Resultat Tot.Plac
1 Lorentzon Fredrik -97 IFK Lidingö 23,95 20
2 Khan Haris -00 Hvidovre AM (DEN) 24,35 22
3 Stærmose Tobias -91 Aarhus 1900 A/M (DEN) 24,69 27

MS 200 m Final 9 18-01-28
Plac Namn Förening/Land Resultat Tot.Plac
1 A. Olsen Mathias -91 Frederiksberg IF (DEN) 23,63 17
2 Andersen Mathias Skifter -99 Slagelse Atletik DELTA (DEN) 23,99 21

MS 200 m Final 10 18-01-28
Plac Namn Förening/Land Resultat Tot.Plac
1 Jensen Christian B. -91 Randers Freja Atletik (DEN) 24,60 25
2 Bjerre Nicklas -97 Korsør (DEN) 24,64 26

MS 400 m Final 1 18-01-27
Plac Namn Förening/Land Resultat Tot.Plac
1 Sandberg Joachim -95 Sandnes IL (NOR) 48,44 1
2 Lundskog Alexander -96 Ullevi FK 48,67 2
3 Ekelund-Arenander Nick -89 Malmö AI 48,77 4
4 Lesser Alexander -93 Ullevi FK 49,82 6

MS 400 m Final 2 18-01-27
Plac Namn Förening/Land Resultat Tot.Plac
1 Sigurdsson Anton -96 Malmö AI 48,70 3
2 Greilert Oskar -95 Ullevi FK 49,73 5
3 Söndergaard Emil -96 Aarhus 1900 A/M (DEN) 50,30 9
4 Lindahl Erik -90 Ullevi FK 51,86 16

MS 400 m Final 3 18-01-27
Plac Namn Förening/Land Resultat Tot.Plac
1 Nielsen Gustav Lundholm -98 Sparta (DEN) 49,96 7
2 Astrup Mathias -99 Greve Atletik (DEN) 50,30 8
3 Spure Pedersen Casper -92 AGF Atletik (DEN) 50,80 10
4 Karlsson Joakim -97 Ullevi FK 50,86 11

MS 400 m Final 4 18-01-27
Plac Namn Förening/Land Resultat Tot.Plac
1 Samuelsson Jakob -98 Hässelby SK 51,58 13
2 Klejnstrup Mikkel -86 Sparta (DEN) 51,63 14
3 Kristensen Martin H -92 Sparta (DEN) 52,98 20
4 Præst Jaqué Klaus -92 Bagsvaerd Atletik (DEN) 53,54 22

MS 400 m Final 5 18-01-27
Plac Namn Förening/Land Resultat Tot.Plac
1 Mørk Mathias -97 Aarhus 1900 A/M (DEN) 50,95 12
2 Schneidgen Patrik -94 Randers Freja Atletik (DEN) 51,81 15
3 Marcus Sam -99 Sparta (DEN) 53,28 21
4 Helsing Jakob -00 IK Orient 54,58 25

MS 400 m Final 6 18-01-27
Plac Namn Förening/Land Resultat Tot.Plac
1 Soulier Lucas -02 Sparta (DEN) 51,90 17
2 Jørgensen Brian O. -74 Københavns IF (DEN) 52,14 18
3 Nielsen Magnus -91 IFK Lund 52,17 19
4 Sterner Robin -91 Malmö AI 54,00 24

MS 400 m Final 7 18-01-27
Plac Namn Förening/Land Resultat Tot.Plac
1 Bjeregaard Isak -81 Björnstorps IF 53,67 23
2 Nurmi Albert -01 Malmö AI 55,50 27
3 Möbius Henrik -00 Malmö AI 57,11 32
4 Nielsen Tobias Feldborg -03 IK Hellas Roskilde (DEN) 57,31 33

MS 400 m Final 8 18-01-27
Plac Namn Förening/Land Resultat Tot.Plac
1 Smith Axel -86 Björnstorps IF 54,92 26
2 Larsson Anton -02 Malmö AI 56,04 29
3 Engman Isac -02 Malmö AI 56,07 30
4 Qvant Olof -00 Malmö AI 58,48 35

MS 400 m Final 9 18-01-27
Plac Namn Förening/Land Resultat Tot.Plac
1 Andersson Alex -00 Malmö AI 55,73 28
2 Aatti Zakaha -68 KA2 IF 57,82 34
3 Sigfusson Asger -02 Helsingør IF Atletik (DEN) 59,21 37
4 Carlsson Truls -02 Höörs IS 59,94 38

MS 400 m Final 10 18-01-27
Plac Namn Förening/Land Resultat Tot.Plac
1 Alm Emanuel -02 Ängelholms IF 56,74 31
2 Norstedt Frederik -99 IFK Helsingborg 59,13 36
3 Bahrami Zabihulla -03 Höörs IS 1.02,52 39

MS 800 m Final 1 18-01-28
Plac Namn Förening/Land Resultat Tot.Plac
1 Andersson Joakim -92 IFK Trelleborg 1.55,93 1
2 Mehic Adrian -94 Heleneholms IF 1.58,24 2
3 Bjeregaard Isak -81 Björnstorps IF 1.58,37 3
4 Tostrup Emil -95 Malmö AI 1.59,18 4
5 Adamsen Jonathan -95 Københavns IF (DEN) 1.59,66 5
Åberg Benjamin -95 Hälle IF dns

MS 800 m Final 2 18-01-28
Plac Namn Förening/Land Resultat Tot.Plac
1 Skifte Thor -97 Amager Atletik Club (DEN) 2.00,96 7
2 Kofoed Mads Windahl -99 Viking Atletik (DEN) 2.01,35 8
3 Morell Micki Borgen -00 IK Olympia (DEN) 2.02,23 9
4 Sterner Robin -91 Malmö AI 2.05,32 11
5 Thernøe Oliver -96 Korsør (DEN) 2.05,55 12
6 Balling Lucas -97 Københavns IF (DEN) 2.06,47 14

MS 800 m Final 3 18-01-28
Plac Namn Förening/Land Resultat Tot.Plac
1 Jönk Sören -97 Bagsvaerd Atletik (DEN) 1.59,69 6
2 Alin Yusuf -95 Amager Atletik Club (DEN) 2.04,87 10
3 Præst Jaqué Klaus -92 Bagsvaerd Atletik (DEN) 2.06,35 13
4 Skovhøj Emil -91 Amager Atletik Club (DEN) 2.07,14 15
5 Gottlieb Frederik -00 Helsingør IF Atletik (DEN) 2.08,62 17
6 Lacayo Noa -99 Björnstorps IF 2.08,75 18
7 Möbius Henrik -00 Malmö AI 2.12,22 22

MS 800 m Final 4 18-01-28
Plac Namn Förening/Land Resultat Tot.Plac
1 Lundborg Daniel -97 Malmö AI 2.08,23 16
2 Kiplagat Kondrup Victor -02 Kolding KFUM (DEN) 2.09,03 19
3 Bergman Sebastian -01 Hvidovre AM (DEN) 2.10,54 20
4 Morell Noah Borgen -04 IK Olympia (DEN) 2.10,68 21
5 Norstedt Frederik -99 IFK Helsingborg 2.17,48 23
6 Qvant Olof -00 Malmö AI 2.25,87 24

MS 1 500 m Final 1 18-01-27
Plac Namn Förening/Land Resultat Tot.Plac
1 Doley Warsame -98 Malmö AI 4.00,31 1
2 Abdi Abubakar -99 Malmö AI 4.03,09 2
3 Tostrup Emil -95 Malmö AI 4.04,53 3
4 Meijer Olle -98 Malmö AI 4.08,55 4
5 Wykman Oliver -94 Högby IF 4.11,85 5
6 El Khouaji El Mehdi -86 Heleneholms IF 4.28,54 13
7 Karlsson Erik -98 Högby IF 4.50,64 15
Jirrabey Hassein - Malmö AI dnf Hare

MS 1 500 m Final 2 18-01-27
Plac Namn Förening/Land Resultat Tot.Plac
1 Östenson Björn -93 Ryssbergets IK 4.16,69 6
2 Nord Henrik -73 Ystads IF 4.17,14 7
3 Månsson Adam -89 Malmö AI 4.17,77 8
4 Skovhøj Emil -91 Amager Atletik Club (DEN) 4.19,70 9
5 Holst Simon -98 Amager Atletik Club (DEN) 4.20,28 10
6 Prellner Isak -98 IFK Lund 4.26,32 11
7 Kuhre Hansen Lasse -96 Viking Atletik (DEN) 4.36,03 14

MS 1 500 m Final 3 18-01-27
Plac Namn Förening/Land Resultat Tot.Plac
2 Smith Axel -86 Björnstorps IF 4.26,73 12
5 Cederström Andreas -84 IS Göta 4.57,95 16
Hansen Teddy -66 Viking Atletik (DEN) dns

MS 60 m häck Försök 1 18-01-28
Plac Namn Förening/Land Resultat Kval
1 Tay Marvin -90 Spårvägens FK 8,13 A
2 Kvist Wirdmo Hannes -94 Athletics 24 Seven SK 8,19 A
3 Martinsson Elias -97 Mölndals AIK 8,26 A
4 Elfgaard Rasmus -94 Athletics 24 Seven SK 8,78 A
5 Holmberg Sebastian -87 IFK Lund 9,54

MS 60 m häck Försök 2 18-01-28
Plac Namn Förening/Land Resultat Kval
1 Hrelja Max -98 Malmö AI 8,07 A
2 Widlund Hampus -93 IFK Växjö 8,19 A
3 Samuelsson Fredrik -95 Hässelby SK 8,23 A
4 Kanestrøm Martin Nikolai -96 IK Tjalve (NOR) 8,89 A
5 Ahlström Theodor -98 IFK Växjö 9,62

MS 60 m häck Final 18-01-28
Plac Namn Förening/Land Resultat
1 Hrelja Max -98 Malmö AI 7,92
2 Tay Marvin -90 Spårvägens FK 7,98
3 Martinsson Elias -97 Mölndals AIK 8,12
4 Samuelsson Fredrik -95 Hässelby SK 8,14
5 Widlund Hampus -93 IFK Växjö 8,17
6 Kvist Wirdmo Hannes -94 Athletics 24 Seven SK 8,42
7 Kanestrøm Martin Nikolai -96 IK Tjalve (NOR) 8,98
Elfgaard Rasmus -94 Athletics 24 Seven SK dns

MS Höjdhopp Final 18-01-28
Plac Namn Förening/Land Resultat
1 Raa Erlend Bolstad -00 Fana IL (NOR) 2,05
2 Björklund Filip -98 Upsala IF 2,00
3 Fransson Samuel -00 Malmö AI 1,95
4 Ellingsen Vetle Raa -00 Fana IL (NOR) 1,95
5 Leveau Andreas -80 Öresund FK 1,90
6 Johnsen Inge Eide -98 Fana IL (NOR) 1,85
7 Elfgaard Rasmus -94 Athletics 24 Seven SK 1,80
1,75 1,80 1,85 1,90 1,95 2,00 2,05 2,08
Raa Erlend Bolstad o o o o xxx
Björklund Filip o o xo xxx
Fransson Samuel o xo xo xxx
Ellingsen Vetle Raa o o xxo xxo xxx
Leveau Andreas o o o xo xxx
Johnsen Inge Eide o xo xxx
Elfgaard Rasmus o o xxx

MS Stavhopp Final 18-01-27
Plac Namn Förening/Land Resultat
1 Svärd Jacobsson Melker -94 Örgryte IS 5,60
2 Lillefosse Pål Haugen -01 IL Gneist (NOR) 5,40
3 Jørgensen Rasmus W -89 Sparta (DEN) 5,40
4 Dolve Eirik G -95 Fana IL (NOR) 5,40
5 Gyllensten Filip -92 IF Kville 5,30
6 Christiansen Michael -88 Aarhus 1900 A/M (DEN) 4,80
7 Fagö Micael -94 Kalmar SK 4,80
8 Gjesdal Andreas -95 IK Tjalve (NOR) 4,60
9 Chabert Oliver -99 Sparta (DEN) 4,60
10 Ruffieux Jonathan -91 Örgryte IS 4,40
10 Carlsson Emil -02 IFK Växjö 4,40
12 Graves Nikolaj -98 Sparta (DEN) 4,40
13 Östergren Emil -98 IFK Växjö 4,40
14 Herstedt Magnus -98 Malmö AI 4,40
15 Bengtsson Adam -99 Ullevi FK 4,20
16 Rooth Markus -01 IK Tjalve (NOR) 4,00
17 Clausen Mathias -01 Vidar Atletik (DEN) 4,00
18 Hartmann Virgil Topholm -98 Sparta (DEN) 3,80
19 Edman Oliver -01 Örgryte IS 3,80
20 Kock Pedersen Andreas -97 Korsør (DEN) 3,60
3,40 3,60 3,80 4,00 4,20 4,40 4,60 4,80 5,00 5,10 5,20 5,30 5,40 5,55 5,60 5,78
Svärd Jacobsson Melker o - o xxx
Lillefosse Pål Haugen o - o xo o xxx
Jørgensen Rasmus W xo - o xxx
Dolve Eirik G o - xo - xxx
Gyllensten Filip xo - o xxx
Christiansen Michael xo o xxx
Fagö Micael o xo xxx
Gjesdal Andreas xo xxx
Chabert Oliver o o xxo xxx
Ruffieux Jonathan o o xxx
Carlsson Emil o o xxx
Graves Nikolaj o xo xo xxx
Östergren Emil xxo xo xxx
Herstedt Magnus xxo xxx
Bengtsson Adam o xxx
Rooth Markus xo o o xxx
Clausen Mathias xo o xo xxx
Hartmann Virgil Topholm o xxx
Edman Oliver o xxo xxx
Kock Pedersen Andreas o xxo xxx

MS Längdhopp Final 18-01-28
Plac Namn Förening/Land Resultat
1 Nilsson Montler Thobias -96 Malmö AI 7,90
2 Pedersen Sebastian -97 Sparta (DEN) 7,30
3 Gabrielsen Benjamin -95 Sparta (DEN) 7,09
4 Martinsson Elias -97 Mölndals AIK 6,94
5 Bouziad Massin Ait -95 Sparta (DEN) 6,69
6 Hallquist Odin -97 Fana IL (NOR) 6,61
7 Traoré Simon -98 Sparta (DEN) 6,50
8 Ahlström Theodor -98 IFK Växjö 6,28
9 Swann Robin -97 Sparta (DEN) 6,15
1 2 3 4 5 6
Nilsson Montler Thobias 7,66 7,64 7,56 7,55 7,61 7,90
Pedersen Sebastian 7,05 7,30 7,09 7,23 7,19 7,00
Gabrielsen Benjamin 7,05 7,05 x x 7,09 ---
Martinsson Elias 6,81 x 6,84 6,94 --- ---
Bouziad Massin Ait x 6,28 6,69 x 6,01 x
Hallquist Odin 6,48 x 6,61 6,22 x 6,11
Traoré Simon 6,34 6,33 6,16 6,29 6,41 6,50
Ahlström Theodor x 6,13 6,28 6,19 x 6,04
Swann Robin 5,86 6,08 6,15

MS Tresteg Final 18-01-27
Plac Namn Förening/Land Resultat
1 Nyberg Marcus -97 Malmö AI 15,00
2 Mbumba Moteba -90 Hässelby SK 14,81
3 Ström Mathias -87 Örgryte IS 14,57
4 Raa Erlend Bolstad -00 Fana IL (NOR) 14,52
5 Bouziad Massin Ait -95 Sparta (DEN) 14,15
6 Bucher Johanesen Per -02 Fana IL (NOR) 13,85
7 Quick Emil -95 Kalmar SK 12,69
8 Haugland Lars Jørgen -00 Fana IL (NOR) 12,30
9 Thomsen Simon B. -99 Randers Freja Atletik (DEN) 11,20
1 2 3 4 5 6
Nyberg Marcus x 14,83 x 15,00 x x
Mbumba Moteba x x 13,89 x 14,73 14,81
Ström Mathias 14,54 x 14,22 14,57 14,42 x
Raa Erlend Bolstad 14,40 13,14 14,46 x x 14,52
Bouziad Massin Ait x 13,40 x 14,12 x 14,15
Bucher Johanesen Per 13,85 13,59 x --- --- ---
Quick Emil 12,40 12,40 12,69 12,30 12,59 12,42
Haugland Lars Jørgen 12,30 12,12 11,72 x x 11,92
Thomsen Simon B. 11,00 11,13 11,20

MS Kula Final 18-01-28
Plac Namn Förening/Land Resultat
1 Petersson Wictor -98 Malmö AI 19,02
2 Samuelsson Jakob -98 Hässelby SK 14,41
3 Narup Carl -98 Ullevi FK 12,90
4 Elfgaard Rasmus -94 Athletics 24 Seven SK 12,21
1 2 3 4 5 6
Petersson Wictor 18,56 18,45 18,56 19,02 18,89 18,96
Samuelsson Jakob x 14,10 14,41 x 14,28 14,30
Narup Carl 12,72 x 12,78 x 12,90 12,38
Elfgaard Rasmus 12,05 x 11,98 12,01 12,21 12,01

KS 60 m Försök 1 18-01-27
Plac Namn Förening/Land Resultat Kval
1 Payton Claudia -98 IF Göta 7,55 A
2 Hansson Amanda -99 Hässelby SK 7,56 A
3 Palmqvist Hanna -96 Mölndals AIK 7,74 B
4 Nilsson Ida -98 Hovslätts IK 7,84 B
5 Larsen Fredrikke Dam -91 Randers Freja Atletik (DEN) 7,91 B
6 Sjögren Sara -98 Stenungsund FI 8,15
7 Nissen Annemarie -94 Sparta (DEN) 8,18
8 Lamhauge Alda S. -98 Hvirlan (FAR) 8,28

KS 60 m Försök 2 18-01-27
Plac Namn Förening/Land Resultat Kval
1 U Kramer Mathilde -93 Frederiksberg IF (DEN) 7,45 A
2 Rønningen Helene -98 IL Tyrving (NOR) 7,50 A
3 Lilja Lisa -96 Ullevi FK 7,73 A
4 Ahmad Binai -97 KA2 IF 7,75 B
5 Falk R. Nissen Camilla -90 Frederiksberg IF (DEN) 7,92 B
6 Olsson Josefine -98 Hässleholms AIS 8,17
Pedersen Liv Didi -97 Københavns IF (DEN) dns

KS 60 m Försök 3 18-01-27
Plac Namn Förening/Land Resultat Kval
1 Nilsson Pernilla -92 Malmö AI 7,58 A
2 Sowe Fatou -93 Ullevi FK 7,59 A
3 Håkegård Cecilia -94 Selsbakk IF (NOR) 7,85 B
4 Berneryd Saga -99 Spårvägens FK 8,17
5 Böll Sandra -94 Sparta (DEN) 8,22
6 Johansson Sjödin Lovisa -97 Ullevi FK 8,62
7 Venborg Maria -91 Københavns IF (DEN) 9,01

KS 60 m Försök 4 18-01-27
Plac Namn Förening/Land Resultat Kval
1 Østergård Louise -94 Randers Freja Atletik (DEN) 7,65 A
2 Jensen Annelouise Villum -96 Aarhus 1900 A/M (DEN) 7,74 B
3 Holtan Wathne Agathe -94 Sandnes IL (NOR) 7,82 B
4 Roth Maln -95 Ullevi FK 8,04
5 Bjureby Therese -97 Linköpings GIF 8,07
6 Olander Julia -99 KA2 IF 8,48
7 Hansen Cecilie Bønnelycke -97 Hvidovre AM (DEN) 8,55

KS 60 m Final 1 18-01-27
Plac Namn Förening/Land Resultat
1 U Kramer Mathilde -93 Frederiksberg IF (DEN) 7,47
2 Rønningen Helene -98 IL Tyrving (NOR) 7,47
3 Payton Claudia -98 IF Göta 7,48
4 Sowe Fatou -93 Ullevi FK 7,57
5 Nilsson Pernilla -92 Malmö AI 7,62
6 Østergård Louise -94 Randers Freja Atletik (DEN) 7,63
7 Lilja Lisa -96 Ullevi FK 7,75
Hansson Amanda -99 Hässelby SK dns

KS 60 m Final 2 18-01-27
Plac Namn Förening/Land Resultat
1 Palmqvist Hanna -96 Mölndals AIK 7,73
2 Holtan Wathne Agathe -94 Sandnes IL (NOR) 7,77
3 Jensen Annelouise Villum -96 Aarhus 1900 A/M (DEN) 7,78
4 Håkegård Cecilia -94 Selsbakk IF (NOR) 7,82
5 Nilsson Ida -98 Hovslätts IK 7,82
6 Ahmad Binai -97 KA2 IF 7,83
7 Falk R. Nissen Camilla -90 Frederiksberg IF (DEN) 7,91
8 Larsen Fredrikke Dam -91 Randers Freja Atletik (DEN) 7,91

KS 200 m Final 1 18-01-28
Plac Namn Förening/Land Resultat Tot.Plac
1 Nilsson Pernilla -92 Malmö AI 24,45 1
2 Graversgaard Mette -95 Aarhus 1900 A/M (DEN) 24,46 2
3 U Kramer Mathilde -93 Frederiksberg IF (DEN) 24,56 4

KS 200 m Final 2 18-01-28
Plac Namn Förening/Land Resultat Tot.Plac
1 Karstoft Ida Kathrine -95 Sparta (DEN) 24,49 3
2 Lilja Lisa -96 Ullevi FK 24,74 5
3 Holtan Wathne Agathe -94 Sandnes IL (NOR) 25,18 6

KS 200 m Final 3 18-01-28
Plac Namn Förening/Land Resultat Tot.Plac
1 Aakre Marlen -93 Fredrikstad IF (NOR) 25,66 9
2 Østergård Louise -94 Randers Freja Atletik (DEN) 25,75 11
3 Berneryd Saga -99 Spårvägens FK 26,45 19

KS 200 m Final 4 18-01-28
Plac Namn Förening/Land Resultat Tot.Plac
1 Ascard Felicia -96 IFK Lund 25,60 8
2 RisbergThoor Josephine -95 IFK Helsingborg 25,70 10
3 Falk R. Nissen Camilla -90 Frederiksberg IF (DEN) 26,02 14

KS 200 m Final 5 18-01-28
Plac Namn Förening/Land Resultat Tot.Plac
1 Böll Sandra -94 Sparta (DEN) 25,82 13
2 Jönsson Maja -02 Höörs IS 26,32 16
3 Frisk Julia -99 IFK Växjö 26,45 18

KS 200 m Final 6 18-01-28
Plac Namn Förening/Land Resultat Tot.Plac
1 Duvling Andersson Louise -00 Ullevi FK 25,54 7
2 Thorsgaard Olivia -00 Sparta (DEN) 25,81 12
3 Ileso Ide -00 Ullevi FK 26,84 20

KS 200 m Final 7 18-01-28
Plac Namn Förening/Land Resultat Tot.Plac
1 Bjureby Therese -97 Linköpings GIF 26,30 15
2 Larsen Fredrikke Dam -91 Randers Freja Atletik (DEN) 26,35 17
3 Kjellander Moa -99 Åhus FIK 27,12 21

KS 200 m Final 8 18-01-28
Plac Namn Förening/Land Resultat Tot.Plac
1 Lamhauge Alda S. -98 Hvirlan (FAR) 27,38 23
2 Olsson Josefine -98 Hässleholms AIS 27,60 24
3 Søeborg Anne -97 Aarhus 1900 A/M (DEN) 28,30 30

KS 200 m Final 9 18-01-28
Plac Namn Förening/Land Resultat Tot.Plac
1 Zachrisson Hanna -99 Ullevi FK 27,92 25
2 Johansson Sjödin Lovisa -97 Ullevi FK 28,06 26
3 Tidfors Ellen -97 Göteborgs KIK 28,07 28

KS 200 m Final 10 18-01-28
Plac Namn Förening/Land Resultat Tot.Plac
1 Zeuthen Mathilde -99 Københavns IF (DEN) 28,06 27
2 Boe Rasmussen Jasmin -00 Greve Atletik (DEN) 28,20 29
3 Hansen Cecilie Bønnelycke -97 Hvidovre AM (DEN) 28,55 31

KS 200 m Final 11 18-01-28
Plac Namn Förening/Land Resultat Tot.Plac
1 Vaabengaard Natalie -02 Herlufsholm A&M (DEN) 28,88 32
2 Vaabengaard Nicole -02 Herlufsholm A&M (DEN) 31,14 33

KS 200 m Final 12 18-01-28
Plac Namn Förening/Land Resultat Tot.Plac
1 Volmerdal Linnea -99 Hovslätts IK 27,27 22
2 Bergendorff Cecilie -97 Københavns IF (DEN) dnf

KS 400 m Final 1 18-01-27
Plac Namn Förening/Land Resultat Tot.Plac
1 Magnusson Josefin -89 Malmö AI 55,66 1
2 Rydbäck Vendela -97 Göteborgs KIK 57,14 2
3 RisbergThoor Josephine -95 IFK Helsingborg 57,57 3
4 Aakre Marlen -93 Fredrikstad IF (NOR) 57,90 4

KS 400 m Final 2 18-01-27
Plac Namn Förening/Land Resultat Tot.Plac
1 Duvling Andersson Louise -00 Ullevi FK 59,07 6
2 Söderlund Åsa -93 Ullevi FK 59,31 7
3 Bergqvist Hanna -91 Örgryte IS 59,43 8
4 Wærness Freja -00 Aalborg Atletik og Motion (DEN) 1.00,52 10

KS 400 m Final 3 18-01-27
Plac Namn Förening/Land Resultat Tot.Plac
1 Thorsgaard Olivia -00 Sparta (DEN) 58,20 5
2 Jönsson Maja -02 Höörs IS 59,61 9
3 Lützen Majken -03 Ballerup AK (DEN) 1.01,58 13
4 Ileso Ide -00 Ullevi FK 1.02,46 16

KS 400 m Final 4 18-01-27
Plac Namn Förening/Land Resultat Tot.Plac
1 Spiegelhauer Sofie -02 Sparta (DEN) 1.01,12 11
2 Kempi Olivia -98 IFK Helsingborg 1.01,45 12
3 Scheibelein Anna Krab -98 Københavns IF (DEN) 1.02,12 14
4 Ekholm Emilie Bøg -02 IK Hellas Roskilde (DEN) 1.04,00 19

KS 400 m Final 5 18-01-27
Plac Namn Förening/Land Resultat Tot.Plac
1 Volmerdal Linnea -99 Hovslätts IK 1.03,02 17
2 Berns Julia -02 IFK Lund 1.04,22 20
3 Tidfors Ellen -97 Göteborgs KIK 1.05,88 21
Bengtsson Tilde -02 IFK Växjö dns

KS 400 m Final 6 18-01-27
Plac Namn Förening/Land Resultat Tot.Plac
1 Palmér Tindra -02 IFK Helsingborg 1.06,82 23
2 Vaabengaard Nicole -02 Herlufsholm A&M (DEN) 1.13,75 24
3 Åberg Andrea -02 Ullevi FK 1.16,00 25
4 Zahrai Sima -63 IFK Lund 1.21,67 26

KS 400 m Final 7 18-01-27
Plac Namn Förening/Land Resultat Tot.Plac
1 Faager Annika -76 Björnstorps IF 1.02,24 15
2 Østergaard Tine -00 Bagsvaerd Atletik (DEN) 1.03,69 18
3 Kristiansen Silje -96 Korsør (DEN) 1.06,33 22

KS 800 m Final 1 18-01-28
Plac Namn Förening/Land Resultat Tot.Plac
1 Møller Laura -94 Odense Atletik (DEN) 2.14,05 1
2 Kiplagat Kondrup Emma -04 Kolding KFUM (DEN) 2.14,87 2
3 Wærness Freja -00 Aalborg Atletik og Motion (DEN) 2.16,59 3
4 Lützen Majken -03 Ballerup AK (DEN) 2.20,98 5
5 Møller-Jensen Cecilie -01 Bagsvaerd Atletik (DEN) 2.22,10 7
6 Dädeby Sara -99 Hovslätts IK 2.22,23 9

KS 800 m Final 2 18-01-28
Plac Namn Förening/Land Resultat Tot.Plac
1 Olesen Mille B. -02 Aalborg Atletik og Motion (DEN) 2.19,98 4
2 Nilsson Alicia -98 Stenungsund FI 2.21,50 6
3 Kempi Olivia -98 IFK Helsingborg 2.22,22 8
4 Østergaard Tine -00 Bagsvaerd Atletik (DEN) 2.24,09 11
5 Stojakovic Florentina -74 IFK Helsingborg 2.25,04 12
6 Bülow Johanna -02 Hovslätts IK 2.26,55 13

KS 800 m Final 3 18-01-28
Plac Namn Förening/Land Resultat Tot.Plac
1 Fuglø Rebekka -93 Treysti (FAR) 2.22,37 10
2 Norrsand Caroline -85 Ystads IF 2.26,76 14
3 Jagesten Anja -02 Björnstorps IF 2.34,18 15
4 Havinder Mia -69 Björnstorps IF 2.39,88 16
5 Kolarzik Nina -97 Malmö AI 2.40,43 17
6 Rybäck Annika -61 Björnstorps IF 3.00,54 18

KS 1 500 m Final 1 18-01-27
Plac Namn Förening/Land Resultat Tot.Plac
1 Fuglø Rebekka -93 Treysti (FAR) 4.44,71
2 Sandström Maria -90 Malmö AI 4.46,18
3 Nilsson Alicia -98 Stenungsund FI 4.54,88
4 Blomqvist Annelie -92 IS Göta 5.00,42
5 Stojakovic Florentina -74 IFK Helsingborg 5.02,10
6 Olsson Marie -63 Björnstorps IF 5.19,31
7 Havinder Mia -69 Björnstorps IF 5.21,45
8 Rybäck Annika -61 Björnstorps IF 5.51,17
9 Warzycka Wiktoria -99 IK Olympia (DEN) 5.59,50
Dädeby Sara -99 Hovslätts IK dns

KS 60 m häck Försök 1 18-01-28
Plac Namn Förening/Land Resultat Kval
1 Holtan Wathne Agathe -94 Sandnes IL (NOR) 8,54 A
2 Carlsson Johanna -94 IFK Helsingborg 8,71 A
3 Nissen Annemarie -94 Sparta (DEN) 8,95 A
4 Møller Anne -87 Frederiksberg IF (DEN) 9,01
5 Linell Lisa -91 Athletics 24 Seven SK 9,09
6 Hansen Cecilie Bønnelycke -97 Hvidovre AM (DEN) 10,00

KS 60 m häck Försök 2 18-01-28
Plac Namn Förening/Land Resultat Kval
1 Tuvesson Emma -91 Hammarby IF 8,58 A
2 Holmén Svensson Johanna -95 Ullevi FK 8,76 A
3 Aakre Marlen -93 Fredrikstad IF (NOR) 9,15
4 Ullgren Moa -96 Athletics 24 Seven SK 9,19
5 Graversgaard Mette -95 Aarhus 1900 A/M (DEN) 9,66
6 Andersen Nickoline Skifter -98 Sparta (DEN) 10,19
7 Levy Marie-Louise -79 Malmö AI 10,30

KS 60 m häck Försök 3 18-01-28
Plac Namn Förening/Land Resultat Kval
1 Sagnia Khaddi -94 Ullevi FK 8,30 A
2 Hansson Amanda -99 Hässelby SK 8,46 A
3 Heltbech Mathilde -95 Helsingør IF Atletik (DEN) 8,70 A
4 Bjureby Therese -97 Linköpings GIF 9,12
5 Söderström Emma -98 Göteborgs KIK 9,19
6 Florin Emilie -01 Helsingør IF Atletik (DEN) 9,33
Hertz Saebbö Tess -98 Göteborgs KIK dnf

KS 60 m häck Final 18-01-28
Plac Namn Förening/Land Resultat
1 Hansson Amanda -99 Hässelby SK 8,37
2 Tuvesson Emma -91 Hammarby IF 8,47
3 Holtan Wathne Agathe -94 Sandnes IL (NOR) 8,52
4 Heltbech Mathilde -95 Helsingør IF Atletik (DEN) 8,61
5 Carlsson Johanna -94 IFK Helsingborg 8,68
6 Holmén Svensson Johanna -95 Ullevi FK 8,76
7 Nissen Annemarie -94 Sparta (DEN) 8,84
Sagnia Khaddi -94 Ullevi FK dns

KS 60 m häck Extra Final 18-01-28
Plac Namn Förening/Land Resultat
1 Hertz Saebbö Tess -98 Göteborgs KIK 8,59
2 Graversgaard Mette -95 Aarhus 1900 A/M (DEN) 8,59
3 Linell Lisa -91 Athletics 24 Seven SK 9,05
4 Bjureby Therese -97 Linköpings GIF 9,11
5 Møller Anne -87 Frederiksberg IF (DEN) 9,24
6 Ullgren Moa -96 Athletics 24 Seven SK 9,29

KS Höjdhopp Final 18-01-27
Plac Namn Förening/Land Resultat
1 Söderström Emma -98 Göteborgs KIK 1,73
2 Böll Sandra -94 Sparta (DEN) 1,73
3 Bischoff Gellin Tina -98 Holte Atletik (DEN) 1,70
4 Andersen Rikke -98 Sparta (DEN) 1,60
5 Johansson Sara -94 IFK Lund 1,60
1,45 1,50 1,55 1,60 1,65 1,70 1,73 1,76
Söderström Emma o - xo o xxx
Böll Sandra o o xxo xo xxx
Bischoff Gellin Tina o o xo xxx
Andersen Rikke o o xxx
Johansson Sara xo o o xo xxx

KS Stavhopp Final 18-01-27
Plac Namn Förening/Land Resultat
1 Meijer Michaela -93 Örgryte IS 4,45 PallasSpels Rek.
2 Retzius Lene -96 IL i BUL (NOR) 4,05
2 Jansson Hanna -95 Ullevi FK 4,05
4 Jensen Line Renée -92 Sparta (DEN) 3,95
5 Jönsson Linnea -99 IFK Helsingborg 3,85
6 Cannmo Sara -96 Örgryte IS 3,85
7 Hauge Hedda Kjølberg -01 Ski IL Friidrett (NOR) 3,75
8 Berglund Fanny -88 Örgryte IS 3,75
9 Berg Nobéus Megan -00 Malmö AI 3,75
10 Jönsson Gabriella -01 IFK Helsingborg 3,65
11 Miller Filippa -99 Hovslätts IK 3,55
11 Ohlsson Sophie -99 Luleå FI 3,55
13 Andersdotter Freja -01 Malmö AI 3,45
14 Carlsson Ebba -99 IK Hinden 3,35
15 Krüeger Rebecka -03 Malmö AI 3,20
15 Harsmann Julie -00 Aarhus 1900 A/M (DEN) 3,20
Fisher Karin -88 Aarhus 1900 A/M (DEN) u.g.r.
2,95 3,05 3,20 3,35 3,45 3,55 3,65 3,75 3,85 3,95 4,05 4,15 4,35 4,45 4,61
Meijer Michaela o o xxx
Jansson Hanna o - o xxx
Retzius Lene o o xxx
Jensen Line Renée o o xxo xxx
Jönsson Linnea o o o xo xxx
Cannmo Sara xo o xxo xxx
Hauge Hedda Kjølberg o o o xxx
Berglund Fanny xo xxx
Berg Nobéus Megan xo xo xxo xxx
Jönsson Gabriella o o xxx
Miller Filippa o o xo o xxx
Ohlsson Sophie o xo o o xxx
Andersdotter Freja o o o o xxx
Carlsson Ebba o o o xxx
Harsmann Julie o o o xxx
Krüeger Rebecka o xxx
Fisher Karin xxx

KS Längdhopp Final 18-01-28
Plac Namn Förening/Land Resultat
1 Sagnia Khaddi -94 Ullevi FK 6,52
2 Hansson Amanda -99 Hässelby SK 6,18
3 Jarder Erica -86 Spårvägens FK 6,17
4 Hertz Saebbö Tess -98 Göteborgs KIK 5,97
5 Linell Lisa -91 Athletics 24 Seven SK 5,83
6 Särnevång Thilda -96 IFK Växjö 5,78
7 Abrahamsson Rebecka -94 Örgryte IS 5,72
8 Ullgren Moa -96 Athletics 24 Seven SK 5,64
9 Casadei Nadja -83 Athletics 24 Seven SK 5,44
10 Jensen Annelouise Villum -96 Aarhus 1900 A/M (DEN) 5,36
11 Söderström Emma -98 Göteborgs KIK 5,34
12 Tølløse Laura -97 Sparta (DEN) 5,32
13 Hertz Saebbö Linn -00 Göteborgs KIK 5,26
14 Andersen Nickoline Skifter -98 Sparta (DEN) 4,92
15 Vitale Emma -93 Sparta (DEN) 4,67
Nilsson Ida -98 Hovslätts IK u.g.r.
Sjögren Sara -98 Stenungsund FI u.g.r.
1 2 3 4 5 6
Sagnia Khaddi 6,41 6,33 6,43 6,52 6,46 6,34
Hansson Amanda 5,98 6,09 x 5,89 6,18 5,91
Jarder Erica 6,17 6,17 6,01 5,96 6,06 ---
Hertz Saebbö Tess 4,79 5,97 x x x 4,95
Linell Lisa x 5,83 5,83 x --- ---
Särnevång Thilda 5,78 5,59 5,68 x x x
Abrahamsson Rebecka 5,71 5,66 5,69 x x 5,72
Ullgren Moa 5,47 5,64 5,60 5,49 x x
Casadei Nadja 5,44 x x
Jensen Annelouise Villum 5,27 5,36 5,34
Söderström Emma x 5,34 5,25
Tølløse Laura 5,32 5,12 5,07
Hertz Saebbö Linn x 5,26 x
Andersen Nickoline Skifter 4,92 4,61 4,78
Vitale Emma 4,38 4,67 4,66
Nilsson Ida x x x
Sjögren Sara x x x

KS Tresteg Final 18-01-27
Plac Namn Förening/Land Resultat
1 Abrahamsson Rebecka -94 Örgryte IS 12,78
2 Olsholt Sofie -96 IK Tjalve (NOR) 12,31
3 Holten Winther Katrine -89 Københavns IF (DEN) 12,02
4 Olander Julia -99 KA2 IF 12,00
5 Sjögren Sara -98 Stenungsund FI 11,73
6 Porsholdt Anne -95 Sparta (DEN) 11,65
7 Sjöberg Saga -99 Öresund FK 11,45
8 Hjalmarsson Amanda -97 IFK Växjö 11,32
9 Sanden Søvik Elise -97 IK Tjalve (NOR) 11,16
10 Erlandsson Emma -99 Malmö AI 11,07
10 Lunde Målfrid Pettersen -97 Fana IL (NOR) 11,07
12 Becanovic Selena -00 IFK Halmstad 10,81
13 Sjöman Judith -99 Örgryte IS 10,79
14 Vaabengaard Natalie -02 Herlufsholm A&M (DEN) 9,17
Ekelund Klara -99 KA2 IF u.g.r.
1 2 3 4 5 6
Abrahamsson Rebecka x 12,66 12,78 x 12,73 x
Olsholt Sofie x 11,95 x 11,92 12,31 12,15
Holten Winther Katrine 12,02 11,95 11,74 11,47 x 11,67
Olander Julia x 11,87 12,00 11,99 x 11,72
Sjögren Sara 11,73 11,48 x x x x
Porsholdt Anne 11,31 11,61 11,48 x 11,65 11,61
Sjöberg Saga x 11,06 11,45 9,65 11,29 11,20
Hjalmarsson Amanda 11,23 11,14 11,32
Sanden Søvik Elise 11,04 x 11,16
Erlandsson Emma x 11,07 10,87
Lunde Målfrid Pettersen 11,07 x 10,67
Becanovic Selena 10,81 10,74 10,73
Sjöman Judith x 10,79 x
Vaabengaard Natalie 9,17 8,65 9,03
Ekelund Klara x x x

KS Kula Final 18-01-28
Plac Namn Förening/Land Resultat
1 Hansen Maria Sløk -83 Hvidovre AM (DEN) 14,89
2 Böll Sandra -94 Sparta (DEN) 13,61
3 Lantz Beatrice -97 IFK Växjö 13,19
4 Rudberg Jennifer -98 IK Ymer 11,91
1 2 3 4 5 6
Hansen Maria Sløk 14,31 14,89 14,64 14,24 14,40 14,03
Böll Sandra 12,73 x 12,80 11,76 x 13,61
Lantz Beatrice 12,44 13,10 12,68 x 12,37 13,19
Rudberg Jennifer 11,91 11,80 x 11,72 x x

P19 60 m Försök 1 18-01-27
Plac Namn Förening/Land Resultat Kval
1 Larsen Tobias Gorgone -00 Sparta (DEN) 7,02 A
2 Johansson Erik -99 Varbergs GIF 7,17 A
3 Helsing Jakob -00 IK Orient 7,51
4 Sutla Woraphon -00 Stenungsund FI 7,69
5 Haugland Lars Jørgen -00 Fana IL (NOR) 7,89
6 Samefors Albin -00 Hovslätts IK 7,96
Hanselmann Marc -99 Sparta (DEN) dns

P19 60 m Försök 2 18-01-27
Plac Namn Förening/Land Resultat Kval
1 Chaaban Omar -00 IFK Helsingborg 7,10 A
2 Andersson Marcus -00 Öresund FK 7,37 A
3 Wennolf Simon -00 IFK Lund 7,42
4 Jhanda Hussein -00 Hvidovre AM (DEN) 7,87
5 Hersmyr Alexander -00 IFK Lund 8,50
Aquino Jonathan -99 Sparta (DEN) dns

P19 60 m Försök 3 18-01-27
Plac Namn Förening/Land Resultat Kval
1 Andersson Peter -99 Greve Atletik (DEN) 7,07 A
2 Dadey Frankly -99 Greve Atletik (DEN) 7,25 A
3 Lund Mads -00 Sparta (DEN) 7,29 A
4 Simonsson Jesper -00 IK Orient 7,41 A
5 Khan Haris -00 Hvidovre AM (DEN) 7,52
6 Thomsen Simon B. -99 Randers Freja Atletik (DEN) 7,85
Frænde Emil -00 Sparta (DEN) dns

P19 60 m Final 18-01-27
Plac Namn Förening/Land Resultat
1 Larsen Tobias Gorgone -00 Sparta (DEN) 6,93
2 Chaaban Omar -00 IFK Helsingborg 6,99
3 Andersson Peter -99 Greve Atletik (DEN) 7,03
4 Johansson Erik -99 Varbergs GIF 7,13
5 Dadey Frankly -99 Greve Atletik (DEN) 7,34
6 Andersson Marcus -00 Öresund FK 7,37
7 Simonsson Jesper -00 IK Orient 7,48
Lund Mads -00 Sparta (DEN) dns

P19 200 m Final 1 18-01-27
Plac Namn Förening/Land Resultat Tot.Plac
1 Larsen Tobias Gorgone -00 Sparta (DEN) 22,29 1
2 Frænde Emil -00 Sparta (DEN) 22,79 2
Aquino Jonathan -99 Sparta (DEN) dns

P19 200 m Final 2 18-01-27
Plac Namn Förening/Land Resultat Tot.Plac
1 Wennolf Simon -00 IFK Lund 24,25 5
2 Ludjoi Petrus Feodor -00 Københavns IF (DEN) 25,16 6
3 Thomsen Simon B. -99 Randers Freja Atletik (DEN) 25,26 7

P19 200 m Final 3 18-01-27
Plac Namn Förening/Land Resultat Tot.Plac
1 Jönsson Ludvig -00 IFK Växjö 23,46 3
2 Månsson Albin -99 IFK Växjö 23,72 4

P19 1 500 m Final 1 18-01-27
Plac Namn Förening/Land Resultat Tot.Plac
Lacayo Noa -99 Björnstorps IF

P19 1 500 m Final 3 18-01-27
Plac Namn Förening/Land Resultat Tot.Plac
1 Morell Micki Borgen -00 IK Olympia (DEN) 4.19,55 1
3 Klöfverskjöld David -01 Malmö AI 4.34,84 2
4 Lidfors Erik -99 IFK Lund 4.45,05 3

P19 60 m häck Final 18-01-28
Plac Namn Förening/Land Resultat Kval
1 Chabert Oliver -99 Sparta (DEN) 8,21
2 Bertilsson Anton -99 Habo Friidrott -04 8,26
3 Lenz Jacob -99 IFK Lund 8,72
Lund Mads -00 Sparta (DEN) dns

P19 Höjdhopp Final 18-01-28
Plac Namn Förening/Land Resultat
1 Ellingsen Vetle Raa -00 Fana IL (NOR) 1,90
2 Larsen Thomas Søholm -00 Randers Freja Atletik (DEN) 1,85
1,70 1,75 1,80 1,85 1,90 1,96
Ellingsen Vetle Raa o o o xxx
Larsen Thomas Søholm o o o o xxx

P19 Längdhopp Final 18-01-28
Plac Namn Förening/Land Resultat
1 Lund Mads -00 Sparta (DEN) 7,29
2 Andersson Peter -99 Greve Atletik (DEN) 6,79
3 Ipsen Emil -99 Ballerup AK (DEN) 6,72
4 Frænde Emil -00 Sparta (DEN) 6,71
5 Månsson Albin -99 IFK Växjö 6,60
6 Gustafsson Robin -99 Hälle IF 6,52
7 Madsen Anders Hørby -01 Sparta (DEN) 6,48
8 Simonsson Jesper -00 IK Orient 6,35
9 Lidman Marcus -99 Hälle IF 6,32
10 Jönsson Ludvig -00 IFK Växjö 6,30
11 Lindebjerg Martin -00 Fremad Holbäck (DEN) 6,12
12 Sutla Woraphon -00 Stenungsund FI 5,70
13 Thomsen Simon B. -99 Randers Freja Atletik (DEN) 5,07
14 Haugland Lars Jørgen -00 Fana IL (NOR) 4,76
1 2 3 4 5 6
Lund Mads 6,85 6,62 7,14 7,29 x x
Andersson Peter 6,60 6,31 6,63 6,53 6,79 x
Ipsen Emil 6,35 6,64 4,57 6,67 6,72 x
Frænde Emil x 5,15 6,63 6,71 x 6,69
Månsson Albin 6,34 6,38 6,36 6,54 6,60 5,40
Gustafsson Robin 6,52 6,52 x 5,14 x x
Madsen Anders Hørby 6,43 5,99 5,89 5,87 6,48 6,07
Simonsson Jesper 4,95 5,99 6,35 6,13 x 6,22
Lidman Marcus 6,23 6,22 6,32
Jönsson Ludvig x 6,29 6,30
Lindebjerg Martin 6,12 5,95 6,03
Sutla Woraphon 1,94 5,70 x
Thomsen Simon B. 4,53 5,07 4,67
Haugland Lars Jørgen x 4,76 x

P19 Kula Final 18-01-27
Plac Namn Förening/Land Resultat
1 Ringsted Mads -99 Københavns IF (DEN) 14,56
2 Jensen Rasmus -99 Ballerup AK (DEN) 13,45
3 Samefors Albin -00 Hovslätts IK 9,48
1 2 3 4 5 6
Ringsted Mads 13,52 x 14,26 13,70 14,48 14,56
Jensen Rasmus 12,38 13,05 12,78 13,24 12,95 13,45
Samefors Albin 9,00 8,07 9,22 8,25 x 9,48

F19 60 m Försök 1 18-01-27
Plac Namn Förening/Land Resultat Kval
1 Smedberg Emmy -00 Malmö AI 7,84 A
2 Kjellander Moa -99 Åhus FIK 7,91 A
3 Hansson Hannah -00 Åhus FIK 8,10 A
4 Henriksson Julia -00 IFK Helsingborg 8,10 A
5 Hedlund Emma -00 Malmö AI 8,35 A
6 Vinther Naja -00 Helsingør IF Atletik (DEN) 8,40
7 Kretzschmer Julie -99 Hvidovre AM (DEN) 8,48

F19 60 m Försök 2 18-01-27
Plac Namn Förening/Land Resultat Kval
1 Hansen Emilie R -99 Sparta (DEN) 8,31 A
2 Tuokila Olivia -00 Sparta (DEN) 8,31 A
3 Due Rose -00 Bagsvaerd Atletik (DEN) 8,33 A
4 Zachrisson Hanna -99 Ullevi FK 8,41
5 Persson Beatrice -99 IFK Lund 8,59
6 Poulsen Stephanie Munk -99 IK Olympia (DEN) 8,74
7 Mårtensson Elin -00 Malmö AI 9,51

F19 60 m Final 18-01-27
Plac Namn Förening/Land Resultat
1 Kjellander Moa -99 Åhus FIK 7,87
2 Smedberg Emmy -00 Malmö AI 7,89
3 Henriksson Julia -00 IFK Helsingborg 8,18
4 Hansson Hannah -00 Åhus FIK 8,23
5 Tuokila Olivia -00 Sparta (DEN) 8,32
6 Due Rose -00 Bagsvaerd Atletik (DEN) 8,34
7 Hansen Emilie R -99 Sparta (DEN) 8,36
8 Hedlund Emma -00 Malmö AI 8,47

F19 200 m Final 1 18-01-27
Plac Namn Förening/Land Resultat Tot.Plac
1 Runheim Fanny -99 Thoren Track and Field 24,80 1
2 Wärff Erika -00 Malmö AI 25,80 2
Andersdotter Freja -01 Malmö AI dq

F19 200 m Final 2 18-01-27
Plac Namn Förening/Land Resultat Tot.Plac
1 Tuokila Olivia -00 Sparta (DEN) 27,22 4
2 Due Rose -00 Bagsvaerd Atletik (DEN) 27,31 5
3 Berg Nobéus Megan -00 Malmö AI 28,52 10

F19 200 m Final 3 18-01-27
Plac Namn Förening/Land Resultat Tot.Plac
1 Aspegrén Emilia -00 Malmö AI 27,54 6
2 Hansen Emilie R -99 Sparta (DEN) 27,63 7
3 Hedlund Emma -00 Malmö AI 27,66 8

F19 200 m Final 4 18-01-27
Plac Namn Förening/Land Resultat Tot.Plac
1 Spiegelhauer Sofie -02 Sparta (DEN) 26,80 3
2 Simonsen Johanne Wiedemann -99 Sparta (DEN) 27,73 9

F19 60 m häck Försök 1 18-01-28
Plac Namn Förening/Land Resultat Kval
1 Smedberg Emmy -00 Malmö AI 8,70 A
2 Kjellander Moa -99 Åhus FIK 9,04 A
3 Mubiru Caroline -00 Malmö AI 9,37 A
4 Kjellander Alice -00 Göteborgs KIK 9,60 A
5 L Jespersen Ida -00 Ballerup AK (DEN) 9,61 A
6 Poulsen Stephanie Munk -99 IK Olympia (DEN) 10,76

F19 60 m häck Försök 2 18-01-28
Plac Namn Förening/Land Resultat Kval
1 Wärff Erika -00 Malmö AI 9,02 A
2 Hansen Emilie R -99 Sparta (DEN) 9,49 A
3 Kretzschmer Julie -99 Hvidovre AM (DEN) 9,89 A
4 Zeuthen Mathilde -99 Københavns IF (DEN) 9,91
5 Boe Rasmussen Jasmin -00 Greve Atletik (DEN) 10,24
6 Lindh Linnea -99 Hovslätts IK 10,36

F19 60 m häck Final 18-01-28
Plac Namn Förening/Land Resultat
1 Smedberg Emmy -00 Malmö AI 8,55 PallasSpels Rek.
2 Wärff Erika -00 Malmö AI 9,00
3 Kjellander Moa -99 Åhus FIK 9,13
4 Mubiru Caroline -00 Malmö AI 9,34
5 Kjellander Alice -00 Göteborgs KIK 9,35
6 L Jespersen Ida -00 Ballerup AK (DEN) 9,55
7 Kretzschmer Julie -99 Hvidovre AM (DEN) 9,78
Hansen Emilie R -99 Sparta (DEN) dns

F19 Höjdhopp Final 18-01-27
Plac Namn Förening/Land Resultat
1 Påsse Anna -99 Göteborgs KIK 1,60
2 Hedin Ellen -00 IK Orient 1,60
Wärff Erika -00 Malmö AI u.g.r.
1,45 1,50 1,55 1,60 1,65 1,70
Påsse Anna xxo o o o xxx
Hedin Ellen o o xo xxx
Wärff Erika xxx

F19 Längdhopp Final 18-01-28
Plac Namn Förening/Land Resultat
1 Mubiru Caroline -00 Malmö AI 5,36
2 Petersen Hannah Illum -00 Sparta (DEN) 5,27
3 Sjöman Judith -99 Örgryte IS 5,26
4 Kjellander Alice -00 Göteborgs KIK 5,19
5 Smedberg Emmy -00 Malmö AI 5,16
6 Hedin Ellen -00 IK Orient 4,77
7 Dahlberg Hanna -00 Eslövs AI 4,68
8 Backlund Amanda -99 IK Orient 4,56
9 Lind Linnea -01 IK Orient 4,51
10 Hertz Saebbö Linn -00 Göteborgs KIK 4,51
11 Boe Rasmussen Jasmin -00 Greve Atletik (DEN) 4,42
Olander Julia -99 KA2 IF u.g.r.
Ekelund Klara -99 KA2 IF u.g.r.
1 2 3 4 5 6
Mubiru Caroline 5,26 5,23 5,36 5,20 5,22 5,35
Petersen Hannah Illum 4,96 5,00 4,92 5,27 5,03 5,26
Sjöman Judith 5,17 5,24 5,19 x 3,88 5,26
Kjellander Alice 5,14 x 5,19 5,12 x x
Smedberg Emmy x x 5,16 x x x
Hedin Ellen 4,56 4,48 x x 4,53 4,77
Dahlberg Hanna 4,68 x 4,59 x x 4,08
Backlund Amanda 4,33 x 4,52 4,56 4,51 4,47
Lind Linnea 4,49 x 4,51
Hertz Saebbö Linn x x 4,51
Boe Rasmussen Jasmin 4,16 x 4,42
Ekelund Klara x x x
Olander Julia x x x

F19 Kula Final 18-01-28
Plac Namn Förening/Land Resultat
1 Jensen Thea -99 Hvidovre AM (DEN) 13,58 PallasSpels Rek.
2 Wärff Erika -00 Malmö AI 12,50
3 Lundberg Wilma -00 IFK Växjö 12,15
4 Nielsen Annesofie -00 Hvidovre AM (DEN) 11,74
5 Mubiru Caroline -00 Malmö AI 11,08
6 Ridegård Nicole -99 IFK Helsingborg 10,90
7 Andersson Ella -00 Eslövs AI 10,75
1 2 3 4 5 6
Jensen Thea 13,58 13,39 13,42 x x x
Wärff Erika 12,19 12,50 x 11,84 x 11,66
Lundberg Wilma 11,01 10,82 11,95 11,86 12,15 11,93
Nielsen Annesofie 11,55 11,70 11,42 11,74 x x
Mubiru Caroline 11,08 9,36 10,18 8,99 9,52 10,11
Ridegård Nicole 10,52 10,90 10,52 10,59 10,51 x
Andersson Ella 10,45 10,67 10,75 10,67 10,65 x

P17 60 m Försök 1 18-01-27
Plac Namn Förening/Land Resultat Kval
1 Danielsson Oliwer -01 Ullevi FK 7,02 A
2 Chidubem Nweke Conable Caleb -01 Malmö AI 7,30 A
3 Madsen Anders Hørby -01 Sparta (DEN) 7,48
4 Roos Petter -01 FIF Gnistan 7,51
5 Lindh Filip -01 IFK Växjö 8,03
6 Sundberg Oskar -01 Hovslätts IK 8,09

P17 60 m Försök 2 18-01-27
Plac Namn Förening/Land Resultat Kval
1 Soenarso Bimo -01 KFUM Örebro 7,19 A
2 Johansson Erik -01 Ullevi FK 7,19 A
3 Bolin Lucas -01 Ullevi FK 7,22 A
4 Helamb Hampus -01 Ullevi FK 7,60
5 Sobczyk Teodor -01 Hovslätts IK 7,68
6 Voigt Johan -01 IK Olympia (DEN) 8,00

P17 60 m Försök 3 18-01-27
Plac Namn Förening/Land Resultat Kval
1 Lillefosse Pål Haugen -01 IL Gneist (NOR) 7,19 A
2 Rosquist-Larsson Max -01 Malmö AI 7,27 A
3 Rooth Markus -01 IK Tjalve (NOR) 7,32 A
4 Hejdenberg Isak -01 Örgryte IS 7,67
5 Danielsson Einar -01 Hovslätts IK 7,80
6 Wictorsson Oskar -01 Hovslätts IK 8,57

P17 60 m Final 18-01-27
Plac Namn Förening/Land Resultat
1 Lillefosse Pål Haugen -01 IL Gneist (NOR) 6,96 PallasSpels Rek.
2 Danielsson Oliwer -01 Ullevi FK 7,02
3 Soenarso Bimo -01 KFUM Örebro 7,09
4 Johansson Erik -01 Ullevi FK 7,19
5 Rosquist-Larsson Max -01 Malmö AI 7,24
6 Chidubem Nweke Conable Caleb -01 Malmö AI 7,28
7 Rooth Markus -01 IK Tjalve (NOR) 7,32
8 Bolin Lucas -01 Ullevi FK 7,35

P17 200 m Final 1 18-01-28
Plac Namn Förening/Land Resultat Tot.Plac
1 Danielsson Oliwer -01 Ullevi FK 22,66 1
2 Andersson Frederik -01 Greve Atletik (DEN) 23,01 2
3 Bolin Lucas -01 Ullevi FK 23,88 6

P17 200 m Final 2 18-01-28
Plac Namn Förening/Land Resultat Tot.Plac
1 Johansson Erik -01 Ullevi FK 23,11 3
2 Leong Richie -02 Ullevi FK 23,42 4
3 Soulier Lucas -02 Sparta (DEN) 23,62 5

P17 200 m Final 3 18-01-28
Plac Namn Förening/Land Resultat Tot.Plac
1 Andersson Tobias -02 Greve Atletik (DEN) 24,40 10
2 Helamb Hampus -01 Ullevi FK 24,57 12
3 Elsted Magnus -01 Ballerup AK (DEN) 25,04 15

P17 200 m Final 4 18-01-28
Plac Namn Förening/Land Resultat Tot.Plac
1 Madsen Anders Hørby -01 Sparta (DEN) 24,06 7
2 Manne Melker -01 Ullevi FK 24,39 9
3 Ytre Arne Johannes -02 Fana IL (NOR) 24,51 11

P17 200 m Final 5 18-01-28
Plac Namn Förening/Land Resultat Tot.Plac
1 Jönsson Andreas -02 Malmö AI 24,25 8
2 Engman Isac -02 Malmö AI 25,24 19
3 Voigt Johan -01 IK Olympia (DEN) 25,49 21

P17 200 m Final 6 18-01-28
Plac Namn Förening/Land Resultat Tot.Plac
1 Sobczyk Teodor -01 Hovslätts IK 24,84 14
2 Smitt Vanges Adam -02 Frederiksberg IF (DEN) 25,81 22
Habtom Biniam -01 Åhus FIK dq Linjetramp

P17 200 m Final 7 18-01-28
Plac Namn Förening/Land Resultat Tot.Plac
1 Nurmi Albert -01 Malmö AI 25,13 16
2 Costa Bertram Bing -02 Sparta (DEN) 25,26 20
3 Larsson Hugo -02 Åhus FIK 26,55 24

P17 200 m Final 8 18-01-28
Plac Namn Förening/Land Resultat Tot.Plac
1 Roos Petter -01 FIF Gnistan 24,68 13
2 Tejada de Leon Rafael -02 Ullevi FK 25,18 18
3 Forsberg Herman -02 Ullevi FK 26,33 23

P17 200 m Final 9 18-01-28
Plac Namn Förening/Land Resultat Tot.Plac
1 Akande Victor -02 Hovslätts IK 25,13 17
2 Bokesjö Ola -02 Ullevi FK 26,82 25

P17 1 500 m Final 18-01-27
Plac Namn Förening/Land Resultat
1 Anderstedt Elliott -01 Höörs IS Inga Tider
2 Bendsen Gustav -03 Københavns IF (DEN)
3 Månsson Truls -02 Åhus FIK
4 Habtom Biniam -01 Åhus FIK
5 Gustafsson Martin -01 IFK Lund
6 Åkerblom Morgan -02 FK Athlet
7 Albin Erik -02 IFK Helsingborg
8 Hansen Rasmus -03 Viking Atletik (DEN)
9 Misander Elias Kongsted -02 Gentofte IK (DEN)

P17 60 m häck Final 18-01-28
Plac Namn Förening/Land Resultat Kval
1 Jones Thomas -01 Kyrkhults SK 8,08
2 Rooth Markus -01 IK Tjalve (NOR) 8,17
3 Rosquist-Larsson Max -01 Malmö AI 9,68

P17 Höjdhopp Final 18-01-28
Plac Namn Förening/Land Resultat
1 Hytholm Petersen Marius -01 Holte Atletik (DEN) 1,91
2 Pauli Sören -01 Ullevi FK 1,82
3 Manne Melker -01 Ullevi FK 1,82
4 Denguir Zackarias -01 IFK Lund 1,79
5 Rooth Markus -01 IK Tjalve (NOR) 1,76
6 Daae Sander Rye -02 Fana IL (NOR) 1,55
7 Bexvall Gabriel -02 IF Kronan 1,55
1,50 1,55 1,60 1,65 1,70 1,73 1,76 1,79 1,82 1,85 1,88 1,91 1,96
Hytholm Petersen Marius o --- xo xxx
Pauli Sören o o o o o xo xxx
Manne Melker o o o xxo o o xo xxx
Denguir Zackarias o o o o xxx
Rooth Markus o o o xo xxx
Daae Sander Rye xxo xxx
Bexvall Gabriel xo xxo xxx

P17 Stavhopp Final 18-01-28
Plac Namn Förening/Land Resultat
1 Lillefosse Pål Haugen -01 IL Gneist (NOR) 5,40 PallasSpels Rek.
2 Carlsson Emil -02 IFK Växjö 4,30
3 Grønbech Nikolaj -02 Sparta (DEN) 4,20
4 Løwenstein Oskar -02 Helsingør IF Atletik (DEN) 4,10
5 Clausen Mathias -01 Vidar Atletik (DEN) 4,10
6 Samuelsson Rasmus -02 Ullevi FK 3,20
3,20 3,30 3,60 3,70 3,80 3,90 4,00 4,10 4,20 4,30 4,40 4,50 5,00 5,20 5,40 5,50
Lillefosse Pål Haugen o o o xxx
Carlsson Emil o o - xxx
Grønbech Nikolaj o - o o xo xo o xxx
Løwenstein Oskar o - o - xo o xxx
Clausen Mathias o o o - o xo xxx
Samuelsson Rasmus xxo xxx

P17 Längdhopp Final 18-01-28
Plac Namn Förening/Land Resultat
1 Johansson Erik -01 Ullevi FK 6,93
2 Jones Thomas -01 Kyrkhults SK 6,81
3 Chidubem Nweke Conable Caleb -01 Malmö AI 6,79
4 Danielsson Oliwer -01 Ullevi FK 6,62
5 Rooth Markus -01 IK Tjalve (NOR) 6,49
6 Rosquist-Larsson Max -01 Malmö AI 5,99
7 Sobczyk Teodor -01 Hovslätts IK 5,87
8 Helamb Hampus -01 Ullevi FK 5,77
9 Danielsson Einar -01 Hovslätts IK 5,31
10 Pauli Sören -01 Ullevi FK 2,29
11 Lindh Filip -01 IFK Växjö 1,78
1 2 3 4 5 6
Johansson Erik 6,59 6,52 6,71 6,74 6,93 6,63
Jones Thomas 6,60 x 6,65 6,81 6,67 6,76
Chidubem Nweke Conable Caleb 6,06 5,95 6,38 6,79 x x
Danielsson Oliwer 6,10 5,64 5,67 6,62 6,58 6,32
Rooth Markus 4,28 5,91 x 6,16 6,49 x
Rosquist-Larsson Max 5,82 2,38 2,88 5,99 x x
Sobczyk Teodor x 5,87 x x 5,73 x
Helamb Hampus x 5,77 5,50 x 2,86 5,74
Danielsson Einar 4,96 5,04 5,31
Pauli Sören x 2,29 x
Lindh Filip x 1,78 x

P17 Tresteg Final 18-01-27
Plac Namn Förening/Land Resultat
1 Chidubem Nweke Conable Caleb -01 Malmö AI 13,39
2 Manne Melker -01 Ullevi FK 13,13
3 Sobczyk Teodor -01 Hovslätts IK 13,02
4 Frisk William -02 Örgryte IS 12,91
5 Åsenlund Joel -02 Örgryte IS 12,77
6 Edqvist Lukas -02 Örgryte IS 12,67
7 Rosquist-Larsson Max -01 Malmö AI 12,00
8 Daae Sander Rye -02 Fana IL (NOR) 11,73
9 Sten Karl -02 IF Kronan 10,51
Bertilsson Lukas -02 Örgryte IS u.g.r.
1 2 3 4 5 6
Chidubem Nweke Conable Caleb 12,60 12,43 12,79 12,84 13,27 13,39
Manne Melker 12,74 12,41 12,40 12,33 13,13 12,88
Sobczyk Teodor 12,85 12,93 13,02 --- 12,70 12,67
Frisk William 12,68 x 12,67 10,21 x 12,91
Åsenlund Joel 12,51 x 12,34 12,65 12,77 x
Edqvist Lukas 12,51 10,80 x 12,11 x 12,67
Rosquist-Larsson Max 11,71 x 11,89 12,00 x x
Daae Sander Rye 10,54 11,04 x 11,62 11,73 x
Sten Karl x 10,45 10,51
Bertilsson Lukas x x x

P17 Kula Final 18-01-27
Plac Namn Förening/Land Resultat
1 Bengtsson Erik -01 Malmö AI 15,93
2 Rooth Markus -01 IK Tjalve (NOR) 14,65
3 Andersson Jacob -01 IFK Växjö 12,80
4 Bolin Lucas -01 Ullevi FK 11,14
5 Danielsson Einar -01 Hovslätts IK 9,94
6 Sundberg Oskar -01 Hovslätts IK 9,69
7 Wictorsson Oskar -01 Hovslätts IK 9,41
1 2 3 4 5 6
Bengtsson Erik x 15,93 x x 15,55 15,75
Rooth Markus 14,65 x x 14,28 x x
Andersson Jacob 12,80 x 11,29 11,57 11,68 12,50
Bolin Lucas x x 10,74 11,14 10,65 10,95
Danielsson Einar 8,56 8,96 8,77 x 9,94 9,18
Sundberg Oskar 9,69 9,18 9,11 8,39 8,49 8,53
Wictorsson Oskar 9,41 8,41 8,98 8,82 9,32 8,86

F17 60 m Försök 1 18-01-27
Plac Namn Förening/Land Resultat Kval
1 Andersdotter Freja -01 Malmö AI 7,91 A
2 Richmore Angel -01 Malmö AI 8,11 A
3 Östklint Stina -01 Hovslätts IK 8,17 A
4 Moore Louise Bach -01 Sparta (DEN) 8,35
5 Nilsson Moa -01 IFK Helsingborg 8,50
6 Oltmans Vendela -01 Hovslätts IK 8,50
7 Cronstedt Helena -01 Malmö AI 8,54

F17 60 m Försök 2 18-01-27
Plac Namn Förening/Land Resultat Kval
1 Ottosson Ida -01 Öresund FK 8,10 A
2 Mjøs Jennifer Charoenchon -01 Fana IL (NOR) 8,18 A
3 Nørremark Carla -02 Hvidovre AM (DEN) 8,31 A
4 Bengtsson Alva -01 IFK Helsingborg 8,34
5 Jepsen Misja -01 Hvidovre AM (DEN) 8,78
6 Tanskanen Ann-Sofie -01 Lomma FIK 9,30
Kragh Maria Skov -01 Sparta (DEN) dns

F17 60 m Försök 3 18-01-27
Plac Namn Förening/Land Resultat Kval
1 Kjellergren Kajsa -01 IFK Halmstad 7,76 A
2 Andersson Linnéa -01 Båstads GIF 8,18 A
3 Nørremark Bjørk -02 Hvidovre AM (DEN) 8,36
4 Simonsen Elisabet Holm -01 Bragdið (FAR) 8,42
5 Lind Linnea -01 IK Orient 8,52
6 Øbro Jacobsen Andrea -01 Frederiksberg IF (DEN) 8,58
7 Andersson Sofia -01 Ullevi FK 8,79

F17 60 m Final 18-01-27
Plac Namn Förening/Land Resultat
1 Kjellergren Kajsa -01 IFK Halmstad 7,65
2 Andersdotter Freja -01 Malmö AI 7,88
3 Richmore Angel -01 Malmö AI 8,08
4 Ottosson Ida -01 Öresund FK 8,11
5 Östklint Stina -01 Hovslätts IK 8,21
6 Andersson Linnéa -01 Båstads GIF 8,21
7 Mjøs Jennifer Charoenchon -01 Fana IL (NOR) 8,22
8 Nørremark Carla -02 Hvidovre AM (DEN) 8,34

F17 200 m Final 1 18-01-28
Plac Namn Förening/Land Resultat Tot.Plac
1 Kjellergren Kajsa -01 IFK Halmstad 24,66 1 PallasSpels Rek.
2 Rosenquist Wilma -01 Malmö AI 24,77 2
3 Andersen Josefine Skifter -03 Slagelse Atletik DELTA (DEN) 26,30 5

F17 200 m Final 2 18-01-28
Plac Namn Förening/Land Resultat Tot.Plac
1 Anderberg Nikki -02 Malmö AI 25,14 3
2 Oware Samantha -01 Malmö AI 25,37 4
3 Olsson Anja -01 Malmö AI 26,57 6

F17 200 m Final 3 18-01-28
Plac Namn Förening/Land Resultat Tot.Plac
1 Bomme Ida Beiter -01 Sparta (DEN) 26,64 8
2 Skriver Loessl Klara -02 Ballerup AK (DEN) 27,44 10
3 Gedsø Færge Cecilie -03 Ballerup AK (DEN) 27,94 15

F17 200 m Final 4 18-01-28
Plac Namn Förening/Land Resultat Tot.Plac
1 Hallström Matilda -00 Göteborgs KIK 26,98 utom tävlan
2 Bengtsson Alva -01 IFK Helsingborg 27,62 11
Haslund-Christensen Laura -01 Frederiksberg IF (DEN) dns

F17 200 m Final 5 18-01-28
Plac Namn Förening/Land Resultat Tot.Plac
1 Nørremark Carla -02 Hvidovre AM (DEN) 27,78 12
2 Bengtsson Tilde -02 IFK Växjö 27,86 13
3 Bláhamar Teresa F. -01 Bragdið (FAR) 28,25 20

F17 200 m Final 6 18-01-28
Plac Namn Förening/Land Resultat Tot.Plac
1 Nørremark Bjørk -02 Hvidovre AM (DEN) 27,88 14
2 Bäckman Ida -02 Varbergs GIF 28,23 19
3 Dahlberg Alma -02 Hässleholms AIS 29,98 31

F17 200 m Final 7 18-01-28
Plac Namn Förening/Land Resultat Tot.Plac
1 Simonsen Elisabet Holm -01 Bragdið (FAR) 28,09 16
2 Jepsen Misja -01 Hvidovre AM (DEN) 28,58 21
3 Torbjörn Klara -01 IFK Helsingborg 28,95 24

F17 200 m Final 8 18-01-28
Plac Namn Förening/Land Resultat Tot.Plac
1 Hallbjörner Elin -02 Ullevi FK 28,18 17
2 Lendal Victoria -02 Sparta (DEN) 28,95 25
3 Palmér Tindra -02 IFK Helsingborg 29,28 26

F17 200 m Final 9 18-01-28
Plac Namn Förening/Land Resultat Tot.Plac
1 Alvreten Lina -02 Hovslätts IK 28,92 23
2 Spiegelhauer Rebecca -02 Ballerup AK (DEN) 29,45 28
Lyngby Ida -02 Sparta (DEN) dns

F17 200 m Final 10 18-01-28
Plac Namn Förening/Land Resultat Tot.Plac
1 Moore Louise Bach -01 Sparta (DEN) 26,96 9
2 Eppers Annika -02 Sparta (DEN) 28,67 22
Sørensen Josefine -02 Sparta (DEN) dns

F17 200 m Final 11 18-01-28
Plac Namn Förening/Land Resultat Tot.Plac
1 Ottosson Ida -01 Öresund FK 26,64 7
2 Helgesson Cornelia -02 Åhus FIK 29,45 27
3 Carlberg Moa -02 Sävedalens AIK 29,72 30

F17 200 m Final 12 18-01-28
Plac Namn Förening/Land Resultat Tot.Plac
1 Øbro Jacobsen Andrea -01 Frederiksberg IF (DEN) 28,22 18
2 Åberg Andrea -02 Ullevi FK 29,65 29

F17 1 500 m Final 18-01-27
Plac Namn Förening/Land Resultat
1 Nørding Christensen Ellen -03 Frederiksberg IF (DEN) 4.47,93
2 Hansen Klara -03 Viking Atletik (DEN) 4.56,01
3 Boeck Amalie -03 Frederiksberg IF (DEN) 4.59,63
4 Rødgaard-Jessen Caroline -02 Ballerup AK (DEN) 5.00,45
5 Bülow Johanna -02 Hovslätts IK 5.26,68
6 Jagesten Anja -02 Björnstorps IF 5.28,76
7 Abdul Rahim Iman -02 Malmö AI 5.59,18

F17 60 m häck Försök 1 18-01-28
Plac Namn Förening/Land Resultat Kval
1 Cronstedt Helena -01 Malmö AI 9,40 A
2 Åkesson Erika -01 IFK Växjö 9,46 A
3 Florin Emilie -01 Helsingør IF Atletik (DEN) 9,50 A
4 Øbro Jacobsen Andrea -01 Frederiksberg IF (DEN) 10,59 A
Andersdotter Freja -01 Malmö AI dns

F17 60 m häck Försök 2 18-01-28
Plac Namn Förening/Land Resultat Kval
1 Maunsbach Maja -01 IFK Lund 9,10 A
2 Bomme Ida Beiter -01 Sparta (DEN) 9,16 A
3 Östklint Stina -01 Hovslätts IK 9,77 A
4 Nørremark Bjørk -02 Hvidovre AM (DEN) 9,90 A

F17 60 m häck Final 18-01-28
Plac Namn Förening/Land Resultat
1 Maunsbach Maja -01 IFK Lund 9,01
2 Bomme Ida Beiter -01 Sparta (DEN) 9,08
3 Åkesson Erika -01 IFK Växjö 9,37
4 Cronstedt Helena -01 Malmö AI 9,42
5 Florin Emilie -01 Helsingør IF Atletik (DEN) 9,47
6 Östklint Stina -01 Hovslätts IK 9,64
Øbro Jacobsen Andrea -01 Frederiksberg IF (DEN) dns
Nørremark Bjørk -02 Hvidovre AM (DEN) dns

F17 Höjdhopp Final 18-01-27
Plac Namn Förening/Land Resultat
1 Cronstedt Helena -01 Malmö AI 1,60
2 Antvorskov Maja -02 Frederiksberg IF (DEN) 1,55
3 Johansson Clara -02 KA2 IF 1,55
3 Åhman Ebba -02 IK Ymer 1,55
5 Oltmans Vendela -01 Hovslätts IK 1,55
6 Blomgren Ellen -01 KA2 IF 1,50
6 Johansson Tilde -02 Bokenäs IF 1,50
6 Larsson Tove -02 IFK Växjö 1,50
6 Bláhamar Teresa F. -01 Bragdið (FAR) 1,50
10 Hedin Hanna -02 IK Orient 1,50
11 Yhlen Graf Wendela -02 Ullevi FK 1,50
12 Westergaard Johanne -02 Aalborg Atletik og Motion (DEN) 1,50
13 Hebelius Dace Rebecca -02 Malmö AI 1,35
1,35 1,40 1,45 1,50 1,55 1,60 1,64
Cronstedt Helena o o o xxx
Antvorskov Maja o o o o xxx
Åhman Ebba o o xxo xxx
Johansson Clara o xxo xxx
Oltmans Vendela xo o xxo xxx
Blomgren Ellen o o xxx
Larsson Tove o o o o xxx
Bláhamar Teresa F. o o o o xxx
Johansson Tilde o o o xxx
Hedin Hanna o xo xxx
Yhlen Graf Wendela xo xo xo xxx
Westergaard Johanne o o xxo xo xx-
Hebelius Dace Rebecca o xxx

F17 Stavhopp Final 18-01-28
Plac Namn Förening/Land Resultat
1 Jönsson Gabriella -01 IFK Helsingborg 3,85
2 Hauge Hedda Kjølberg -01 Ski IL Friidrett (NOR) 3,85
3 Andersdotter Freja -01 Malmö AI 3,55
4 Skriver Loessl Klara -02 Ballerup AK (DEN) 3,35
5 Faye Kitty Friele -02 Fana IL (NOR) 3,25
6 Harsmann Sara -02 Aarhus 1900 A/M (DEN) 3,05
7 Honeth Matilda -02 IFK Växjö 2,85
8 Johannsen Celina -02 Malmö AI 2,85
9 Wedel Iben -02 Aarhus 1900 A/M (DEN) 2,25
Zachrisson Hanna -99 Ullevi FK 2,85 Utom Tävlan
Duvling Andersson Louise -00 Ullevi FK 3,05 Utom Tävlan
Spiegelhauer Rebecca -02 Ballerup AK (DEN) u.g.r.
2,25 2,45 2,65 2,85 3,05 3,25 3,35 3,45 3,55 3,65 3,75 3,85 3,95
Jönsson Gabriella o o xo o xxx
Hauge Hedda Kjølberg o --- xo o o xo xxx
Andersdotter Freja o o o o xo xxx
Skriver Loessl Klara o o o xo xxx
Faye Kitty Friele xo xxx
Harsmann Sara xo o o xxx
Honeth Matilda o xxx
Johannsen Celina o o xxo xxx
Wedel Iben xo xxx
Zachrisson Hanna o o xxx
Duvling Andersson Louise o o xxx
Spiegelhauer Rebecca xxx

F17 Längdhopp Final 18-01-28
Plac Namn Förening/Land Resultat
1 Andersdotter Freja -01 Malmö AI 5,62
2 Moore Louise Bach -01 Sparta (DEN) 5,43
3 Olsson Anja -01 Malmö AI 5,36
4 Mjøs Jennifer Charoenchon -01 Fana IL (NOR) 5,23
5 Richmore Angel -01 Malmö AI 5,19
6 Larsson Tove -02 IFK Växjö 5,09
6 Johansson Hanna -01 KA2 IF 5,09
8 Nørremark Carla -02 Hvidovre AM (DEN) 5,04
9 Falck Hanna -01 KA2 IF 4,94
10 Cronstedt Helena -01 Malmö AI 4,85
11 Nørremark Bjørk -02 Hvidovre AM (DEN) 4,75
12 Oltmans Vendela -01 Hovslätts IK 4,74
13 Andersson Sofia -01 Ullevi FK 4,64
14 Sjöström Johanna -01 IFK Lund 4,62
15 Olsson Johanna -01 Malmö AI 4,42
Oware Samantha -01 Malmö AI u.g.r.
1 2 3 4 5 6
Andersdotter Freja 5,50 x 5,58 5,37 5,62 5,54
Moore Louise Bach 4,76 5,43 4,81 x 5,24 4,93
Olsson Anja x 5,05 5,01 x 5,25 5,36
Mjøs Jennifer Charoenchon x 5,09 5,06 5,02 5,12 5,23
Richmore Angel 4,84 x 5,19 3,61 x x
Larsson Tove 4,98 4,94 4,80 4,63 4,77 5,09
Johansson Hanna x 5,09 5,09 5,08 4,82 x
Nørremark Carla 5,04 x x 4,57 4,93 4,60
Falck Hanna 4,76 4,84 4,94
Cronstedt Helena x 4,85 4,85
Nørremark Bjørk 4,75 4,54 4,62
Oltmans Vendela 4,71 4,74 x
Andersson Sofia x 4,64 x
Sjöström Johanna 4,57 4,62 4,52
Olsson Johanna x 4,42 4,14
Oware Samantha x x x

F17 Tresteg Final 18-01-27
Plac Namn Förening/Land Resultat
1 Johansson Hanna -01 KA2 IF 11,21
2 Blomgren Ellen -01 KA2 IF 10,93
3 Johansson Clara -02 KA2 IF 10,83
4 Vikdadl Vera -01 IFK Växjö 10,76
5 Östklint Stina -01 Hovslätts IK 10,66
6 Falck Hanna -01 KA2 IF 10,40
7 Froberg Sofie -02 Aarhus 1900 A/M (DEN) 10,35
8 Johansson Tilde -02 Bokenäs IF 10,24
9 Lind Linnea -01 IK Orient 10,17
10 Gunnarsson Alice -02 IK Orient 9,66
11 Mathisen Emelie -02 Sävedalens AIK 9,48
12 Olsson Johanna -01 Malmö AI 9,23
Andersson Sofia -01 Ullevi FK u.g.r.
1 2 3 4 5 6
Johansson Hanna x 10,76 10,83 11,21 11,06 9,66
Blomgren Ellen 10,60 10,93 10,81 10,62 10,72 10,82
Johansson Clara 9,74 10,56 x 10,73 10,64 10,83
Vikdadl Vera x 10,50 10,76 x x x
Östklint Stina 10,19 10,24 10,52 10,24 10,66 10,55
Falck Hanna x x 10,37 10,40 x x
Froberg Sofie 10,35 10,22 9,73 10,23 10,05 x
Johansson Tilde 9,87 10,18 9,97 10,12 10,24 9,78
Lind Linnea 9,92 10,05 10,17
Gunnarsson Alice 9,40 9,40 9,66
Mathisen Emelie 9,07 9,12 9,48
Olsson Johanna x x 9,23
Andersson Sofia x x x

F17 Kula Final 18-01-28
Plac Namn Förening/Land Resultat
1 Reid Sophie -02 IK Ymer 13,26
2 Johansson Tilde -01 Falkenbergs IK 13,18
3 Richmore Angel -01 Malmö AI 12,09
4 Johansson Molly -02 Falkenbergs IK 11,74
5 Olsson Anja -01 Malmö AI 11,43
6 Cronstedt Helena -01 Malmö AI 11,07
7 Andersson Kajsa -02 Åhus FIK 9,85
8 Andersdotter Freja -01 Malmö AI 9,31
1 2 3 4 5 6
Reid Sophie 12,30 12,66 12,67 13,26 13,02 x
Johansson Tilde 12,19 12,58 12,28 13,18 12,61 x
Richmore Angel 11,92 11,55 12,05 11,65 11,84 12,09
Johansson Molly 10,61 10,38 x 11,02 11,74 11,28
Olsson Anja 11,43 11,26 10,63 10,83 10,53 11,28
Cronstedt Helena 10,82 10,38 x 11,07 10,49 10,94
Andersson Kajsa 9,40 9,05 x x 9,85 9,48
Andersdotter Freja 8,80 8,92 9,24 9,31 8,83 7,57

P16 60 m Försök 1 18-01-27
Plac Namn Förening/Land Resultat Kval
1 Månsson Edvin -02 IFK Växjö 7,53 A
2 Landén Adam -02 IFK Helsingborg 7,57 A
3 Jönsson Andreas -02 Malmö AI 7,69 A
4 Engman Isac -02 Malmö AI 7,73
5 Dahl Larsen Alfred -02 Frederiksberg IF (DEN) 7,86
6 Bokesjö Ola -02 Ullevi FK 8,49
Samuelsson Rasmus -02 Ullevi FK dns

P16 60 m Försök 2 18-01-27
Plac Namn Förening/Land Resultat Kval
1 Bengtsson Oskar -02 IF UDD 7,33 A
2 Costa Bertram Bing -02 Sparta (DEN) 7,70
3 Hedner Elias -02 Malmö AI 7,80
4 Tejada de Leon Rafael -02 Ullevi FK 7,86
5 Forsberg Herman -02 Ullevi FK 8,16
6 Heander Axel -02 IFK Lund 8,22
7 Matson Gustav -02 IFK Lund 8,32

P16 60 m Försök 3 18-01-27
Plac Namn Förening/Land Resultat Kval
1 Leong Richie -02 Ullevi FK 7,38 A
2 Andersson Tobias -02 Greve Atletik (DEN) 7,54 A
3 Ytre Arne Johannes -02 Fana IL (NOR) 7,63 A
4 Akande Victor -02 Hovslätts IK 7,64 A
5 Grønbech Nikolaj -02 Sparta (DEN) 7,78
6 Smitt Vanges Adam -02 Frederiksberg IF (DEN) 8,00

P16 60 m Final 18-01-27
Plac Namn Förening/Land Resultat
1 Bengtsson Oskar -02 IF UDD 7,28
2 Leong Richie -02 Ullevi FK 7,29
3 Månsson Edvin -02 IFK Växjö 7,47
4 Akande Victor -02 Hovslätts IK 7,52
5 Andersson Tobias -02 Greve Atletik (DEN) 7,54
6 Jönsson Andreas -02 Malmö AI 7,63
7 Ytre Arne Johannes -02 Fana IL (NOR) 7,69
Landén Adam -02 IFK Helsingborg dns

P16 60 m häck Final 18-01-28
Plac Namn Förening/Land Resultat Kval
1 Månsson Edvin -02 IFK Växjö 8,68
2 Dahl Larsen Alfred -02 Frederiksberg IF (DEN) 8,85
3 Daae Sander Rye -02 Fana IL (NOR) 9,61
4 Smitt Vanges Adam -02 Frederiksberg IF (DEN) 9,72
Bexvall Gabriel -02 IF Kronan dns

P16 Längdhopp Final 18-01-28
Plac Namn Förening/Land Resultat
1 Grønbech Nikolaj -02 Sparta (DEN) 6,18
2 Andersson Tobias -02 Greve Atletik (DEN) 6,11
3 Costa Bertram Bing -02 Sparta (DEN) 6,01
4 Leong Richie -02 Ullevi FK 5,71
5 Dahl Larsen Alfred -02 Frederiksberg IF (DEN) 5,46
6 Åsenlund Joel -02 Örgryte IS 5,37
7 Bokesjö Ola -02 Ullevi FK 4,89
8 Bexvall Gabriel -02 IF Kronan 4,81
9 Samuelsson Rasmus -02 Ullevi FK 4,42
Forsberg Herman -02 Ullevi FK u.g.r.
1 2 3 4 5 6
Grønbech Nikolaj 5,36 5,83 5,26 3,98 5,97 6,18
Andersson Tobias 5,65 x 5,57 x 6,11 6,04
Costa Bertram Bing 5,70 5,77 5,61 4,40 6,01 5,82
Leong Richie 5,43 5,44 5,71 5,51 x x
Dahl Larsen Alfred 5,46 --- ---
Åsenlund Joel 5,37 x 4,13 4,01 x x
Bokesjö Ola 4,87 4,82 4,89 4,81 x x
Bexvall Gabriel 4,81 4,80 4,62 4,26 3,97 4,61
Samuelsson Rasmus 4,42 x x
Forsberg Herman x x x

P16 Kula Final 18-01-27
Plac Namn Förening/Land Resultat
1 Janén Leo -02 IFK Växjö 14,65
2 Henriksson Andreas -02 IFK Lund 14,44
3 Grønbech Nikolaj -02 Sparta (DEN) 13,33
4 Wallin Hampus -02 Hovslätts IK 12,85
5 Dahl Larsen Alfred -02 Frederiksberg IF (DEN) 10,92
6 Heander Axel -02 IFK Lund 9,38
1 2 3 4 5 6
Janén Leo 13,40 13,71 14,05 14,13 14,20 14,65
Henriksson Andreas 12,88 13,57 x 14,02 13,37 14,44
Grønbech Nikolaj x 13,04 x x x 13,33
Wallin Hampus 12,47 11,90 12,61 12,51 12,85 12,68
Dahl Larsen Alfred 10,92 9,47 10,84
Heander Axel 9,38 8,98 9,10 8,58 8,88 9,27

F16 60 m Försök 1 18-01-27
Plac Namn Förening/Land Resultat Kval
1 Abotnes Emma -02 Fana IL (NOR) 8,03 A
2 Ekelund Elin -02 Eslövs AI 8,30 B
3 Lyngby Ida -02 Sparta (DEN) 8,40 B
4 Hallbjörner Elin -02 Ullevi FK 8,55
5 Persson Hanna -02 IFK Helsingborg 8,58
6 Vaabengaard Natalie -02 Herlufsholm A&M (DEN) 9,16
7 Bökwall Klara -02 Öresund FK 9,45

F16 60 m Försök 2 18-01-27
Plac Namn Förening/Land Resultat Kval
1 Stridh Olivia -02 Malmö AI 8,02 A
2 Westergaard Johanne -02 Aalborg Atletik og Motion (DEN) 8,27 A
3 Larsson Tove -02 IFK Växjö 8,40 B
4 Mathisen Emelie -02 Sävedalens AIK 8,47 B
5 Lukic Anna -02 IFK Helsingborg 8,66
6 Palmér Tindra -02 IFK Helsingborg 8,79
7 Dahlberg Alma -02 Hässleholms AIS 8,93

F16 60 m Försök 3 18-01-27
Plac Namn Förening/Land Resultat Kval
1 Augustsson Cajsa -02 IK Ymer 8,02 A
2 Indebetou Daga -03 IFK Lund 8,39 B
3 Hedin Hanna -02 IK Orient 8,40 B
4 Honeth Matilda -02 IFK Växjö 8,52
5 Faye Kitty Friele -02 Fana IL (NOR) 8,55
6 Carlberg Moa -02 Sävedalens AIK 8,78
7 Helgesson Cornelia -02 Åhus FIK 8,79

F16 60 m Försök 4 18-01-27
Plac Namn Förening/Land Resultat Kval
1 Anderberg Nikki -02 Malmö AI 7,82 A
2 Vera Alyson -02 IFK Lund 8,30 B
3 Lendal Victoria -02 Sparta (DEN) 8,43 B
4 Johansson Clara -02 KA2 IF 8,51
5 Yhlen Graf Wendela -02 Ullevi FK 8,53
6 Alvreten Lina -02 Hovslätts IK 8,88
7 Hedberg Alice -02 IFK Lund 9,21

F16 60 m Försök 5 18-01-27
Plac Namn Förening/Land Resultat Kval
1 Jönsson Selma -02 Åhus FIK 7,95 A
2 Darell Cindy -02 Ullevi FK 8,23 A
3 Skriver Loessl Klara -02 Ballerup AK (DEN) 8,23 A
4 Eppers Annika -02 Sparta (DEN) 8,56
5 Härström Matilda -02 Stenungsund FI 8,58
6 Søndergåård Caroline -02 Frederiksberg IF (DEN) 9,09

F16 60 m Final 1 18-01-27
Plac Namn Förening/Land Resultat
1 Anderberg Nikki -02 Malmö AI 7,79
2 Jönsson Selma -02 Åhus FIK 7,88
3 Abotnes Emma -02 Fana IL (NOR) 7,93
4 Augustsson Cajsa -02 IK Ymer 7,96
5 Stridh Olivia -02 Malmö AI 8,01
6 Skriver Loessl Klara -02 Ballerup AK (DEN) 8,19
7 Darell Cindy -02 Ullevi FK 8,19
8 Westergaard Johanne -02 Aalborg Atletik og Motion (DEN) 8,22

F16 60 m Final 2 18-01-27
Plac Namn Förening/Land Resultat
1 Vera Alyson -02 IFK Lund 8,27
2 Larsson Tove -02 IFK Växjö 8,29
3 Lyngby Ida -02 Sparta (DEN) 8,32
4 Hedin Hanna -02 IK Orient 8,38
5 Lendal Victoria -02 Sparta (DEN) 8,38
6 Indebetou Daga -03 IFK Lund 8,39
7 Mathisen Emelie -02 Sävedalens AIK 8,42
Ekelund Elin -02 Eslövs AI dns

F16 60 m häck Försök 1 18-01-28
Plac Namn Förening/Land Resultat Kval
1 Stridh Olivia -02 Malmö AI 8,78 A
2 Larsson Tove -02 IFK Växjö 9,26 A
3 Yhlen Graf Wendela -02 Ullevi FK 9,37 A
4 Reid Sophie -02 IK Ymer 9,43 A
5 Bäckman Ida -02 Varbergs GIF 9,94
6 Wickell Tova -02 KA2 IF 10,17
7 Palmér Tindra -02 IFK Helsingborg 11,99

F16 60 m häck Försök 2 18-01-28
Plac Namn Förening/Land Resultat Kval
1 Darell Cindy -02 Ullevi FK 9,02 A
2 Åhman Ebba -02 IK Ymer 9,13 A
3 Abotnes Emma -02 Fana IL (NOR) 9,68 A
4 Hedin Hanna -02 IK Orient 9,91 A
5 Andersson Kajsa -02 Åhus FIK 10,29
6 Gunnarsson Alice -02 IK Orient 10,30
7 Sjöstrand Evelina -02 Hässleholms AIS 10,71
8 Valentinsson Ida -02 FK Athlet 11,03

F16 60 m häck Final 18-01-28
Plac Namn Förening/Land Resultat
1 Stridh Olivia -02 Malmö AI 8,79
2 Darell Cindy -02 Ullevi FK 9,01
3 Åhman Ebba -02 IK Ymer 9,30
4 Larsson Tove -02 IFK Växjö 9,35
5 Yhlen Graf Wendela -02 Ullevi FK 9,37
6 Reid Sophie -02 IK Ymer 9,72
7 Hedin Hanna -02 IK Orient 14,52
Abotnes Emma -02 Fana IL (NOR) dns

F16 Längdhopp Final 18-01-28
Plac Namn Förening/Land Resultat
1 Augustsson Cajsa -02 IK Ymer 5,14
2 Darell Cindy -02 Ullevi FK 5,10
3 Lendal Victoria -02 Sparta (DEN) 5,04
4 Härström Matilda -02 Stenungsund FI 4,97
5 Berns Julia -02 IFK Lund 4,85
6 Reid Sophie -02 IK Ymer 4,84
7 Persson Hanna -02 IFK Helsingborg 4,79
8 Hedin Hanna -02 IK Orient 4,72
9 Didricksson Hanna -02 Malmö AI 4,72
10 Lukic Anna -02 IFK Helsingborg 4,72
11 Yhlen Graf Wendela -02 Ullevi FK 4,69
12 Pettersson Ellen -03 IFK Växjö 4,67
13 Antvorskov Maja -02 Frederiksberg IF (DEN) 4,67
14 Froberg Sofie -02 Aarhus 1900 A/M (DEN) 4,65
15 Sjöstrand Evelina -02 Hässleholms AIS 4,60
16 Åhman Ebba -02 IK Ymer 4,58
17 Wickell Tova -02 KA2 IF 4,57
18 Sørensen Josefine -02 Sparta (DEN) 4,51
19 Nilsson Lova -03 IFK Växjö 4,28
20 Gunnarsson Alice -02 IK Orient 4,24
21 Vaabengaard Natalie -02 Herlufsholm A&M (DEN) 4,21
22 Valentinsson Ida -02 FK Athlet 4,20
23 Eklund Felicia -02 Malmö AI 4,09
24 Søndergåård Caroline -02 Frederiksberg IF (DEN) 3,96
25 Hebelius Dace Rebecca -02 Malmö AI 3,95
1 2 3 4 5 6
Augustsson Cajsa 5,14 x 4,82 x 4,84 5,10
Darell Cindy 5,10 x 4,89 4,93 4,89 5,06
Lendal Victoria 4,74 5,04 4,81 4,89 x x
Härström Matilda 4,87 x 4,97 x x 4,75
Berns Julia x 4,85 x x x x
Reid Sophie 4,78 x 4,76 4,66 x 4,84
Persson Hanna 4,79 4,64 4,70 4,75 x x
Hedin Hanna 4,65 4,46 4,72 4,69 4,69 4,61
Didricksson Hanna 4,68 4,50 4,72
Lukic Anna 4,62 x 4,72
Yhlen Graf Wendela 4,69 x x
Pettersson Ellen 4,42 4,66 4,67
Antvorskov Maja 4,35 4,67 4,15
Froberg Sofie 4,65 4,52 4,60
Sjöstrand Evelina 4,29 4,38 4,60
Åhman Ebba x x 4,58
Wickell Tova 4,56 x 4,57
Sørensen Josefine 4,51 4,51 4,43
Nilsson Lova 4,28 4,24 x
Gunnarsson Alice 1,55 4,24 4,12
Vaabengaard Natalie 4,21 x 4,13
Valentinsson Ida x x 4,20
Eklund Felicia 4,09 3,74 3,79
Søndergåård Caroline 3,96 3,87 3,93
Hebelius Dace Rebecca 3,37 3,82 3,95

F16 Kula Final 18-01-27
Plac Namn Förening/Land Resultat
1 Quainoo Victoria -02 Malmö AI 14,66 PallasSpels Rek.
2 Darell Cindy -02 Ullevi FK 12,41
3 Pettersson Amanda -03 IFK Växjö 12,21
4 Andersen Sara Kjær -02 Vejle IF (DEN) 12,20
5 Didricksson Hanna -02 Malmö AI 10,99
6 Claesson Agnes -03 Hovslätts IK 10,98
7 Åhman Ebba -02 IK Ymer 10,67
8 Ekelund Elin -02 Eslövs AI 10,54
9 Augustsson Cajsa -02 IK Ymer 10,19
10 Froberg Sofie -02 Aarhus 1900 A/M (DEN) 10,09
11 Mikkelsen Emilie Bank -02 Sparta (DEN) 9,75
12 Nedergaard Liv -02 Sparta (DEN) 9,46
13 Rosvall Hedda -02 IFK Trelleborg 7,03
1 2 3 4 5 6
Quainoo Victoria x 14,30 14,66 13,25 13,90 13,77
Darell Cindy 10,93 11,71 8,50 11,30 12,41 11,57
Pettersson Amanda 11,91 11,45 11,26 11,62 10,96 12,21
Andersen Sara Kjær 11,86 11,91 12,16 11,89 12,17 12,20
Didricksson Hanna 9,51 10,99 10,75 10,69 10,42 10,24
Claesson Agnes 10,58 10,09 x 10,75 10,98 10,31
Åhman Ebba 9,26 10,10 10,67 10,05 x x
Ekelund Elin x 9,85 10,54 10,13 x x
Augustsson Cajsa 10,00 10,09 10,19
Froberg Sofie 10,09 x 9,52
Mikkelsen Emilie Bank 9,14 9,45 9,75
Nedergaard Liv 9,46 9,39 8,85
Rosvall Hedda 7,03 6,77 6,50

P15 60 m Försök 1 18-01-27
Plac Namn Förening/Land Resultat Kval
1 Assarsson Edvin -04 Eslövs AI 7,44 A
2 Lassen Sofus Peter -03 Sparta (DEN) 7,61 A
3 Mathisson Melvin -03 KA2 IF 7,73 A
4 Hering Viktor -03 Ullevi FK 7,79 A
5 Falck Neloo -03 Københavns IF (DEN) 8,12
6 Junior Nilsson Frans -03 Malmö AI 8,44

P15 60 m Försök 2 18-01-27
Plac Namn Förening/Land Resultat Kval
1 Strömberg Moltas -03 IFK Växjö 7,54 A
2 Wennolf Elias -03 IFK Lund 7,64 A
3 Bergstrand Patrik -03 IFK Halmstad 7,82 A
4 Hellström Jimmy -03 Ullevi FK 8,00 A
5 Parmatow Zacharias -03 Malmö AI 8,25
6 Bahrami Zabihulla -03 Höörs IS 8,39

P15 60 m Final 18-01-27
Plac Namn Förening/Land Resultat
1 Assarsson Edvin -04 Eslövs AI 7,38
2 Wennolf Elias -03 IFK Lund 7,40
3 Strömberg Moltas -03 IFK Växjö 7,54
4 Lassen Sofus Peter -03 Sparta (DEN) 7,56
5 Hering Viktor -03 Ullevi FK 7,73
6 Mathisson Melvin -03 KA2 IF 7,80
7 Bergstrand Patrik -03 IFK Halmstad 7,87
Hellström Jimmy -03 Ullevi FK dns

P15 200 m Final 1 18-01-27
Plac Namn Förening/Land Resultat Tot.Plac
1 Lassen Sofus Peter -03 Sparta (DEN) 24,13 1
2 Wennolf Elias -03 IFK Lund 24,31 3
3 Maillet Luis F -04 Sparta (DEN) 25,67 6
4 Mathisson Melvin -03 KA2 IF 26,60 10

P15 200 m Final 2 18-01-27
Plac Namn Förening/Land Resultat Tot.Plac
1 Falck Neloo -03 Københavns IF (DEN) 26,08 8
2 Hughes Isak -05 IFK Växjö 26,72 11
Nielsen Tobias Feldborg -03 IK Hellas Roskilde (DEN) dns
Bergstrand Patrik -03 IFK Halmstad fs

P15 200 m Final 3 18-01-27
Plac Namn Förening/Land Resultat Tot.Plac
1 Hering Viktor -03 Ullevi FK 25,26 5
2 Lago Albin -03 Genarps IF 26,35 9
3 Lindvall Joseph -04 Malmö AI 28,80 16
Parmatow Zacharias -03 Malmö AI dns

P15 200 m Final 4 18-01-27
Plac Namn Förening/Land Resultat Tot.Plac
1 Glans Oliver -03 Ullevi FK 26,05 7
2 Fabricius Thomsen Oliver -03 Frederiksberg IF (DEN) 27,15 12
3 Erlandsson Erik -04 IFK Lund 27,32 13
Hellström Jimmy -03 Ullevi FK dns

P15 200 m Final 5 18-01-27
Plac Namn Förening/Land Resultat Tot.Plac
1 Egonsson Hannes -03 IFK Växjö 24,22 2
2 Combelles Samuel -03 IFK Helsingborg 25,13 4
3 Persson Melker -03 Malmö AI 27,72 14
4 Junior Nilsson Frans -03 Malmö AI 27,85 15

P15 1 000 m Final 18-01-27
Plac Namn Förening/Land Resultat Tot.Plac
1 Morell Noah Borgen -04 IK Olympia (DEN) 2.52,76
2 Elsner William -03 Københavns IF (DEN) 2.53,89
3 Bah Modou -04 Malmö AI 2.57,24
4 Riis Oscar -03 Ballerup AK (DEN) 3.00,72
5 Andersen Gustav B -04 Amager Atletik Club (DEN) 3.03,84
6 Haak Rasmus -03 Stenungsund FI 3.08,08
7 Albertsen Jonas -03 Ballerup AK (DEN) 3.13,03
8 Erlandsson Erik -04 IFK Lund 3.13,60
9 Garza Tobias -04 Randers Freja Atletik (DEN) 3.13,72
10 Cimbritz Cristoffer -04 IFK Lund 3.25,31

P15 60 m häck Försök 1 18-01-28
Plac Namn Förening/Land Resultat Kval
1 Assarsson Edvin -04 Eslövs AI 8,59 A
2 Egonsson Hannes -03 IFK Växjö 8,94 A
3 Rickardsson Robin -03 IFK Växjö 9,69 A
4 Lundqvist John -04 Ullevi FK 9,86 A
5 Vølund Sofus Olivarius -04 Sparta (DEN) 10,41

P15 60 m häck Försök 2 18-01-28
Plac Namn Förening/Land Resultat Kval
1 Lassen Sofus Peter -03 Sparta (DEN) 8,62 A
2 Andersson Mattias -03 Öresund FK 8,95 A
3 Svensson Isac -04 IFK Halmstad 9,49 A
4 Nylander Gustav -04 Malmö AI 10,13 A
5 Onomor Vincent -03 Malmö AI 10,91

P15 60 m häck Final 18-01-28
Plac Namn Förening/Land Resultat
1 Assarsson Edvin -04 Eslövs AI 8,58
2 Lassen Sofus Peter -03 Sparta (DEN) 8,63
3 Egonsson Hannes -03 IFK Växjö 8,67
4 Svensson Isac -04 IFK Halmstad 9,41
5 Nylander Gustav -04 Malmö AI 9,72
6 Rickardsson Robin -03 IFK Växjö 9,73
7 Lundqvist John -04 Ullevi FK 9,83
Andersson Mattias -03 Öresund FK dns

P15 Höjdhopp Final 18-01-27
Plac Namn Förening/Land Resultat
1 Aasa Filip -03 Habo Friidrott -04 1,63
2 Parmatow Zacharias -03 Malmö AI 1,60
2 Fabricius Thomsen Oliver -03 Frederiksberg IF (DEN) 1,60
1,40 1,45 1,50 1,55 1,60 1,63 1,65
Aasa Filip o o o o xo xxo xx
Parmatow Zacharias o o o o xxx
Fabricius Thomsen Oliver o o o o xxx

P15 Stavhopp Final 18-01-28
Plac Namn Förening/Land Resultat
1 Mortensen Julius Haansbæk -05 Helsingør IF Atletik (DEN) 3,10
2 Lindvall Joseph -04 Malmö AI 2,80
2,40 2,60 2,70 2,80 2,90 3,00 3,10 3,20
Mortensen Julius Haansbæk o o o o xo xo xxx
Lindvall Joseph xo o xo o xxx

P15 Längdhopp Final 18-01-28
Plac Namn Förening/Land Resultat
1 Kruger Villhelm -04 Sparta (DEN) 6,00
2 Hering Viktor -03 Ullevi FK 5,79
3 Hellström Jimmy -03 Ullevi FK 5,53
4 Egonsson Hannes -03 IFK Växjö 5,17
5 Rickardsson Robin -03 IFK Växjö 5,09
6 Glans Oliver -03 Ullevi FK 4,99
7 Parmatow Zacharias -03 Malmö AI 4,77
8 Fabricius Thomsen Oliver -03 Frederiksberg IF (DEN) 4,71
9 Carlsson Sander -03 Lomma FIK 4,46
10 Onomor Vincent -03 Malmö AI 4,02
1 2 3 4 5 6
Kruger Villhelm x 4,81 4,74 4,62 5,76 6,00
Hering Viktor 5,65 x x x 5,72 5,79
Hellström Jimmy 5,24 5,13 5,38 4,06 5,05 5,53
Egonsson Hannes 4,90 4,68 4,54 4,76 5,17 4,93
Rickardsson Robin 4,85 4,89 5,09 4,94 4,91 5,03
Glans Oliver 4,52 4,99 4,95 4,93 x 4,74
Parmatow Zacharias 4,54 4,70 4,77 x --- ---
Fabricius Thomsen Oliver 4,35 4,35 4,50 4,00 4,33 4,71
Carlsson Sander x x 4,46
Onomor Vincent 4,02 3,92 x

P15 Tresteg Final 18-01-27
Plac Namn Förening/Land Resultat
1 Hering Viktor -03 Ullevi FK 12,06
2 Rickardsson Robin -03 IFK Växjö 10,82
3 Andersson Ted -05 Hässleholms AIS 9,09
4 Hallberg Algot -05 Hässleholms AIS 8,74
Glans Oliver -03 Ullevi FK u.g.r. ugr
1 2 3 4 5 6
Hering Viktor x 12,06 --- x x x
Rickardsson Robin 10,54 1,01 10,28 10,29 10,69 10,82
Andersson Ted 9,09 8,68 8,81 --- --- ---
Hallberg Algot 8,24 8,74 8,51 8,10 --- ---
Glans Oliver x x x x x x

P15 Kula Final 18-01-28
Plac Namn Förening/Land Resultat
1 Vitoft Mads Rubek -03 Sparta (DEN) 14,15
2 Aasa Filip -03 Habo Friidrott -04 11,96
3 Sørensen Lukas Medina -03 Københavns IF (DEN) 11,43
4 Fabricius Thomsen Oliver -03 Frederiksberg IF (DEN) 8,80
1 2 3 4 5 6
Vitoft Mads Rubek x 13,65 x 13,17 13,50 14,15
Aasa Filip 10,87 10,69 11,96 11,75 11,93 11,26
Sørensen Lukas Medina 10,19 10,93 10,79 11,17 11,43 10,87
Fabricius Thomsen Oliver 8,79 8,56 8,80

F15 60 m Försök 1 18-01-27
Plac Namn Förening/Land Resultat Kval
1 Persson Famke -03 IFK Lund 8,10 A
2 Larsen Marie H -03 Sparta (DEN) 8,11 A
3 Löfman Thea -03 IFK Lund 8,38 A
4 Ramm-Ericson Mica -03 Malmö AI 8,43
5 Gerdes Emma -03 Åhus FIK 8,52
6 Lilja Tilda -03 IFK Helsingborg 8,54
7 Thrane Amalie -03 Bagsvaerd Atletik (DEN) 8,74
8 Bøg Karen -03 Ballerup AK (DEN) 9,25

F15 60 m Försök 2 18-01-27
Plac Namn Förening/Land Resultat Kval
1 Jacobsen Josephine Koch -03 Sparta (DEN) 8,28 A